Propozycja amplitunera 5.1 ok 1000zł

axl2

Member
Witam Szanownych forumowiczów,

Szukam jakiego fajnego amplitunera za ok 1000zł (może być używka). Wymagania z mojej strony prócz jakości to min 3HDMI, min 5.1, pilot najlepiej z możliwością kodowania pod inne urządzenia. AV będzie chodził pod 5.0 JAMO S606 + subwoofer JAMO sub 200 i CDek Yamaha CDX 396. Wcześniej miałem HK AVR158 niby budżetówka ale dźwięk jak dla mnie świetny. Niestety szlag go trafił :/ Muzyka jaką słucham to w większości new romantic, electro, classic rock.

Proszę proponować wszystko prócz Denon'a. Odsłucham kilka modeli i niestety nie jest to mój kierunek. Na alegroszu widziałem Yamahe RX-V477 ale powiem szczerze że prócz wyglądu to chyba nie ma nic do zaoferowania. Może lepiej kupić starszy a jednak na lepszych komponentach sprzęt?

Dzięki za pomoc
 

samfisher74

New member
Ja ci mogę polecić amplituner który sam używam Harman/Kardon AVR70 , chyba spełnia wszystkie Twoje wymogi , a gra bardzo fajnie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja ze swojej strony może powiem tak: wąskim gardłem są Jamo, bo na dłuższą metę w muzyce nie powalają. Dodatkowo za 1k z ampli też nic specjalnego nie kupisz. Dziwię się że Denon Ci nie podszedl, bo gra on dość ciepło i trochę równoważy ostrzejszą górę kolumn. Yamaha czy Onkyo grają dość jasno ( chyba że takie brzmienie lubisz?), więc pozostaje Ci coś z HK lub Marantza, tylko ten drugi dość dobrze trzyma ceny. A nie lepiej dozbierać z 500-600zł i kupić coś konkretniejszego? Wiem, że latwo się mówi, ale dla kogoś kto pracuje te parę stówek nie powinny być strasznym problemem. Mialem te Jamo z moim Onkyo i w kinie bylo ok, ale muzyka pozostawiała trochę do życzenia.
 

axl2

Member
a jakie byś miał kolego propozycję tego ampka za kilka stówek więcej? Każdy z odsłuchanego prze zemnie denona wydał mi się skierowany bardziej pod hip-hop, rap. Nie wiem czemu ale jakoś się zraziłem. Co do jamo to jestem zbyt mocno przywiązany :) a po za tym za tą cenę to i tak nic lepszego nie dostanę :)

Jak wybierałem HK to podobało mi się też brzmienie ONKYO może coś w tym kierunku pomyśleć. Pioneera odrzuciłem od razu, zbyt płaski przynajmniej te podstawowe modele. Yamahy chyba nie słuchałem.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z amplitunerami KD to jest tak, że jak będzie cwany sprzedawca to może tak skalibrować sprzęt że lepiej zagra ten który akurat chce opchnąć. Amplitunery sporo lepiej grają po kalibracji, dodatkowo mają możliwośc załączenia kilku polepszaczy. Nie polecę Ci konkretnego modelu, bo to kwestia gustu i spasowania ze sprzętem ale odsłuchaj coś pokroju Denon x2000/X2100, Onkyo 525/535, Marantz 5008, HK270.
 

axl2

Member
Dzięki "Tomkin" za ofertę ale mam już nagranego Denon'a X2000. Myślę że jednak się przełamię i spróbuje z denonem szczególnie że odsłuch tego modelu mnie zadowolił. Zależy mi też na radiu internetowym bo ogólnie w mieszkaniu mam problem z zasięgiem FM i myślę że to powinno rozwiązać sprawę. AV jest w dobrej cenie ale nie posiada mikrofonu kalibracyjnego. Z tego co oglądałem taki mik. kosztuje ok 100zł :-( więc trochę lipa. Czy taka kalibracja automatyczna ma jakiś sens? Lepiej kupić ampka z tym cudem?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Poprawna kalibracja to 80% sukcesu. Po kalibracji często amplitunery grają znacznie lepiej i uaktywniają niektóre opcje, do których nie mamy dostepu bez niej. Jak najbardziej zaopatrz się w mikrofon.
 

axl2

Member
Znajomy ma taki mikrofon z Yamahy, wtyk oczywiście ten sam - da radę coś takiego ustawić na obcym mikrofonie czy musi być kitowy?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze powiem że nie wiem. Nigdy nie podłączałem mikrofonu od innego sprzętu. Ostatnio forumowy kolega dokupił do Onkyo za ok. 60zł. Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, bo mikrofon to mikrofon, ale głowy nie dam sobie uciąć:)
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym uważał z mikrofonem innego producenta. Nie są one jakiejś super jakości wiec pewnie mają zdjęta charakterystykę i czułość, która jest uwzględniona w sofcie amplitunera. Podłączając mic do innego mogą nam niezłe cuda wyjść. Jedynie czasy opóźnień / faza może wyjść ok.
 

axl2

Member
Wziąłem tego denonka x2000 i niestety dzisiaj musiałem go oddać. Brak działania pokrętła volume i pilot nie z tego amp :/ Tak to bywa jak się bierze z komisu. Przynajmniej miałem 1 dzień na test. Powiem szczerze że dźwiękiem jestem zaskoczony, świetny niski bass, dużo lepszy niż miałem w HK. Niestety design trochę mi nie pasuje i znowu wracam do stanu początkowego :/

Znalazłem SONY STRDH840 - piękny wygląda i wszystkie funkcje które potrzebuje (muszę przyznać że w panelu przednim wręcz się zakochałem) tylko nie mam możliwości odsłuchu i jakość AV z SONY dziwnie mi brzmi? Stanie to koło tego denona? Rozważam jeszcze denonka X1000 i Yamahe RX-V477. Niestety drugie X2000 w tych pieniądzach nie znajdę :sad:
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Robiłem kiedyś z ciekawości kalibracje Pioneera 86 z mikrofonem Audyssey zapożyczonym z D&M
Wyniki wyszły identyczne ,mam gdzieś jeszcze zapis pliku
 
Do góry