Prośba o pomoc - telewizor dla rodziców

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!

Za niecały miesiąc moi rodzice mają okrągłą rocznice ślubu. Jako że ich telewizor dobiega żywota a spędzają przed nim sporo czasu to pomyślałem że nowy TV byłby dobrym prezentem dla nich.

Wymagania nie są duże bo przesiadka z kineskopu to i tak będzie kosmos.

Najlepiej gdyby telewizor mieścił się we wnęce o szerokości 84cm i wysokości 65cm. Ale jest możliwość wysunięcia go trochę przed nią więc może być szerszy, bo chciałbym żeby mieli jednak większy niż obecnie - czyli ponad 32". Najlepsze chyba byłoby 37" ale takich telewizorów obecnie chyba niema...Więc celowałbym w coś 39-40" z niebyt szeroką ramką. Rodzice siedzą w odległości około 1,5-2m od telewizor tylko że pod sporym kontem po bokach. Może jeszcze ważne żeby telewizor miał podstawę na środku.

Jedyny wymóg to taki żeby był Full HD i obsługiwał naziemną telewizję cyfrową. Obecnie rodzice mają podłączony cyfrowy polsat. Gdyby telewizor odtwarzał filmy z pendrive i zdjęcia to byłoby super ale nie jest to koniecznością.

Najważniejsze żeby był w miarę dobry obraz i nie zabił mnie cenowo :) Tak naprawdę to chciałbym żebyście polecili coś możliwie taniego a jednocześnie przyzwoitego.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Myślę że spokojnie rodzice zasłużyli na coś extra
I zacznij od modeli z matrycą natywną 100Hz - Panasonic 40as640
A jak zaszalejesz top Philips 40PFL 8008 z potrójnym ambilightem, kamerą skype, microdimingiem i extra jakością czerni.
 

jacekcy

New member
Kiki proponuje lepsze TV, ale bardziej podzielam opinie Karpaja.
Myślę, że dla rodziców, to jest dobry wybór.

Osobiście na miejscu Daniela brałbym :
- Toshiba 39L4333DG (niezły TV - poczytaj opinie na EURO AGD) i dobra cena
lub
- Toshiba 40L6353DG (1 cal więcej ekranu, lepszy kontrast, ciut gorszy czas reakcji matrycy,
zgrabny-tylko 4,2 cm grubości, a tylko 50 zł więcej niż w/w Tośka)http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-40l6353dg.bhtml.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja jednak wolę lepsze , w końcu własnym rodzicom też się coś należy ....
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się że rodzicom się należy coś porządnego ale niestety budżet jest ograniczony moimi możliwościami i więcej niż 1500zł nie wysupłam :(

Więc wybór ogranicza się do 3 Toshib:
Toshiba 40L2433
Toshiba 39L4333DG
Toshiba 40L6353DG
 

jacekcy

New member
Zmierz jeszcze dyskretnie otwór u rodziców, żeby nie okazało się, że 39 lub 40 cali to za dużo. Moim zdaniem, z tych 3 TV najlepszy jest ostatni. Rodzice będą bardzo zadowoleni: z faktu że o nich pamiętałeś oraz dostaną super prezent.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak Toshiba 40 L6353

Z ciekawości, sprawdziłem cenę tego telewizora. Według Ceneo, najtaniej, oczywiście wysyłḱowo w "jakimś tam" sklepie, ten telewizor kosztuje około 1455. Tymczasem Toshiba 40L7335 z natywnie 100Hz panelem VA kosztuje, według tego samego portalu, 1620. Imho szkoda kasy na L6 mające matryce 50Hz.

Ps - pomijam już to, że L7 ma 3D.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Firekage chyba masz 40L7, możesz kolegę zachęcić, bo to rzeczywiście mogła by być ciekawa opcja w tej cenie, bo telewizor świeci bardzo przyzwoicie w końcu :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Firekage chyba masz 40L7, możesz kolegę zachęcić, bo to rzeczywiście mogła by być ciekawa opcja w tej cenie, bo telewizor świeci bardzo przyzwoicie w końcu :)

Tak, ja mam 40L7335DG, a ten telewizor, w zasadzie w wielu sklepach, można mieć nawet i za 1600. Nie raz widziałem promocję na ten model. Bez promocji on i tak kosztuje niewiele więcej, mniej więcej 1700-1750, obecnie górną granicą cenową jest ledwo 1800. Telewizor ma panel VA, natywnie 100Hz, 3D (nie używam, ale działa - oczywiście aktywne z 2 parami okularów). Co ważne, po updejcie softu ten działa imho przyzwoicie. Ważne jest też to, że można swobodnie dopasować rozmiar "ekranu" do materiału filmowego (nie lubię oglądać w panoramie z pasami), a ten ma sporo tych trybów (jednak te działają w trybie PC, z usb nie).

Wadą, niestety, jak większości, jest czcionka - w tym tylko srt i nie odpala polskich czcionek, ale mam to gdzieś bo i tak mam go podpiętego do pc'ta.

Kolory? Imho po prostu bardzo dobre, biorąc pod uwagę cenę tego telewizora. Na pewno ma kolory lepsze niż droższe LG - te mają IPS'y. Dużo mówić nie będę - panel VA, wystarczy :) W zasadzie ilekroć mam czas i mogę coś oglądnąć, przy oglądaniu zawsze mam uśmiech ze względu na obraz. Pamiętam pierwszy filmik, jaki na tym odpaliłem, to się nazywało Big Buck Bunny trailer HD czy coś takiego. Kolory porażały. Przy okazji - nie są tak przejaskrawione, jak na Samsungach. Tutaj miałem wrażenie, że postacie mają opcję "solarium" na maxa...zaś np. zielony kolor to rażąca farba, a nie zieleń trawy.

Szczerze mówiąc, nie szedłbym poniżej tego poziomu.

Jeśli chodzi o skalowanie - imho telewizja po dvbt wygląda poprawnie, nie doczepię się do niczego przy czym TVP1 i TVP2 w HD wyglądają świetnie.

SmartTV? Nie używam. Nawet nie wiem jak to działa.


Ps - aby nie było, że tylko zachwalam. To jest edge-led, a więc clouding może być obecny, to akurat jest mocno losowe i zależy od modelu. Co ciekawe, ktoś pisał w temacie o Samsungu, że miał, a po czasie mu znikł...może matryca się rozgrzała, uformowała, dopasowała. Kto wie :| W sumie miałbym duży problem aby wymienić od razu, z całą pewnością, model, który zastąpiłby mi tą L7.
 
Ostatnia edycja:
Do góry