prośba o pomoc jaki tv - lcd czy plazma

Jarek40

New member
Witam
przeglądam fora i ciągle nie wiem czy w słonecznym salonie lepsza będzie plazma czy lcd. Co możecie doradzić? Jestem przed wizytą w salonie, ale chciałbym wiedzieć wśród jakich modeli szukać i porównywać...

1. Odległość od ekranu: 4-4,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju: telewizor na ścianie południowe, okna - jedno od zachodu oraz jedno na wprost TV (północne)
3. Jak duży jest pokój: około 30m
4. Preferowana technologia: plazma lub LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: 32' LCD Sony
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, przyroda, seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniu oraz wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy dyskretnym oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa, najlepiej żeby minimalizowała odbicie okna północnego w ekranie
11. Preferowana wielkość telewizora: 47-50'
12. Preferowana marka: Panasonic, Sony, ale nie wykluczam innych
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenie/rozmywanie się/odbicie w ekranie światła
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% filmy/seriale TV, 30% filmy z pendrive'a, 10% XBOX
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: mogę, ale nie muszę
18. Czy chcesz serfować w Internecie z poziomu telewizora: mogę, ale nie muszę
19. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: mogę, ale nie muszę
20. Ma mieć 3D: jeśli 3D to preferowałbym pasywne
21. Ma mieć slot na karty SD: nie koniecznie
22. Ma mieć tuner DVB-S: nie koniecznie
23. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, Component, USB, wejście antenowe,
24. Jaki masz sygnał: Cyfra+ HD, naziemna tv cyfrowa
25. Ile programów HD: kilkanaście
26. Ma stać czy wisieć: stać
27. Rozdzielczość: FullHD lub HDReady jeśli będzie się dało to oglądać J

28. Dvb-t: Tak
29. Na czym najbardziej Ci zależy: na płynności i jakości obrazu
30. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5h
31. Budżet: 3-3,5 t. zł najlepiej

 
Ostatnia edycja:

Jarek40

New member
Witam,
oglądałem dzisiaj z w/w Panasonica - jednak wydaje mi się, że dosyć mocno miał lustrzaną powłokę co odbijało światło. Philipsa i Sharpa tych polecanych wyżej modeli nie mieli.
Za to sprzedawca polecił mi innego Sharpa 46LE730E (niestety również go nie było). Polecił również Samsunga 46EH5300 - rzeczywiście jakby lepiej rozmazywał odbijające się światło.
W porównaniu do posiadanego obecnie 6 letniego starego LCD wszystkie jednak mocno odbijają światło... Czy są obecnie jakieś telewizory z matrycami naprawdę matowymi? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
 

acess

New member
Witam,
oglądałem dzisiaj z w/w Panasonica - jednak wydaje mi się, że dosyć mocno miał lustrzaną powłokę co odbijało światło. Philipsa i Sharpa tych polecanych wyżej modeli nie mieli.
Za to sprzedawca polecił mi innego Sharpa 46LE730E (niestety również go nie było). Polecił również Samsunga 46EH5300 - rzeczywiście jakby lepiej rozmazywał odbijające się światło.
W porównaniu do posiadanego obecnie 6 letniego starego LCD wszystkie jednak mocno odbijają światło... Czy są obecnie jakieś telewizory z matrycami naprawdę matowymi? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.


z BARDZO matową matrycą to masz dobry wybór wybierając Sharpa LE830
 
Do góry