Prosba o pomoc-Problem z podlaczeniem cyfrowo notebooka z amplitunerem

ohiros

New member
Witam.Mam problem z podlaczeniem cyfrowo notebooka z amplitunerem.Napisze po kolei jak probuje to podlaczyc idac od notebooka:podlaczam redukcje wtyk jack 3,5mm/gniazdo RCA-> kablem RCA/RCA -> konwerter coaxial in/optical out -> kabel optyczny do amplitunera.Laptop i wzmacniacz wydaje sie,ze sa dobrze ustawione, wszystkie mozliwe opcje juz wyprobowalem i juz nie mam pomyslow.Prosze o pomoc drogich forumowiczow czemu to nie chce zadzialac.​
 

rafal11998

New member
O ile konwerter działa prawidłowo to wszystko powinno grac, sprawdź jeszcze może czy wejście we wzmacniaczu jest odpowiednio przypisane bo tu może być problem
 

ohiros

New member
Wlasnie wejscie w amplitunerze jest dobrze przypisane bo konfigurowalem go recznie-wejscie domyslne mialem juz zajete.Zastanawiam sie jeszcze na tym, za kabel RCA podpinam przez redukcje RCA / wtyk jack 6,3mm i kolejna redukcje jack 6,3mm / wtyk jack 3.5mm czy moze w tym tkwi problem ,moze tych redukcji jest za duzo??Acha jeszcze ta redukcja z jackiem 6.3mm jest mono a z jackiem 3,5mm jest stereo czy to moze sie gryzc?:?:
 

rafal11998

New member
Raczej na pewno, a w ogóle to wywal te wszystkie redukcje i daj jeden kabel bez tych redukcji. Jak chcesz mieć dobry dźwięk jak walisz tyle połączeń gdzie na każdym jest utrata jakości?
 

ohiros

New member
Dzieki.Moge wyrzucic ale jak podlacze kabel RCA do notebooka ze zlaczem jack?Sa w sprzedazy kable 1RCA na jacka?Bo ja sie spotkalem tylko z kablami jack/2RCA .Takiego podlaczenia tez probowalem tzn. byla proba najpierw z bialym a pozniej z czerwonym i nic.Wiem ze moge podlaczyc bezposrednio notebooka do wzmacniacza za pomoca kabla jack/2Rca ale zalezy mi na podlaczeniu cyfrowym.
 

rafal11998

New member
Po pierwsze to co to za laptop bo nic nie wiadomo jakie ma gniazda możne coś źle kombinujesz ? Nie ma możliwości innego połączenia?
 

ohiros

New member
Laptop to Toshiba A300D-207.Oprocz HDMI ma jeszcze SPDIF-a,jest w ustawieniach odpowiednia zakladka swiadczaca o tym ze jest taka mozliwosc hy tylko ze wykonalem juz kilka opcji wlacznie z zakupem konwertera i nic.Dziwne jest to ze w zakladce ustawien realtek digital output widnieje wyjscie optyczne.Wyczytale ze czesto sie tak zdarza a najlepszym rozwiazaniem i chyba jedynym(podlaczenie jack z coaxialem w notebooku i coaxial w amplitunerze byl juz probowany i tez nic) jest konwerter coaxial/optyk ponoc niektorym osobom udalo sie to tak podlaczyc podobny sprzet.Zastanawia mnie rozwiazanie podlaczenia spdifa za pomoca jacka.Chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie telefon do serwisu badz na infolinie Toshiby.Dzieki!
 

rafal11998

New member
Coś mi się wydaje że źle myślisz nie tędy droga . Jak już masz wyjście SPDIF to po co ci ten konwerter ? jakoś nie mogę zrozumieć? po prostu podłączasz kabelkiem optycznym laptopa z tym swoim wzmacniaczem i po sprawie. tam już wychodzi sygnał cyfrowy więc nic już nie trzeba robić. potrzebny ci tylko kabel Optyczny np. coś takiego Kabel OPTYCZNY TOSLINK-mini JACK DIGITAL 1,5mVITAL (983410607) - Aukcje internetowe Allegro

z jednej strony ma właśnie coś takiego jak Jack a z drugiej zwykły Optical
i po sprawie. możesz też oczywiście zastosować kabel HDMI -HDMI o ile masz teki we wzmaku to i obraz wtedy prześle.
 
Do góry