Prośba o pomoc, jaki lcd wybrac

fifcio01

New member
witam, niedawno pisalem ze zamierzam zakupic plazme, jednak sie rozmyslilem i postanowilem postawic na lcd;) . W zwiazku z tym mam pytanie jaki lcd 42" wybrac? Rozglądałem sie w sklepach i wypatrzyłem moim niezbyt znającym sie na rzeczy okiem 5 typów. Prosze powiedzcie który z nich jest wg. was najlepszy, oraz jesli mozna to krótkie uzasadnienie. A może polecilibyście mi coś innego? mom do dyspozycji ok. 6000zł

moje typy:
Toshiba 42z3030D
Sharp LC42XL2E
Philips 42PFL7962D
Philips 42PFL7762D
Philips 42PFL7982D

Tak ze wstępnego porównywania najbardziej przypadł mi do gustu Toshiba, ale chce sie poradzic ekspertów, użytkowników.

POZDR:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
żeby coś powiedzieć więcej

Jakie masz warunki ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Ma stać czy wisieć?
 

fifcio01

New member
Pokój w którym bedzie stał tv jest duzy i wysoki (4m), raczej jasny.
Sygnał z N
odległość ok. 3m.
oglądam o roznych porach dnia ciezko sprecyzowac kiedy wiecej.
podłączony odtwarzacz dvd
raczej ogladaja dwie osoby
do dyspozycji ok. 6-7tyś zł
tv raczej bedzie wisiał
 

koral22

New member
fifcio01 napisał:
witam, niedawno pisalem ze zamierzam zakupic plazme, jednak sie rozmyslilem i postanowilem postawic na lcd;) . W zwiazku z tym mam pytanie jaki lcd 42" wybrac? Rozglądałem sie w sklepach i wypatrzyłem moim niezbyt znającym sie na rzeczy okiem 5 typów. Prosze powiedzcie który z nich jest wg. was najlepszy, oraz jesli mozna to krótkie uzasadnienie. A może polecilibyście mi coś innego? mom do dyspozycji ok. 6000zł

moje typy:
Toshiba 42z3030D
Sharp LC42XL2E
Philips 42PFL7962D
Philips 42PFL7762D
Philips 42PFL7982D

Tak ze wstępnego porównywania najbardziej przypadł mi do gustu Toshiba, ale chce sie poradzic ekspertów, użytkowników.

POZDR:cool:

Po co ci 42 wystarczy 37 polecam SONY KDL 37P3000
sprawdza się wyśmienicie lub coś innego z tej firmy
 

kropekkkk

New member
poszukję lcd 32 cale

Witam wszystkich

Poszukuję tv lcd 32 cale.

telewizor bedzie stal w pokoju o wymiarach 4.5x4.5 metra i wysokosci pokoju ok 2.8m.

telewizor bedzie stał albo na scianie wschodniej w i wtedy mam okno po prawej stronie na scianie południowej. lub
na scianie zachodniej i wtedy okno jest oddalone od tw ok 3 metry.

pokój jest ciemny ze względu na małe okno, więc nawet w dzien jest w sumie światło palone.

odległość od tw to ok 3.5 moze 4 metry.

sygnał chcę albo z c+ lub z polsatu tuner hd .naziemna tw tez jest ale jak bedzie cyfra to narazie niepotrzeba.


tw ma stać na pólce.
oglądam różnie i w dzien i w nocy ale i tak w sumie jest ciemno i swiatła się swiecą.

tw wykorzystywany do cyfrowej telewizji, filmow dvd i czasami podpiecia pod komputer.

zalezy mi na tym aby nie męczył oczu i był wyraźny a nie jak na starych monitorach lcd smugi takie ze nic nie widać. z tego co czytałem na forum to 100hz tylko pasują.
ma mieć hd ale nie full bo wydaje mi sie ze narazie mija sie to z celem.
do tego potrzebuje również zestaw audio.
najlepiej zeby w miare maly zestaw bo nie mam za bardzo jak go rozmiescic. myslalem o centralnym glosniku i 2 bocznych z wbudowanym subem ale niebardzo moge znalezc. ew 5.1 a tyl podepne kiedys jak poustawiam meble tak jak trzeba.

z tw zstanawialem sie nad sony kdl-32d300k nad panasonikiem TX-32LX70P ale to tylko dlatego ze cos tam o nich poczytalem.

nie znam sie zabardzo na wszystkich parametrach tw i audio, skalowania itd dlatego prosze o porade. najlepiej jakbym kupil tw w kwocie ok2 - 3 tysiace i kino mniej wiecej w tej samej kasie. zeby je jakos zestroic razem.

gdzie mozna kupic tanio w miare i dobrze zeby gwarancja itd byla.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
fifcio01 - jeśli nie kupiłeś to sprawdź :
JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
P1050107.jpg


Sharp 42 Xl2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
Toshiba 42 z 3030
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438

kropekkkk - w Twojej sytuacj masz dowyboru 32" lcd 100 Hz ;
JVC 32 P80
Sharpa 32 Rd2
Toschiba 32 R 3500 - jedyny model w Twojej klasie fenowej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg



 
Ostatnia edycja:

fifcio01

New member
Witam:)
nie było mnie przez dłuższy czas, wiec wracam do tematu zakupu teliwizora.
Troche popatrzyłem, poczytałem i wytypowałem 3 lcd.
* samsung 46F86BD
* PHILIPS 42 pfl9632
* JVC 42 V80

I mam pytanie głownie osób które miały doczynienia nie tylko z jednym z tych modeli, lecz miały możliwość porównania. Który z nich wydaje sie byc lepszy?
 

fifcio01

New member
a zapomniałem o tej toshibie :) no wiec telewizory sa 4:
* Toshiba 42z3030D
* samsung 46F86BD
* PHILIPS 42 pfl9632
* JVC 42 V80

forzainter1g prosiłbym abys uzasadnił swoj wybór :)
 

forzainter1g

New member
A wiec

Samsunga bym odrzucil bo sie naczytalem tyle zlych opini o nich na forum awariach brzydkim obrazie.Jak jestem w sklepie dla mnie kazdy innej firmy w swojej klasie cenowej jest lepszy od Samsunga.Wkurza mnie ze na slabym sygnale np kablowka strasznie rozciaga obraz.Samsung poszedl na ilosc nie na jakosc i dla mnie w samsungach gdzies jest 100 hz to to 100hz nie dziala.Z tego co wiem prakycztnie wszytskie czesci w telewizorach SAmsunga sa Z CHin tylko skladane w roznych krajach ale to nie potwierdzona informacja slyszalem.Wogole dla mnie Samsung to jest cienka firma pod wzgledem jakosciowym.

Lubisz firme LG bo ja nie mialem kilka sprzetow od nich wszytskie sie psuly LG dla mnie odsuwam z daleka jak widze a ze Phlips ma matryce od LG bym nie kupil.

VC v80 dla mnie swietny telewizor a do tego tani jak na swoja klase tak samo Toshiba z3030d jest swietna ale drozsza.

Dlatego jezeli mialbym tylko te telewizory do wyboru to bym sie tylko zastanowil nad JVC v80 i Toshibie porownal u kupil to co sie bardziej podoba.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dziękuje kolego za odpowiedź w sprawie Philipsa - bardzo ciekawe uzasadnienie.

fifcio01 ja bym Ci jednak polecał abyś sprawdził naocznie tego Philipsa, o którym wspomniałeś. Zastanów się również nad prezentacją u kikiego, chociaż wiem, że kiedys kiki nie miał w swojej ofercie nowych Philipsów, ale może coś się zmieniło w tym temacie. Kierując się czysto teoretycznymi poradami, wybierając tv bez zobaczenia go na żywo lub bez porównania z innymi, możesz się srogo zawieść. Ja mogę Ci ze swojej strony powiedzieć tylko, że 9632 gra znakomicie (oczywiście dla mnie).

Pozdrawiam.
 

comora

New member
witam,
ja również poproszę o poradę. potrzebuje kupić lcd rodzicom - a to oznacza:
- brak dodatkowego audio - tylko dzwięk z głośników tv;
- oglądnie raczej wieczorami;
- ew. słońce na godzinie 1-2 ekranu (czyli na plecach od prawej strony);
- sygnał 90% tv sat, 5% naziemna, 5% dvd;
- odległość oglądających od 2,5 do 5m;
- prawdopodobnie tv będzie w użyciu do śmierci klinicznej (telewizora, nie rodziców);
- staruszkowie raczej nastawieni na 37" i więcej;
- ważny parametr: cena/jakość - nie lubię kupować zbyt drogich sprzętów tylko dlatego, że to nowość;
- nie musi być fullHD - to raczej moim staruszkom nie odgrywa dużej roli;

osobiście zastanawiam się nad sony KLD-40d3500, ale nie wiem czy jego parametry nie są za bardzo naciągnięte (np. dynamiczny kontrast 16000:1 wygląda imponująco, ale jakie to ma przełożenie na jakość?)

może ktoś, kto jest na bierząco pomoże mi w wyborze? :)
 

fifcio01

New member
forzainter1g napisał:
Wkurza mnie ze na slabym sygnale np kablowka strasznie rozciaga obraz
Dziasiaj własnie byłem w medai i sprzedawca mi o tym mowil.
W samsungu rozciagniety jest cały obraz, natomiast w toshibie tylko po bokach, natomiast srodek pozostaje w orginalnym rozmiarze.
Co do sygnału z kablówki to wg. mnie samsung miał lepszy niż toshiba, ale być moze spowodowane to było np. innym podłaczeniem
oJVC słyszalem ze dobra elektronika ale słaba matryca
 

forzainter1g

New member
Sprzedawcy

Dowiedziales sie o tym w sklepie o matrycach JVC.Toshiba i JVC maja matryce od Sharpa czyli takie same.Mogles sie spytac czy Toshiba ma awaryjne ciekawe co by powiedzial.
Mysl tylko o Toshibie i JVC.Porownaj i kup nie ma co sprawdzac Phlipsa i Samsnuga naprawde.

Comora nie napisales najwazniejszego do jakiej ceny chyba ze cie nie obchodzi to Sony x3500:grin:.
 

comora

New member
forzainter1g napisał:
Comora nie napisales najwazniejszego do jakiej ceny chyba ze cie nie obchodzi to Sony x3500:grin:.
Rząd wielkości jest sprawą drugorzędną. Ważne, żeby było warto zapłacić te pieniądze za tą jakość. Oczywiście moi staruszkowie nie są videofilami (i ja też nie), więc fajnie jak ta suma będzie "przyzwoita".
Ale jeżeli napiszesz, że w dobie lcd za 2kPLN warto wydać 3x-4x więcej bo zyskam "to, tamto i jeszcze pare" - to napewno się zastanowie.

Ja zauważyłem sony d3500 za ok. 4kPLN, ale wcześniejszy d3000 jest 500zł tańszy. Jeżeli różnicy między nimi dla przeciętnego zjadacza chleba nie widać - to ja wolę d3000 i 500zł w kieszeni.

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi ;)
 

forzainter1g

New member
Rozumiem Cie

Ale 4000zl to tez jest duzo nie lepiej doplacic i wiedzice ze ma sie dobry tv.Bedziesz sie cieszyl z zaoszczedzonych pieniedzy ale jak bedziesz chcial zagrac na d3000 czy ogladac mecz nie wyniesiesz z tego dobrego wrazenia.Obraz tez nie jest najwyzszej klasy.
Ogladsz mecze grasz na czyms??
Jezeli chcesz kupic dobry tani telewizor to nie mysl o Sony tu zawsze doplacasz z 1000zl za 4 literki S O N Y.
Mozesz kupic innej firmy telewizor w tej cenie bardziej zaawansowany technicznie.
Sony robi kilka modeli ktore sa jednymi z najlepszch na rynku np w x3500.3000 w3000 d3000.A reszta to modele dla ludzi ktorzy kupuja po to aby miec tylko znaczek Sony bo za cene tyvh innych modeli mozna miec lepszy telewizor innej marki
 

comora

New member
forzainter1g napisał:
Ale 4000zl to tez jest duzo nie lepiej doplacic i wiedzice ze ma sie dobry tv.Bedziesz sie cieszyl z zaoszczedzonych pieniedzy ale jak bedziesz chcial zagrac na d3000 czy ogladac mecz nie wyniesiesz z tego dobrego wrazenia.[...]
Sony robi kilka modeli ktore sa jednymi z najlepszch na rynku np w x3500.3000 w3000 d3000.

to już sam nie wiem, czy chwalisz ten d3000 czy nie :)


forzainter1g napisał:
Mozesz kupic innej firmy telewizor w tej cenie bardziej zaawansowany technicznie.
dlatego proszę o poradę - nie mam rynku w jednym palcu, bo nie pracuje w tej branży. jak pojadę do jakiegos saturna/mm to każdy sprzedawca wychwali mi innego, bo innego półkownika ma w celach sprzedażowych. a w necie każdy chwali ten który sobie kupił, bo taka jest polska rzeczywistość - każdy swoje chwali.

jeśli możesz podaj jakieś przykłady. na sony zwracałem uwagę, bo to zawsze duże doświadczenie - a co za tym idzie ergonomia użytkowania i jakość wykonania powinna być duża. oczywiście zdaje sobie sprawę, że za napis czteroliterowy też się płaci.

i jeszcze jedno - z Twojego posta mogę wywnioskować, że d3500 nie opłaca się kupić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony po obniżce klasy cenowej - wszedł do grupy gdzie należy do ścisłej czołówki światowej. S0NY 40 D 3500 w klasie do 4000 zł jest z pewnością dobrym wyborem.
Ale w klasie cenowej do Twoich warunków z pewnościa najważniejsze jest skalowanie i płynność. Czyli:
Panasonic 42 PV80
JVC 42 G 80
Toshiba 42 X 300
I Sony d 3500
Poproś o prezentację we własnym domu i wybieraj wg. własnych potrzeb.
 

czago

Banned
comora, jeśli chodzi o Sony D3000 to wart jest każdej wydanej na niego złotówki. Przeczytaj opinie użytkowników w osobnym dziale dotyczącym tego modelu. I nie płacisz tu za żaden znaczek tylko za jakość obrazu nieosiągalną dla konkurencji - oczywiście w tej klasie.

Natomiast nowszy model Sony D3500, pozbawiony już matrycy 10 bitowej i przede wszystkim układu Motioflow+100Hz, podobnie jak reszta polecanych tu modeli, jest najzwyczajniej do olania.

Wyjątkiem zasługującym na uznanie jest wspomniany wcześniej Philips 42PFL9632 - najlepszy telewizor w tej całej stawce.
 
Do góry