Prośba o opinie w sprawie zakupu plazmy

lechit

New member
Witam!!!
Prosze o opinie w rozwiązaniu mojego problemu, ponieważ jestem początkujący w tej tematyce chciałbym się poradzić kogoś bardziej obeznanego w temacie. Planuje zakup plazmy 42 cale do około 4tyś. Po długich poszukiwaniach i śledzeniu forum wybór zawężył się do trzech modeli: LG 42PCRR z hdd, Samsunga Q91 oraz Panasonica 42PV70 (ewentualnie w gre wchodzi jeszcze LG 42PC51). Oglądałem wszystkie te modele w sklepie, ale tam na tych wypasionych demach wszystkie prezentują się extra. Sledząc możliwości i parametry techniczne wychodzi na to, że są one praktcznie takie same, i że najrozsądniejszym zakupem wydaje się być LG 42PCRR. Kosztuje praktycznie tyle samo, a nawet i taniej w zależności od sklepu w stosunku pozostałych, a wyposażony jest dodatkowo o hdd oraz PIP 2 tunery. Może najgorzej się prezentuje, ale to już kwestia gustu:) Wiem, że LG42PCRR to model zeszłoroczny, a pozostałem w/w modele są wmiarę "najświeższe".
W związku z tym mam pytanie, poieważ nie chciałbym potem żałować zakupu. Czy warto kupić ten model, czy lepiej zainwestować jednak w coś nowszego? Czy ta róznica "wieku" miedzy tymi modelami ma aż takie znaczenie? Nie siedzę w tej tematyce na bieżąco, dlatego pytam bo może w między czasie pojawiły się jakieś nowe rozwiązania techniczne których brak w LG 42PCRR. Telewizor użwany będzie głównie do oglądania sygału ze zwykłej anteny oraz cyfry+ (złącze euro), czasem dvd.
Nidzie na forum nie zalazem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dlatego czekam na Wasze opinie w tej sprawie i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdr!!!!
 

smoku666

New member
Więc tak...
mam Lg 42PC1RR od prawie 2 lat, i moge ci go śmiało polecić, to bardzo dobry tv, a tym bardziej za te pieniądze, ba nawet śmiało moge stwierdzić że najlepszy w tej cenie.

Dodam że tydzień temu widziałem go we wrocławiu w Avansie za 3499zł :krol:!!!

gdybyś miał więcej pytań to śmiało pisz, chętnie ci pomoge8)

pzdr.
 

gonzo28

New member
masz podobne zmartwienie jak ja, tez szukam odpwiedniej plazmy i musze powiedziec, ze rowniez interesuja mnie te modele. Dzisiaj pojezdzilem troche po sklepach, zeby sprawdzic te modele. Szukalem LG pc51 i Samsunga Q91 grajacych obok siebie i znalazlem w ELECTRO WORLDZIE...
Przezylem szok...
W sklepie tym na wszystkich tv wlaczony byl akurat film z dvd. Prawie wszystkie modele plazm wygladaly fatalnie!!! LCD - super. W sklepie tym bylo dosc jasno i sprzedawca mi odpowiedzial, ze plazmy nie lubia swiatla. To akurat wiem, ale to co widzialem, to jest po prostu tragedia...
Obraz byl szary, slabe kolory... itp
Poprosilem wiec wszystkowiedzacego sprzedace o puszczenie sygnalu z anteny, kablowki lub jakiegos dekodera - po prosty zwyklego kanalu. Powiedzial mi, ze maja tylko MTV w bardzo kiepskiej jakosci. Rece mi opadly...
Spytalem wiec (a ze jestem typem takiego zadziornego pyskacza...) jak zamierzaja zaprezentowac te plazmy klientom - bo przeciez tylko kretyn kupi za ladny wyglad... i poposilem o pilota, bo chcialem troche pozmieniac ustawienia. Pilota nie dostalem, bo klucze od szafek sa u kierownika a ten wlasnie poszedl do domu...
Tak wiec skonczyla sie moja wizyta w super sklepie... Znalazlem nastepny sklep na allegro. Z interesujacych mnie i Ciebie modeli mial tylko Samsunga q91 ale... byl niepodlaczony.Po krotkiej rozmowie stwierdzil, ze LG to wielki badziew, ze czerni to on nie ma wcale, i ze on nawet nie zamawia takich modeli bo nie chce mu sie potem zwrotow przyjmowac. Samsung podobno troszke lepszy ale awaryjny - co zreszta mozna przeczytac w watku o tym modelu. Polecil mi Panasonica PV70. Cena byla sporo zawyzona ale mnie chodzilo tylko o prezentacje...Umowilem sie z nim na poniedzialek, bo akutat podlaczal do do kina domowego. Pozwolil nawet przyniesc swoje fimy (DVD i divx) w celu sprawdzenia. Pojade to bede wiedzial. Poki co jestem w kropce...A dzieki temu forum prawie sie zdecydowalem na LG albo Samsunga. Wiadomo, byli zwolennicy i przeciwnicy. Ale na pewno kazdy powie to samo :
JAK SAM NIE SPRAWDZISZ, TO NIE BEDZIESZ WIEDZIAL...
- a ze kazdy swoje chwali i rzadko sie przyzna, ze zle zrobil, to oczywiscie bedzie zachwalal swoje -
Mi osobiscie nie chce sie "sciemniac" przed rodzina i kumplami, ze moj tv jest najlepszy - ja po prostu musze wybac sam i byc z tego w 100% zadowolony.
Forum te napewno da Ci kilka dobrych rad - ale napewno nie bedzie jednolitej zgody, co do marki telewizora i modelu. Zawsze ktos namiesza ci w glowie...
MUSISZ WIEC WYBRAC SAM !!!

powodzenia

P.s
Poniewaz juz wiem jak wyglada obraz z dvd na tym LG i Samsungu, poprosze w poniedzialek w sklepie z tym PV70 o wlaczenie wszystkich mozliwych swiatel i zapodam film na dvd - bede mial porownanie i chetnie sie z Toba podziele...
pozdr
 

SnaQ

New member
No to czekam z niecierpliwością na wyniki bo przyznam, że i ja noszę się z zamiarem zakupu czegoś podobnego (Samsung lub Panasonic).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacja w domu i prezentacja w sklepie to dwie różne rzeczy.
Sprawdź na sklepie - sposób podłaczenia, rodzaje pzewodów, sposób rozdzielenia sygnałów.
Weź pod uwagę że sztuczne oświetlenie w domu masz zupełnie inne.
Te wszystkie uwagi podkreślają Ci którzy mieli prezentacje w domu i w sklepie.
A odpowiedź wcale nie jest prosta bo każdy ma inną wrażliwość ,inny sygnał w domu .I nie da się ujednolicić odpowiedzi.
Ale w Twoim przypadku - lechit - ograniczenie finansowe powodują że możesz sięgać po LG. Tym bardziej ,że podoba Ci wyposażenie.
 

gerd

New member
A ja tam mam plazme LG i jestem zadowolony,
szmajsunga nigdy bym nie kupil obraz jest taki sam a awaryjne sa strasznie. Za ta cene mysle ze LG bedzie dobrym wyborem,
nie bedziesz narzekac.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:krol:
lechit napisał:
Witam!!!
Prosze o opinie w rozwiązaniu mojego problemu, ponieważ jestem początkujący w tej tematyce chciałbym się poradzić kogoś bardziej obeznanego w temacie. Planuje zakup plazmy 42 cale do około 4tyś. Po długich poszukiwaniach i śledzeniu forum wybór zawężył się do trzech modeli: LG 42PCRR z hdd, Samsunga Q91 oraz Panasonica 42PV70 (ewentualnie w gre wchodzi jeszcze LG 42PC51). Oglądałem wszystkie te modele w sklepie, ale tam na tych wypasionych demach wszystkie prezentują się extra. Sledząc możliwości i parametry techniczne wychodzi na to, że są one praktcznie takie same, i że najrozsądniejszym zakupem wydaje się być LG 42PCRR. Kosztuje praktycznie tyle samo, a nawet i taniej w zależności od sklepu w stosunku pozostałych, a wyposażony jest dodatkowo o hdd oraz PIP 2 tunery. Może najgorzej się prezentuje, ale to już kwestia gustu:) Wiem, że LG42PCRR to model zeszłoroczny, a pozostałem w/w modele są wmiarę "najświeższe".
W związku z tym mam pytanie, poieważ nie chciałbym potem żałować zakupu. Czy warto kupić ten model, czy lepiej zainwestować jednak w coś nowszego? Czy ta róznica "wieku" miedzy tymi modelami ma aż takie znaczenie? Nie siedzę w tej tematyce na bieżąco, dlatego pytam bo może w między czasie pojawiły się jakieś nowe rozwiązania techniczne których brak w LG 42PCRR. Telewizor użwany będzie głównie do oglądania sygału ze zwykłej anteny oraz cyfry+ (złącze euro), czasem dvd.
Nidzie na forum nie zalazem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dlatego czekam na Wasze opinie w tej sprawie i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdr!!!!

1. Ci koledzy, którzy mają projektor, będą Ci polecać "tylko projektor"
2. mający telewizor z tylna projekcją, udowodnia Ci że ma znacznie lepszy obraz
3. Posiadacze telewizora plazmowego napisza Ci o najwyższym kontraście i jasnosci

Co to oznacza. A no to co zwykle w takich przypadkach pieniadze.

Ile kopsztuje 60" projektora, tylnej projekcji , plazmy czy LCD
jeszcze 2 lata temu kilkadziesiąt tysiecy zł.
Dzisiaj najdroższy, najlepszy obraz i kontrast oraz jasnosć ma LCD.

Ceny spadły jednak tak, że bardzo dobry LCD 40" kosztuje 7000-10000
a niezły 40" LCD dostaniesz juz za 5000, albo i mniej.

W tej cenie możesz mieć 50" plazmę, lub 60" tylnej projekcji i 3 metrowy projektor

Oczywiscie nie będą miały obrazu tej samej jakości. :p

Radzę Ci zrobić tak.

Zakup Tv to zakup na kilka lat z okładem. Kupuj tak jaki bys kupił za 3 lata.


Idź do MM i zobacz telewizory tej samej firmy i tej samej wielkości np 40"
samsung albo LG i porównaj z blizka, z daleka i z 2.5 m obraz plazmy i lcd

sam wybierzesz własciwy model, czego Ci życzę

Rok temu juz właściwie płaciłem za 40" plazmę, kiedy kolega namówił mnie na popatrzenie porównawcze. No i mam LCD :krol:
 

bankrootghost

New member
Gucio50 napisał:
:krol:

Rok temu juz właściwie płaciłem za 40" plazmę, kiedy kolega namówił mnie na popatrzenie porównawcze. No i mam LCD :krol:

jesteś pewien, że masz LCD ?
Ponieważ nigdy nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie 40" plazm (a LCD owszem były, są i będą) z logiki może wynikać, że chciałeś jednak kupić 40" LCD a po teście porównawczym kupiłeś plazmę.
 

Elberoth

New member
Mam LG i uważam że był to jeden z najgorszych zakupów w moim życiu. Do tej pory nie mogę sobie wybaczyć, że pożałowałem grosza na Panasa lub Pioneera.

Znajomy ma Panasa 50 PV 700 i obraz jes O NIEBO lepszy.

1. Lepsza czerń
2. Bardziej płynny obraz
3. Bardziej naturalne kolory (na LG np. twarze wpadają w ziemistość - bleeee).

Jednym słowem gówno jakich mało.

Zalety:
1. Wyposażenie
2. Wykonanie
3. Cena
 

gerd

New member
A jaki masz model tego LG bo porwnanie dwoch telewizorow nie jest takie proste? Ja tam mam LG i jestem bardzo zadowolony i moge polecic go kazdemu!
 

gonzo28

New member
lechit - jesli jeszcze nie wybrales to moge Ci smialo polecic Panasonica 42PV70F...
Caly tydzien jezdzilem od sprzedawcy do sprzedawcy, porownywalem, wybrzydzalem i denerwowalem sie , itd, itd...
A wiec moja opinia jest taka:
LG i Samsung nie dorownuja do Panasa pod zadnym wzgledem (moze jedynie design - kwestia gustu). Obraz prezentowany u sprzedawcy porownywany byl z Pionkiem (jakis 50")- naprawde nie bylo wielkiej roznicy. Ale jest jedno ale: kable MUSZA byc naprawde dobrej jakosci !!! . Z dvd polaczony byl przez component (za 170zl) i obraz przepiekny - zmiana kabla za 20 zl - porazka. Z tunera sat najgorszy byl odbior polsatu2, choc tez dalo sie wytrzymac. Sprzedawca podloczony mial do tego panasa jeszcze nagrywarke pioniera (za 0k 1600zl), ktora podbija do 1080 - ale bez niej tez bylo super.
U mnie pod tymczasowa kablowka z UPC jest naprawde bardzo dobrze - plazma stoi tylem do okna. Jakosc obrazu jest ok, kolory jak dla mnie bardzo zywe, w trybie dynamicznym nawet troche za bardzo - tylko niektore niewazne kanaly odbieraj troche slabiej. Ale tez sie da ogladac. Mam DVD Pioneer dv380 bez hdmi - podloczone przez component (ten drozszy oczywiscie) i jest SUPER!!!. Divx tez odbieraja rewelacyjnie - tak wiec musze szczerze powiedziec, ze wybralem dobrze.
Dzisiaj zamawiam jakas platforme - chyba Polsat Cyfrowy. Musze tylko dokupic dobry dekoder, bo te ich podobno sie nie nadaja.
A teraz taka sugestia do kupujacych:
Nie bierzcie wszystkiego sobie do serca co pisza na tym forum - nie to ze bym narzekal, bo do mojego wyboru tez zachecil mnie watek o Panasonicu. Ale w postach o LG czy Samsungu pisza, ze panas jest marny, nie ma czerni itp. Wiadomo, kazdy chwali swoje. Ale zamaca wam w glowach i bedziecie, tak jak ja, strasznie zdezorientowani. Juz nawet chodzily mi mysli po glowie, zeby zostawic sobie mojego wysluzonego crt...
Opinie niektorych forumowiczow sa nie do konca obiektywne - niektorzy to sprzedawcy i zachwalaja towar, z ktorego maja wiekszy zysk - trudno im sie zreszta dziwic - to ich praca.
Inni forumowicze - sa troszke za bardzo wymagajacy - czepiaja sie doslownie kazdej wady i tak to wyolbrzymiaja, ze potencjalny kupujacy zaczyna zle myslec o wybranym wczesniej modelu. Tak bylo ze mna - najpierw wybralem LG, potem Samsunga a w koncu Panasa - i szczerze powiem , ze po przeczytaniu kilkudziesieciu stron o tym modelu zaczalem watpic w slusznosc swojego wyboru. A to tylko za sprawa plazmowych MANIAKOW ( oczywiscie nie chce tu nikogo obrazac ), ktorzy wypisywali i porownywali do innych producentow i modeli, narzekali ze nie da sie ogladac itd.
Prawda jest taka, ze zwykly uzytkownik domowy (tzw amator) wcale nie widzi tych wad, ktore sa zauwazane przez MEGA wymagajacych odbiorcow. Ale w poscie tak to opisze, ze sprzedaz niektorych marek napewno spadnie...
Tak wiec podsumowywujac:
Panasonic 42PV70F jest dobrym wyborem w tej cenie (ja kupilem za 3850zl)
Jak dla mnie jedyna wada to odbicia od ekranu - jak jest wylaczony to moze robic za lustro:rolleyes:
Jak sie cosik oglada to juz tego tak nie widac, choc pewnie nie dla wszystkich;). W moim starym crt tez sie pokoj odbijal i nie narzekalem...
Jakby ktos chcial to moge wrzucic pare zdjec - ale dopiero za kilka dni, jak odkopie aparat - wlasnie sie przeprowadzilem.

pozdr for all
 

Skibus

New member
Sugerowano tutaj dokładne oglądanie w ... sklepie. Otóż jest to chyba najgorsza możliwa wersja ( z wyjatkiem zakupu w ciemno ). W sklepie można co najwyzej design poogladać.

Chcesz się czegoś dowiedzieć umawiaj się z ludźmi, którzy tego użytkują lub zamów prezentację do domu. Do niektórych wnętrz bardziej pasuje LCD do innych plazma. Zależy od oświetlenia, od tego w jakich godzinach oglądasz, jakie cechy sobie bardziej cenisz o źródle już nie wspominając.
 

redlum

New member
Bez reklam
tak samo moge napisac - ze w sklepie obok siebie stal 42PV70 i 42PC51 - obraz na kazdym zrodle na LG byl o niebo lepszy niz na panasie - temu kupilem LG - a za roznice w cenie nabylem dobry kabelek Profigold-a HDMI
 

Skibus

New member
Jak je porówywałeś to w jakim oświetleniu ( np sztucznym sklepowym ) ? Jak TV były ustawione ( wchodziłeś wogóle do funkcji ) ?

Zapewniem Cię, że bez problemu ( a jestem raczej laikiem w kwestii TV ) ustawię tak plazme, że będziesz zachwycony jak i odstrasze Cię od tego TV. Sklepy manipulują klientem poprzez oświetlenie, ustawienia, rózne źródła itp Dlatego tylko i wyłącznie liczy się co sam ustawisz u siebie. To jak ze sprzetem audio. To, że gra świetnie mój zestaw w moim pokoju, nie znaczy, że w Twoim też świetnie zagra.
 
Do góry