Prośba do użytkowników Denona AVR-X4100W

Yacko

Member
Mam prośbę do użytkowników Denona AVR-X4100W o poświęcenie kilku minut czasu i nagranie telefonem (np. dyktafon) szumu ze swojego amplitunera. Środowisko testowe:
- amplituner skalibrowany poprzez Audyssey, bez wprowadzania ręcznych zmian,
- Audyssey aktywne (reference),
- Audyssey DynamicEQ aktywne,
- Audyssey volume wyłączone
- dźwięk DTS NEO multichanel
- żródło dźwięku np blueray i nie podłączone wejście (aby bardziej podkreślić szum),
- wzmocnienie na maksymalny poziom,
- telefon około 0,5m od kolumny lewej frontowej na wysokości środka najlepiej (pomiędzy nisko a wysoko tonowym głośnikiem) dlatego lewy front, gdyż u mnie tam najbardziej słychać zakłócenia.
Ewentualnie aby nie zajmować zbyt dużo czasu to proszę tylko o sprawdzenie, czy występuje jedynie czysty szum (syk) czy słychać też zakłócenia jak u mnie:
WRZUTA - X4100Wm4a
 

rabit

Active member
Bez reklam
U mnie czysty syk, bez stuków. Ale ja mam jeszcze wpięty wzmacniacz pomiędzy ampli i kolumny. Do 80 nie mam szumu, do 90 ledwo słyszalny, a później do 98 jest "czysty", dobrze słyszalny syk.
 

Yacko

Member
Rabit, dzięki za informację, ale to nie do końca idealne porównanie poprzez dodatkowy wzmacniacz. Może znajdzie się ktoś kto ma podłączone bezpośrednio? Mam jeszcze jedno nagranie z lepiej ukierunkowanym telefonem - dokładniej słychać, że to nie jest tylko szum, ale jeszcze zakłócenia.
http://w196.wrzuta.pl/film/4sxFq2HrpJT/x4100w
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisałeś do mnie na priv, jutro Ci to sprawdzę.
Rozumiem, że te trzaski występują tylko i wyłącznie przy maksymalnej skali, bo jak sądzę nie ma żadnych problemów przy normalnych (typowych) odsłuchach?
 

Yacko

Member
Temat nie aktualny. Sprawdzałem trzy sztuki X4100W i każdy posiada mniejsze lub większe zakłócenia jak opisałem. Na szczęście wymienili mi w sklepie na taki, który ma prawie niesłyszalne. Przy okazji sprawdziłem też Onkyo 828, 636, Denona X3100W, Yamaha 477, 777 i każdy ampli szumi przy włączonym DTS 5.1 lub Dolby i dużym wzmocnieniu.
 
Do góry