Prośba o podanie rodzajów matryc w Samsungu LE32C650.

chris18404

New member
Witam.
Mam prośbę o podanie rodzajów matryc montowanych w Samsungu LE32C650.

Szukałem tych informacji na tym forum przeczytałem chyba z 50 stron informacji o tym modelu ale nie dowiedziałem się :( i jak zobaczyłem że zostało mi ponad 300 stron zrezygnowałem z dalszego czytania.

Bardzo proszę. Z góry dziękuję i Pozdrawiam,
 

tdx

New member
Bez reklam
to chyba nie do końca takie proste

SS01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung SQ01 (02,03,04), matryca S-PVA firmy Samsung - 10bit panel SP02/03 - matryca S-PVA firmy Samsung SN03/04 - matryca S-PVA firmy Samsung HQ01 - matryca S-PVA firmy Samsung CN01, CN02 - matryca S-MVA BN01 (02,05,06,07) - matryca S-MVA AA01 (02,03,04,05,07) - matryca MVA od AUO- AC01 (02,03,04,05) - nowa matryca z AUO-MVA3 BA01 - matryca z AUO na podświetleniu Shilin GA01 - matrix-MVA3 z AUO I102 i I203 - matryca IPS-Pro z IPS-Alpha AA0x - 8-bitowe SQ0x - 10 bit - oznaczony: Q z 10bit panel"

obecnie nie ma już tych TV zostały po serwisowe lub po wystawowe. W samsungu nie dostępne od końca kwietnia
 

tdx

New member
Bez reklam
Ha. Ja Ci tylko napisałem jak jest. Chcesz kupić TV który był bardzo popularny w tamtym roku i na początku tego. Więc dziwie się że jeszcze jakiś sklep go ma.... Tylko tyle. Jeśli chodzi o matryce to 32 i 37 miały matowe dopiero od 40 w górę były wysoko połyskowe...
W jakiej cenie masz możliwość zakupu tego tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
Poszukaj lepiej C6000 lub odpowiednik C650 model C6500. Matryca wysoko połyskowa co da lepsze kolory i mniejsze zużycie prądu - ogólnie lepszy TV i jeszcze można go normalnie dostać :) i prawie zmieścisz się w budżecie...
 

szymon247

New member
Aha...a nie lepsza jest matryca matowa słyszałem że to jest ważne w naświetlonym pomieszczeniu?

Jesli swiatlo pada na ekran to moze to byc irytujace. Osobiscie wole pol-matowa i irytuja mnie blyszczace kiedy pada na nie zbyt intensywne swiatlo, chociaz wiem ze np wieczorem czy w nocy przy lekkim swietle lub bez swiatla wygladaja lepiej. Najlepiej zobaczyc samemu.
Badz co badz nawet w ultramobilne laptopy wsadzaja teraz matryce blyszczace i niektorzy normalnie potrafia z nich korzystac na zewnatrz wiec chyba obiektywnie nie jest to az tak straszne.

Jesli chodzi o matryce w Samsungach to w wiekszosci modeli jest loteria - albo S-PVA Samsung/Sony albo MVA od jednej z 3 fabryk z tajwanu (CMO ponoc najgorsza). Mimo wszystko jakosc MVA znacznie sie polepszyla przez ostatnie kilka lat ale S-PVA to to nie jest.
Czesto jednak roznica miedzy konkretnymi egzemplarzami tego samego modelu matrycy bedzie wieksza niz generalnie miedzy ich typami.

Jeśli dalej chcesz mat weź sonego 32ex500 LCD jest leszy od 32C650 ale słabszy od 32C6000/6500.

32ex500 jest mniej wiecej na poziomie 32C650 z s-pva i glowna roznica to bardziej "zywe i pastelowe" kolory w Samsungu kontra bardziej 'filmowe' w Sony. Same matryce sa praktycznie tej samej klasy. Oba telewizory nie nadaja sie za bardzo do dynamicznych gier, to ich glowna wada.
 
Ostatnia edycja:

wilq696

New member
ja kupiłem wczoraj Samsunga LE32C650 o dziwo z matryca LTF320HF01 a myślałem że już raczej wszystkie z AUO zostały wszystko ładnie zapakowane i zafoliowane więc raczej ani po wystawie ani po serwisie:) jak ci się podoba to kupuj:)
 

skawin

New member
ja tydzień temu kupiłem 37', także nówka, cała zapakowany i obklejona - masz numer do gościa 666-555-844, prowadzi salon c+ w Mikołowie.
 

chris18404

New member
Dzięki ale raczej nie skorzystam bo w moim mieście są sklepy takie jak:
Media Expert
Mixelektroniks
Avans
Neonet

i w tych właśnie sklepach chciałbym zakupić jakiś TV, a wiem że w Media Ekspert, Avansie i Mixelektroniksie nie ma tego TV ale mogliby w tym ostatnim sprowadzić , jeszcze nie byłem w Neonecie.
 

skawin

New member
Nie no stary u mnie w mieście i nawet obok zresztą w całej aglomeracji Silesia :) jest masa sklepów RTV ale wolałem nie przepłacać kilku stówek i wziąśc gdzie Ci napisałem - ale jak wolisz zresztą o te TV juz b. ciężko skoro nawet neo24 ich nie ma.
 

skawin

New member
1.730 zł, gdybym sie pospieszył jakieś 2 tygodnie byłby jeszcze stówke tańszy ale co zrobić, fundusze były potrzebne na cos innego:)
pozdrawiam
 
Do góry