Prosba o identyfikacje kabla HDMI?

collider

New member
Bez reklam
3a4d257911e0480030b333ab621cd0148125.jpg


Posiadam kabel jak na zalaczonym obrazku. Nie ma zadnych oznaczen oprocz tych producenta czyli Techlink Interconnect HDMI cable. Lezal dlugo zapomniany a chcialbym wiedziec czy to jest wersja 1.3 czy 1.4. Moze ktos zna ten kabel albo wie jak rozpoznac jego rodzaj "na oko"?

EDIT: chyba juz znalazlem odpowiedz. To jest wersja 1.3. Chyba?!
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Niby tak, tyle, ze podlaczajac np. tuner Nki do TV to ja raczej roznicy nie zobacze pomiedzy tymi dwoma kablami a chodzi mi konkretnie czy to 1.3 czy 1.4.?
 

samfisher74

New member
z tego co wiem to 1.4 ma ta przewagę nad 1.3 że obsługuje rozdzielczość 4K/3D, działa kanał zwrotny ARC i chyba innych róznic nie ma. Jak nie będzie Ci działał ARC tzn. masz kabel 1.3 ... przypuszczam
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Tak dla jasności kabel HDMI 1.3 też ARC (kanał zwrotny) działa, 1.4 to jak chce się 4k obsługiwać.
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak dla jasności kabel HDMI 1.3 też ARC (kanał zwrotny) działa, 1.4 to jak chce się 4k obsługiwać.

Tak dla jasności całkowitej,kable rozróżniamy na

1 Standard
2 Standard Ethernet
3 High Speed
4 High Speed Ethernet
Nie znaczy to też że drut certyfikowany jako standard nie przepuści informacji kodowanych HDMI 2,0
 
I

irek6311

Guest
To chyba już wyczerpany temat werf :cool:
Ja tam prosto to napisałem, nie mam problemów z identyfikacją kabli, markowe kupuję, a ci co po taniości to metoda prób i błędów ;)
 
Do góry