Prośba o pomoc w doborze KD do salonu 35m2

malyking

New member
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na forum.

Poszukuje kina domowego 5.0/5.1, budżet jaki mogę przeznaczyć to 7000-7500zł na cały zestaw, powierzchnia salonu wraz z kuchnią otwartą to ok 35-40m2. Interesują mnie tylko nowe klocki. Sprzęt będzie głownie wykorzystywany do filmy,tv,gry(ps4) - 60%, lubimy obejrzeć dobry film i chciałbym przy tym uzyskać jak najlepszy dźwięk, muzyka 40%. Chciałbym jednocześnie aby zestaw grał jak najlepiej w stereo. Muzyki słuchamy głównie ze spotify. W związku z tym mam dylemat z jednej strony ja słucham raczej ciężkiego brzmienia rock, metal (lubię słuchać muzyki głośno) więc oczekiwałbym kolumn grających dynamicznie, szeroko z nisko schodzącym mocnym basem, z dobrą separacją dźwięku tak aby czuć było moc i dobrze było słychać wszystkie instrumenty, natomiast żona słucha muzyki popularnej pop,dance,muzyka filmowa,muzyka z lat 50,60,70 itp., + kolumny mają być "ładne" więc muszę znaleźć jakiś kompromis. Po przejrzeniu wielu tematów wstępnie moją uwagę przykuł amplituner onkyo tx-nr838 ma wszystkie niezbędne funkcje czyli airplay, spotify wifi itd (w przyszłości chce dołożyć wzmak) co do kolumn sam nie wiem moim faworytem był klipsch, słuchałem jakiś czas temu klipsch rp260 z yamaha rn500 w stereo, dźwięk był super ale po czasie trochę męczyły... może z onkyo mniej męczą??. Niektórzy forumowicze polecają kolumny dali zensor 7/1 + vocal czy tj. dobry kompromis??? Bardzo proszę was o pomoc.

Pozdrawiam
 
I

irek6311

Guest
Jeśli preferujesz dobre stereo to amplituner w deseń Pioneer VSX-924 czy Denon AVR-X3200W, mają wyjście na wzmacniacz (przednie kolumny), będziesz miał możliwość wpięcia wzmacniacza stereo w KD, co do kolum to Dali Zensor ok ale najlepiej posłuchaj amplitunera z tymi kolumnami, gdzieś w pobliżu napewno jakiś salon jest.
 
Do góry