Prośba o opninie o soundbarze yamaha yht-s400

timbot

New member
Bez reklam
witam,

czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z yamaha yht-s400?
Yamaha YHT-S 400 - porównanie cen w sklepach internetowych
Pod linkiem jest nawet pozytywna recenzja:
Yamaha YHT-S400 Home Cinema in a Box review - from the experts at whathifi.com

Sam podchodzę do soundbarów sceptycznie, ale prawda jest taka, że nigdy nie słyszałem żadnego :)
Kolega spytał mnie o radę i nie chcę z racji moich uprzedzeń wybijać mu tego z głowy, dlatego radzę się Was. Strasznie napalił się chłopak na soundbar, choć mu tłumaczę, że za ciut więcej może mieć dobry komponentowy zestaw z perspektywą rozbudowy.

Jakie parametry użytkowania:
Tylko do kina
Bardzo małe pomieszczenie, jest ściana za słuchaczem
Podłączane będą - DVD, dekoder cyfrowej kablówki i komp.
Obraz przekazywany do jakiegość LCD LED

Moje spostrzeżenia:

Plusy:
Rozmiar, rozmiar, rozmiar
Podobno nawet udane wrażenie sceny 3D
Design
Cena w granicach rozsądku

Minusy:
Z takich głośniczków jednak się dużo nie wyciśnie, ale może do kina styknie
Nie rzeczywisty efekt 3d
Sub w ampli wbudowany ogranicza możliość jego ustawienia w optymalnej pozycji. Poza tym trochę mały ten subik....

Neutralne:
Mała różnorodność wejść, ale w sumie dzisiaj wszystko po hdmi można już puścić, nawet kompa.
Brak nowych dekoderów (w sumie model nie-nowy model), ale to nie problem kupić BD z dekoderami i puścić PCM

Byłbym wdzięczny za Wasze spostrzeżenia, nie tylko do tego modelu, ale do sounbarów w ogole.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
za wiele nie pomogę, lecz postaram się
Sam podchodzę do soundbarów sceptycznie, ale prawda jest taka, że nigdy nie słyszałem żadnego :)
Kolega spytał mnie o radę i nie chcę z racji moich uprzedzeń wybijać mu tego z głowy, dlatego radzę się Was. Strasznie napalił się chłopak na soundbar, choć mu tłumaczę, że za ciut więcej może mieć dobry komponentowy zestaw z perspektywą rozbudowy.
widzę, że twój kolega podszedł do problemu podobnie jak ja.
myślałem podobnie jak ty - kupię kolumny, zastanowię się nad wzmacniaczem, z biegiem czasu dokupię subwoofer.
perspektywa wydatków przy lekkim niedosłuchu [niezłe jajca] stanęła przed kolejnym problemem położenia przewodów.
obecnie już nie słucham zbyt głośno muzyki, filmów.... chyba, że jestem sam, wieczór, piwko, jakiś koncert.....
ponieważ nie chciałem wydawać zbyt dużo pieniędzy, znalazłem sc-htb500.
cena nie wysoka, kompatybilność z moim tv skłoniło mnie, że zacząłem się skupiać na tym soundbar'ze.
polepszyłem sobie dźwięk, uzyskałem głębię i nie wiem, czy gra to lepiej czy gorzej od jakiegoś tam super zestawu. nie zamierzam się onanizować do sprzętu za kilka tys. i nie muszę kłaść kabli do subwoofer'a - jest bezprzewodowy, musi mieć tylko dojście do prądu.

panasonic nie sprzedał zbyt wiele tego typu sprzętu i nie miałem w poznaniu okazji posłuchać, jak gra. zaryzykowałem i biorąc pod uwagę jakość [mnie zadowalającą] w stosunku do ceny, to jestem zadowolony.
jak będzie grała w/w Yamacha? tego nie wiem. sprzedawcy wspominałem i tej firmie i jej sounbar'ach, a w odpowiedziach otrzymałem, że to inna grupa, przede wszystkim cenowa, lecz w podobnej cenie, w jakiej kupowałem, nic lepszego nie kupię - prawda, czy fałsz?
jak mawiają: "wydałem kupę szmalu na sprzęt, teraz muszę być zadowolony" :grin:

nie wiem, czy to co oferuje yamaha można powiesić na ścianie, a na tym mi bardzo zależało, dlatego odpuściłem ją sobie. drugi aspekt, to cena - kilkaset więcej.

zestaw nad jakim się zastanawia twój kolega, ma jedną zaletę - 3 wejścia HDMI + 1 wyjście
http://images.trustedreviews.com/images/article/inline/12666-yamahayhts400receiverrearbig.jpg oraz inne - optyczne, analog. jeśli jeszcze wyjście HDMI obsługuje ARC, to chylę czoło.
czyli po HDMI można podłączyć max. 3 sprzęty.

w przypadku panasonic'a ograniczeniem jest ilość gniazd w TV, ponieważ posiada gniazdo HDMI w standardzie 1.4 ze zwrotnym sygnałem audio + jedno wejście HDMI.

minusem tego zestawu [jak dla mnie] jest to, że subwoofer będzie musiał stać blisko tv, ze względu na wbudowany wzmacniacz.

obecna technika i coraz cieńsze ekrany powoduje ograniczenia dla głośników i wg mnie jest to idealne rozwiązanie dla tych, co nie chcą wydawać dużych pieniędzy, a chcą poprawić sobie jakość dźwięku.

nie wiem, co mam jeszcze napisać, dlatego, jeśli masz pytania i uważasz, że mogę pomóc - pytaj.
 

timbot

New member
Bez reklam
wielkie dzięki za głos rozsądku!

moje wahanie wynikało w sumie w dużej mierze z tego, że jest to dość kosztowny zestaw. Pewnie gdyby kosztował poniżej 1500 to nie rozważałbym namawiania go na zestaw modułowy....

P.S. słusznie zwróciłeś uwagę, że yamaha ma dużo wejść cyfrowych (3hdmi i optyk) - w sumie wejścia są jedną z największych bolączek "gotowców"
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jak mawiają - czym więcej wydajesz, tym bardziej musisz być zadowolony.

jedno ale....
cokolwiek podłączycie do tego wzmacniacza, coś co ma fonie i wizje - po HDMI, nie będzie podłączone do TV - wizja wyjdzie ze wzmacniacza do TV.
nie wiem ile tego typu sprzętów będziecie podłączać, jeśli więcej niż trzy, to musicie wykorzystać pozostałe gniazda wejść dźwięku i wizję podłączyć bezpośrednio pod TV.

dobrze liczcie, bo może się okazać, że trzeba będzie przekładać kable.
 

beginner_pl

New member
Scena 3D jest obecna nawet w przestrzeni gdzie sciany boczne sa za daleko. Podczas regulacji "beam" faktycznie slychac ze sie przesuwa pole dzwieku.
Sam dzwiek w sumie ok, cos klasy soundbarow z LG /czyli dobrze/.
Do poprawy dzwieku z Ledow jak znalazl.
No i ten subwoofer szafkowy dla kogos z zabudowa meblasciankowa nieoceniony.
 

majki0

New member
Witam podepnę się do tematu bo zamierzam kupić ten zestaw....
Urządzenia z którymi chce aby współpracował:
1.Popcorn C200
2.Xbox 360
3.Dekoder cyfrowy Vu+Duo
Priorytetem jest odtwarzanie filmów hd na popcornie teraz posiadam kino samsung ,które służy mi do odtwarznia dzwięku ....
Jak myslicie czy wystarczy ten zestaw do współpracy z popcornem na reszcie aż tak mi nie zależy ???
 

nonamed

New member
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat... myślę nad tym soundbarem ...

Mam tylko pytanie jak to będzie współgrać z telewizorem Sony Bravia (dokładnie HX800 ) . Rozumiem że podłączam telewizorem do tego ampla po HDMI i już telewizor nadaje przez Yamahę ?

Kluczowe pytanie jest takie czy ten zestaw sam wystartuje gdy włączę telewizor czy trzeba oddzielnie drugim pilotem Yamahy włączyć ampl. ?? Pytam, bo wiem że np. zestaw 3.1 JBL CS 360 XCITE sam startuje po włączeniu np. telewizora . Ktoś wie jak to wygląda tutaj... ??
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie wiem, czy ktoś ci odpowie, bo nie wiem, czy autor zakupił w/w sprzęt i czy nadal zagląda na forum.

u mnie [panasonic] wystarczy włączyć tv, aby soundbar się włączył. sterowanie również przebiega z poziomu pilota tv- to wszystko za sprawą kabla HDMI, więc mogę tylko podejrzewać, że powinno być podobnie w przypadku zestawu o który pytasz.
 
Do góry