Prośba do posiadaczy 58PUS8535

A

abramq

Guest
Witajcie!
Miałem już praktycznie wybrany TV (LG 55Nano867) ale domownicy ulegli magii światełek i jestem o krok od kupienia 58 calowego Philips-a PUS8535. Rozmiar podaję celowo, bo wiem, że są różne matryce, w tym jest akurat MVA (VA?) i o nią się rozchodzi :) Pokój mam taki, że fotele są nie do końca na wprost ekranu. Powiedzmy, że są oddalone od ściany na której wisi TV około 2 m ale stoją na wysokości lewej/prawej krawędzi ekranu. A nawet jeszcze ciut w bok. No i czy w takiej sytuacji mocno da się we znaki bladnięcie ekranu związane z gorszymi kątami widzenia tej matrycy?
Byłem w 4 sklepach, nie wiem, czy to przypadek ("nie sondze" :-o ) ale wszędzie ten model był eksponowany na wysokości podłogi i do tego w wąskiej alejce, więc jak bym nie kucał, to nie było się jak oddalić, żeby przetestować jego zachowanie w tych okolicznościach...
Znalazłem na tym forum wiele ciekawych wpisów, m.inn. o problemach modelu 70' z tej samej serii z szarościami. Czy 58' tez ten problem dotyczy?
Będę wdzięczny za wszelki odzew :)
Pozdrawiam!
 

biedronka1

New member
xDDDD

Domownicy ulegli magii światełek. xD

Co po tych światełkach jak podstawowa funkcja będzie szwankować? Chcesz ewentualnych kłopotów, być może zabawy w zwroty, wymiany i prawdopodobnie stracony czas to bierz 8535 ;)

Jak chcesz mieć większą pewność spokoju bierz to co zaplanowałeś (ew. serie 913 :smile:) lub cokolwiek innego od porządnego producenta TV. Mało stron narzekań masz na 8535? ;)
 

12jojko

Banned
Nie słuchaj biedronki, bo on wiecznie na wszystko narzeka, urodzony pesymista. Co do pytania, zawsze możesz wziąć i do 14 dni zwrócić, jeśli ci nie przypasuje. Zresztą użytkownik w innym wątku podesłał ci zdjęcia, nie jest tak źle, jak niektórzy piszą z tymi kątami, kolory idą bardziej w szarość pod kątem. Ale najlepiej chodzić po sklepach i sprawdzać. Jeśli się nie mylę, to na MVA jest kąt jakieś 40%. Trzeba też patrzeć na odbijanie światła przez ekran, w matrycach VA jest to słabe, ja musiałem przenosić TV pod okno, bo wcześniej miałem naprzeciwko i odbijało mi się okno na ekranie.
 
Ostatnia edycja:
A

abramq

Guest
Zrobię chyba tak jak piszesz, zamówię przez Internet tego Philipsa, muszę się tylko zorientować, czy przy opcji odbioru w sklepie też działa 14 dniowy tryb zwrotów. Rozumiem też, że rozpakowanie i podłączenie telewizora nie zostanie uznane za używanie go, co powoduje utratę możliwości zwrotu?
Liczę też na to, że problemy z ciemnymi scenami najczęściej były zgłaszane przez użytkowników modelu 70 cali, więc teoretycznie szanse na powodzenie są duże:)
Dziękuję wszystkim za odzew!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I pamiętaj przy zakupie o kalibracji.
Po kalibracji gra świetnie !
Dla niebieskich członków forum masz już w pakiecie.
 

biedronka1

New member
https://www.ceneo.pl/94669226#tab=reviews - to masz opinie tych co kupili a nie tych co piszą i nie widzieli go nawet na własne oczy.!


Opinie co go kupili to masz w odpowiednim temacie na własnym forum. :) Kupili i w większości za chwilę oddali :)



Żadne kalibracje nie pomogą na wady i usterki obrazu. Kalibrację robi się po to aby obraz był najbliższy wzorcowi który widział reżyser... i nie naprawi ona niedociągnięć sprzętowych 8535 :))
 
Do góry