prośba o pomoc - Panasonic TH-37PV8 czy Panasonic TH-37PV80

sittek

New member
ja oglądam PX80 na BBC 1 i obraz jak w HD. Super.!
Więc pewnie niedociągniecia wynikaja nie z TV a ze słabszego sygnału.
 

ZbojMadej

New member
Witam serdecznie:)
Obczytuje nasze forum od niedawna i czas popytac troche:mrgreen:
Moj zakup to bedzie prawie napewno Panas TH-37PV80 (42"ze wzgledu na wymiary chyba odpada) W porze dziennej TV bedzie od moich oczu 2m-2,3m jak bede siedzial,ale jak bede lezal wieczorkiem w luzku to bedzie juz okolo 5,5m. Mam karte C+ w Fergusonie FX-6600 wiec podlaczenie byloby przez component. 45% bedzie sportu,45% filmu,reszta %-ow DVD (przez HDMI) i ewentualnie komp. TV bedzie tylem do okna (mam jedno okno od strony polnocnej) slonce do pokoju wpada dopiero przed zachodem na jakies 30 minut. Czy bede mial jakies odbicia w ekranie? Czy moze ktos mi napisac jak ewntualnie bedzie mi sie ogladac chodzi mi o jakosc obrazu,czern, smuzenie itd. Czy ten model bede musial docierac? Dodam jeszcze ze wieczorem ogladam TV bez oswietlenia w pokoju (tak lubie) tzn. po ciemku. Bardzo prosze o pomoc jakies porady czy moze TV innej firmy bedzie lepszy (moze LCD,ale chyba wole plazme) cena 3000-4000 PLN. Z gory dzieki wielkie.
 

Ryszards68

New member
Witam. Będziesz zadowolony z tego tv. Jeśli chodzi o „docieranie” to spokojnie – przy ustawieniach na „normalny” + pozostałe ustawienia na 50% nic się nie wypali a obraz jest b. dobry ('0' dyskomfortu). Nie wchodź w LCD bo się rozczarujesz. W tej cenie chyba to najlepszy wybór. Miałem wczoraj „przyjemność” oglądać ME na Philu – cóż – nie ma porównania… Jak masz miejsce kup 42”. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Można powiedzieć, że masz idealne warunki dla plazmy. Mój TV też stoi naprzeciwko okien zachodnich. W pełnym słońcu przy żaluzjach jest tak sobie. Ale generalnie większy wpływ na odbicia ma światło padające od strony ekranu. To od okien ma wpływ na mój wzrok.

ArtS :)
 

ZbojMadej

New member
Ryszards68 i ArtS dzieki wielkie za odp. :)

Jak mi sie uda to dolacze zdjecie z moim obecnym TV w ktorym miejscu stoi i 42" raczej niebardzawo sie zmiesci(klopot z otwieraniem okna), ale gdybym zakupil 42" to czy mozecie napisac jak wtedy bedzie mi sie ogladac biorac pod uwage odleglosci ktore podalem w poprzednim zapytaniu? No i jeszcze gdybym chcial zakupic tunerek HD w przyszlosci czy dobrze bedzie sie sprawowal z tym TV i czy jest sens zakupic tuner HD bo co do obrazu chcialbym miec dobry obraz ale tez nie jestem jakis bardzo wybredny ze mam miec obraz lusterko,najwazniesze zeby smuzenia bylo jak najmniej. pzdr:)

Jakos nie dolaczylo sie zdjecie,ale to pryszcz jeszczem deczko zielonkawy he he:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę na przycisk Edycja, gdy chcesz coś dopisać. :)

Przy Twojej dziennej odległości 42" może być za duży. Ja celowałbym w 37"

ArtS :)
 

sittek

New member
ZbojMadej ja gapię się w swój z odległości 2-2,5 metra i jest w sam raz.
Ale podając opcję dwa razy dalszą (5 metrów) to trochę masz problem.
Gdyz z odległosci 5 metrów ekran 37" będzie jakby tu nie mówić ...mniejszy.
No ale alternatywy na większy nie masz, bo z 2,5 metra chyba sobie pięćdziesiątki nie postawisz :)
Dlatego też bym decydował sie na 37" z sugestia tak jak moi poprzednicy
 

ZbojMadej

New member
prostokatne pixele

lcd,plazma,lcd,plazma,lcd,plazma,ale mam rozpierduche w glowie. Mam takze jeszcze pytanie odnosnie pixeli prostokatnych w 37PV80 i kwadratowych w 42PV80 o co z tym chodzi? czy jak prostokatne to obraz gorszy czy jak? prosze o odpowiedzi.pzdr:)
 

robertw3d

New member
@ZbojMadej - chdzi o to, że jak wyświetlisz obraz zawierający idealne koło, to w PV80 będziesz miał elipsę a nie koło. Z doświadczenia (37PV80) mogę stwierdzić, że Panasonic ma całkiem sensowne algorytmy przeskalowania i w zależności od źródła sygnału i trybu konwersji aspectu może to przeszkadzać mniej (DVD nagrane w trybie PAL Widescreen) lub bardziej (telewizja 4:3 SD) Poza tym zarówno 37 jak i 42 PV 80 mają prostokątne piksele - dopiero modele PY mają kwadratowe.
Mi to osobiście dość przeszkadza - obecnie różnica pomiędzy PV80 a PY8 nie jest już taka duża - obejrzyj obydwa w sklepie - jak Tobie to przeszkadza, to wybieraj PY.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
robertw3d napisał:
jak wyświetlisz obraz zawierający idealne koło, to w PV80 będziesz miał elipsę a nie koło
Według mnie znaczący wpływ na to ma sposób skalowania obrazu, natomiast to czy piksele są kwadratowe czy prostokątne ma wpływ pomijalny.
Zarówno modele PV jak i modele PY mogą zrobić z koła elipsę. Oba też potrafią wyświetlić koło poprawnie.
 

ZbojMadej

New member
algorytmy przeskalowania i tryb konwersji aspectu hmm... a co to jest?? te prostokatne piksele czy to znaczy ze glowy w tym tv beda jajowate?? Moze ArtS007 cos napisze.pzdr:)
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Spokojnie z tymi prostokątnymi pikselami! Obraz będzie taki jak powinien być (taki jak przy kwadratowych…;) ). Tzn. proporcje matrycy są 16:9 więc jeśli materiał wyświetlany będzie nadawany w takim formacie to o zniekształceniach nie ma mowy, natomiast obraz 4:3 musi być przeskalowany (rozciągnięty, więc zniekształcony, lub trzeba użyć funkcji zoom i wtedy tracimy górę/dół obrazu lub ustawić 4:3 – wtedy będziemy mieli pasy po bokach obrazu). Niemniej wszystkie telewizory panoramiczne tak mają, niezależnie czy to LCD czy plazma i niezależnie od kształtu pikseli. Kupuj PV-kę – będziesz zadowolony! Pozdrawiam
 

ZbojMadej

New member
dzieki panowie za pomoc:) NEONET Luban Slaski (kolo PKS) zgodzil sie cobym przyjechal ze swoim Fergusonem FX-6600 i karta C+ i potestowal sobie tiviki,wiec dzis lub jutro potestuje,o testach cos napisze.pzdr:)
 

MarioM74

New member
To może ja się dorzucę... :)
Mija już drugi tydzien odkąd mam 37PV80. TV stoi bokiem do okna, które wychodzi na południe, mam żaluzje w oknach. Odległość od TV mam gdzieś 1.8-2.5m (zalezy czy fotel czy kanapa)
Obraz na kablówce analogowej od przeciętnego po zajebisty (zależnie od kanału) - np. przeciętny film na Tele5 wygląda jak zjechany VHS, a otwarcie Olimpiady na Eurosport to niemal HD. O kolorach nie ma co pisać - bajka :) Dynamika idealna, zero smużenia.
Za tydzień podłącze do niego cyfrową TV, to zobaczę na co naprawdę go stać.
Do plazmy mam podłączone DVD-S511 po HDMI i wtedy to już człowiek odpływa; lekkie przyciemnienie pokoju i zapominam, że w kinie nie jestem :) Nawet Divxy wyglądają bardzo ładnie.

TV jest w trakcie wygrzewania, nastawy mam na 50%, tryb normal - ale zapewne na tym pozostanę, bo jest superowo.

Ale żeby nie było, że nie ma wad... mógłby się szybciej włączać, anie najpierw miga czerwona kontrolka, potem zielona, potem cyk, cyk, czarno i jest obraz... z 5 sekund to trwa.

pozdrawiam
Mario
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To dobry wybór. Jedyny potencjalny problem, to gwarancja. Nie ma jasnych przesłanek przemawiających za tym, że będzie honorowana w Polsce.

ArtS :)
 

ZbojMadej

New member
Jest TH-37PV80

Witam
Po ciezkich bolach i zastanawianiu sie czy LCD czy Plazma od dzis jest plazma Panas 37PV80. Prosze o pomoc co jeszcze mam ustawic w tv zeby sie dobrze docieral:)
Teraz mam takie nastawy:
Zoom- 2
Rodzaj obrazu- Normalny
Kontrast- na jakies 40-50%
Jaskrawosc- na 40%
Kolor- 35%
Osrosc- na 40%
Balans bieli- Normalny
Sterowanie kolorami- Wlaczony
P-NR- Wylaczony
Predkosc odswierzania- 100Hz

Jezeli cos jszcze trzeba poustawiac lub mam zmienic moje nastawy na jakies inne to serdecznie prosze o pomoc i porady. Z gory wielkie dzieki. pzdr:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry