Prośba o pomoc przy wyborze LED 3D w cenie ok 3500

desertman

New member
Witajcie.
Potrzebuję Waszej rad przy wyborze tv do domu. Priorytetem jest ostry, klarowny obraz z nasyconymi ale naturalnie wyglądającymi kolorami i płynnymi przejściami tonalnymi.
Dobrze by było gdyby był całkiem niezawodny. Do tej pory nie miałem smart tv, ale z chęcią bym się bliżej zapoznał z tą technologią, łącze z netem mam całkiem dobre 23mbps, planuję stworzenie sieci DLNA.
Przeznaczenie: głównie filmy, zarówno akcji jak i dokumentalne. Dobrze by było czasem coś obejrzeć w 3D (również skalowanie z 2D do 3D). Zdecydowałem się na LED ze względu na koszty energii, lżej ogarnąć rachunki po wydaniu wszystkiego na TV ;-)

Mam trzy typy:
Philips 47PFL6008 to chyba mój faworyt (a może lepiej troszkę starszy 46PFL7007K)
Samsung UE46F6650 lub UE46F6770 (tu już się trochę gubię w numeracji)
Panasonic TX-L47ET60 ten skazany jest na porażkę ze względu na katastroficzny dźwięk, tak przynajmniej wyczytałem.

Jestem również otwarty na inne propozycje. Będę wdzięczny za zwrócenie mi uwagi na szczegóły, które są kluczowe dla danego modelu.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,50 m X 4,70 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z tyłu, lekko z boku
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32cale cośtam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy polsat (dekoder HD6000), komp kablem HDMI, w planach DLNA
10.Jakie urządzenia ?
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? okolo 5, w weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej błyszcząca
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, dokument
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? przydała by się taka funkcja
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16.Preferencje co do marki ? brak preferencji, ale raczej nie LG
17.Preferencje co do wielkości ? od 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? szybka utrata wartości, w domu nigdy nie ma takiego obrazu jak na materiałach demo w sklepie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? przeważnie wieczory, czasem dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3500 - 3700
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jestem zdecydowany
 
Ostatnia edycja:

wielun

New member
Podpiąłbym się do pytania i do tego porównania dorzucił jeszcze LG 47LA660S.
Proszę o wypowiedź kogoś bardziej znającego się na rzeczy który z tych TV ma najlepszy stosunek jakość/cena oraz który ma możliwość odtwarzania filmów z pendriva z dźwiękiem DTS
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb które podałeś wybrałbym obraz stawiałbym na pierwszym miejscu - czyli czerń , głębia obrazu, skalowanie.
Dlatego obraz będzie w HD na poziomie prezentacji sklepowych.
Philips 47PFL 6008 jest również z Ambivoxem co zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Całość uzupełnia extra podświetlenie Ambilight.
System 3D pasywny i 4 okulary w komplecie.
Jeśli będziesz korzystał z pojedynczych aplikacji to nic się nie zacina
i masz pełną płynność multimedii.
Masz też Multiroom, MiraCast, Wifi SmartScreen , Dual screen
 

desertman

New member
Na początku prawie zdecydowani byłem za Philipsem 47PFL6008, przebrnąłem przez cały wątek o tym sprzęcie i jakoś mnie zbyt mocno nie zniechęciło, acz nie powiem, nabrałem więcej wątpliwości. Tak mnie jakoś naszło czy w tej cenie (bardzo zbliżone) nie lepiej było by brać większy Panasonic TX-L50ET60
Coś słyszałem o słabiutkim dzwięku tego Panasa, a jak pozostałe parametry, dorównują Philpsowi (jeżeli chodzi o obraz) i najważniejsze pytanie czy z 3 -3,5 m przy oglądaniu 3 cale zrobią jakąś różnicę?
Jest jeszcze jedna kwestia, to jest z tymi panelami 50 cali, podobno u każdego producenta są takie same i nie mają zbyt dobrych opinii. Jeżeli ktoś ma takiego Panasonica to miło by było usłyszeć jego wypowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Betoniara

New member
Mam tego Philipsa teraz szukam drugiego mniejszego i chyba wezmę ten sam model w wersji 42. Ja osobiście polecam. Obraz lepszy niż na plazmie Panasonica ST. Co do Panasa ET dźwięk jest rzeczywiście słabawy. Brałbym Philipsa.
 

desertman

New member
Też bym się ku temu skłaniał. Jednak w życiu rozmiar ma znaczenie, przeważnie, a w praktycznie identycznej cenie jest Philips 50pfl5008k.
Jakie są różnice pomiędzy nimi, chodzi mi o plastykę obrazu i płynność odtwarzania HD i MKV. Różnice w smart to trzeciorzędna potrzeba.
 
Do góry