Prośba o pomoc - co kupić...

rkaniews

Member
Buduje mi się dom i jestem teraz na etapie knucia wyposażenia salonu.
Docelowo będzie tam kanapa, kominek z boczku no sprzęt:
TV + ekran + projektor no i oczywiście kino domowe 5.1

Salon -> Link tutaj
Salon - Pokazywarka.pl

Najpierw myślałem o jakiś systemach bezprzewodowych (nie lubię kablowiska) żeby przy jakiś przemeblowaniach nie było, że "ale tutaj jest głośnik i się nie da".
Wybito mi to z głowy, że bezprzewodowo to i tak trzeba ciągnąć zasilanie.
Potem pojawił się koncept glośników zamontowanych w suficie podwieszanym, ale jakoś to do mnie nie przemawia za bardzo.

Czytałem trochę o soundbarach - zwłaszcza tym zachwalanym Philipsie "cesarzu" - to by nie było głupie, tylko czy nagłośni mi salon 28m2?
Może jednak na tradycyjny zestaw ampli + BR + 5.1?

Podpowiedzcie proszę jakieś coś do 4k, co da ładną scenę przy filmach jak i zagra fajnie w stereo. Nie zamykam się na konkretnych producentów, systemy itp.
 

rkaniews

Member
Odświeżam temat.
Ułożyli mi już elektrykę, za dwa tygodnie będą wchodzili z tynkami i mam teraz ostatni dzwonek żeby rozłożyć się kablami od KD.

Ustawienie zakładam takie:
Zdjęcia - Pokazywarka.pl

Podpowiedzcie proszę jak ciągnąć kable – lepiej po podłodze w peszlach (jeszcze przed styropianem na podłodze) czy dookoła nad oknami. Kable – jakie dawać. Nie mam pojęcia jaki będzie sprzęt grający dlatego też okablowanie musiałoby być uniwersalne.
Tylne głośniki – będą wisiały na jakieś 1,5 metra od podłogi – kanapa będzie dopchnięta do ściany. Wystawić kabelki luzem ze ściany?
Przez cały pokój muszę pociągnąć kabel HDMI do projektora. Na rysunku nie ma wymiarów, ale odległość to prawie 5 metrów + długość po ścianie. Mogę pójść dookoła, bo będzie tam sufit podwieszany. Czy długość kabla HDMI ma znaczenie?

Masakra. Zaczynam się coraz bardziej denerwować a to dopiero kable.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Długość HDMI jak najbardziej te kiepskie mogą na 10 czy 15 metrach nie działać :) Lepiej przeciągnij rurkę w której będzie można podmienić jak coś HDMI.
 

naba25

New member
tez u siebie robie kd i kable dalem w peszlach pod styropianem i wychodzą ze sciany ale sa w puszkach i do tego gniazda glosnikowe zawsze to lepiej wygląda niż kabel ze sciany :p
 

bnois

Member
Czytałem trochę o soundbarach - zwłaszcza tym zachwalanym Philipsie "cesarzu" - to by nie było głupie, tylko czy nagłośni mi salon 28m2?

Mi naglasnia 30m i daje rade
 

rkaniews

Member
Czytałem trochę o soundbarach - zwłaszcza tym zachwalanym Philipsie "cesarzu" - to by nie było głupie, tylko czy nagłośni mi salon 28m2?

Mi naglasnia 30m i daje rade

Pisałem i chyba nie wysłało.
Pisałem i chyba nie wysłało.

Skoro Ty masz 30, a ja mam o 2m2 mniej to chyba też da radę.

Patrzyłem na Fidelio e5 coś chyba jeszcze lepszego niż w/w soundbar. Cenowo - na redconie jest za cirka 2,2k i to jest akceptowalne.

Jest tylko małe miki. Musiłaby do tego dokupić i tak i tak jakiś amplituner, gdzie podpiąłbym wszelakie źdródla dzwięku i video.
Samo urządzenie Phila ma 3 wejścia HDMI, a ja źródeł miałbym więcej (dekoder TV, BR, konsola, po lanie dysk sieciowy).

Bezprzewodowość tych urządzeń jest kusząca jak nie wiem co. Tym bardziej przy założeniu ,że za 3-5 lat będziemy chcieli przemeblować salon.

Napisałem maila zaczepnego do BlackNinja o generlane rozwiązania co i jak zobaczymy co odpisze.
 

rkaniews

Member
Nie lubię sobie odpowiadać, ale może to coś pomoże.

Byłem wczoraj w "salonie audio" w Toruniu.
Zarzuciłem temat, podałem warunki cenowe - 15k za całość (bez TV) i w sumie na dzień dobry są w stanie zaproponować coś, co ma się zmieścić w tym budżecie.

Ekran - jakiś wysuwany za 2k - jedyne co mi się nie podoba że nie jest do zabudowy.
Projektor - Optoma HD30 - jakieś 5K
Ampli - Onkyo 636 + Blu-ray do kompletu
Nagłośnienie Tannoy Mercury 5+0
Może zabraknąć srodków na suba.

Warto w ogóle iść w tę stronę?
 

rkaniews

Member
Muszę przyznać że mam słuch bardzo czuły, ale niewyksztalcony. Dopóki nausznie nie posłucham różnych zestawów, musze opierać się na Waszym zdaniu jak i na propozycjach "speców" niby specjalistów.
Dostali ode mnie rysunek salonu, założenia co gdzie ma być i budżet. Propozycja jest taka:

1. Amplituner kina domowego - Onkyo TX-NR 525 - 1599zł lub TX-NR535 (nowy model) 2100zł***
2. Blu ray Onkyo 309 - 999zł
3. Tannoy Mercury - 5.0 set - 4000 zł****** lub Jamo 628 z Sub 360 - 3400 zł***
4. Jeśli wybrałby Pan Tannoy doliczyć trzeba sub Klipsch 450 - 1500zł***
5. Andromeda IM (ekran projekcyjny ) - 2000zł
6. Projektor Optoma 30 - 4990 zł***
W tym nie ma kosztów instalacji oraz dodatkowego okablowania.***
Ceny są katalogowe, jest jak najbardziej możliwość negocjacji.***

Ampli przy dwóch źródłach video musi być inny IMHO.
 

rkaniews

Member
Słuchajcie koleżanki i koledzy, bo może można podejść do sprawy inaczej.
Średnio licząc na grający sprzęt mam 8 tysięcy. Mało i dużo jednocześnie :D może zrobić tak, żeby złożyć taki zestaw:
- Głośniki 5+0
- amplituner z preoutem, musiałby mieć sieć oraz 5+2 hdmi
- Wzmacniacz
- Br z 3d.
Możliwe to finansowo? Używane są dopuszczalne, chociaż głośniki zakładam nowe.
 
Do góry