proporcje obrazu na py85

filas21

New member
Witam wszystkich serdecznie
to mój pierwszy post na forum i pierwsze doświadczenia z telewizorami nowej generacji
zakupiłem plazmę 42py85 - jestem godzinę po włączeniu :)
pierwsze wrażenia oczywiście bardzo pozytywne ale jeżeli możecie mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego obraz większości kanałów jest tak przeskalowany że góra i dół wychodzą poza ekran - widzę jedynie dolną część logo stacji a reszta wychodzi po za ekran, taka sytuacja nie mam miejsca na innych kanałach np polsat plus, discovery HD
co zrobić żeby wszystkie kanały mieściły się na ekranie
telewizor podłączony mam do cyfrowego polsatu HD z tunerem samsunga
 

Bartos81

Member
Bez reklam
to proste masz ustawione skalowanie na auto, niektóre stacje nadają w dziwnym formacie obraz i aby TV pozbył sie czarnych pasów na górze i na dole a tym samym nie zniekształcił obrazu i postaci musi tak powiekszyć obraz aby zachować proporcje a tym samym usunąć pasy.

dzieje sie tak na niektórych kanałach, np tvp 1 2 i polsat nadają normalnie i logo nie jest ucienane.

jak chcesz mieć pełny obraz ustaw format 16:9

aha dodam z ciekawości że jak czasami przyglądniesz sie reklamom na polsacie lub tvn to zauważysz że z każdą nowa reklamą tv zmienia sam proporcje obrazu bo każda reklama jest krecona w innym formacie x na x
 
Ostatnia edycja:

filas21

New member
dzięki za podpowiedź
swoją drogą to szukałem przyczyny w menu tv a należało tego szukać w menu dekodera

teraz jest wszystko ok

dla podobnych do mnie podpowiem że w dekoderze samsunga HD od cyfrowego polsatu wygląda to następująco:

menu -> ustawienia systemowe -> ustawienia tv ->konwersja proporcji ekranu ustawić na PEŁNY

PS
zawsze byłem zwolennikiem tv plazmowych a teraz po wielu obserwacjach w sklepach jestem w pełni zadowolony z wyboru - jedyny błąd jaki popełniłem to wybór przekątnej - trzeba było brać 46 a nie 42
 

Bartos81

Member
Bez reklam
tak poza tematem

ja niestety też popełniłem mały błąd
mogłem kupić min 50" a nie 46" mimo iz na początku miał być 37"


nigdy nikomu nie dogodzisz jesli chodzi o RTV a juz napeno nie sobie, zawsze będzie mało :D
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Troche czaytania i domyslania się i wyszło mi iż dopisek P na końcu oznacz wersję od oficjalnego dystrybutora na Polskę, przynajmniej sklep w którym kupowałem tv ma tylko i wyłącznie sprzęt od PL dystrybutora i TV miał dopisek P.

PA pewnie oznacza to samo. Dodatkowo na polskiej stronie panasonica modele oznaczone są też z literka P na końcu
 

Arly

New member
Witam
Co do wielkości to niestety tv maleje po tygodniu lub dwoch. Ja mam 50PV8 a teraz juz tesknym okiem spogladam na 58 cali... :D tylko ta cena.
Moze za 5 lat beda juz dobrze zadomowione lasery na rynku to sie wtedy pomysli...:p
Pozdrawiam i Wesołych Świat oraz Szesliwego Nowego Roku!
 

Foxxx24

New member
Ano tu masz w pełni rację bo powyżej 42" ceny są niestety nieproporcjonalnie wyższe czego najlepszym przykładem jest różnica między Twoim modelem a 58PY800,ale wybór zależy od potrzeb i gustu oraz budżetu.;)


Pozdrawiam
 

filas21

New member
Niestety długo zastanawiałem się nad tym czy kupić 46 i żałuję że tego nie zrobiłem, natomiast jeżeli chodzi o wybór plazmy to jestem w pełni zadowolony - obraz jest dokładnie taki jak sobie wyobrażałem i jakiego oczekiwałem, nie wiem jak ludzie znoszą obraz z lcd, od kiedy pojawiły się te dwa rodzaje tv zawsze byłem zwolennikiem plazmy, kilka lat pracowałem jako grafik i nie mogę się nadziwić co ludziska widzą w telewizorach lcd? na dzień dzisiejszy ta technologia jest dla mnie nie do przyjęcia - głównie chodzi mi o nienaturalną kolorystykę i przesadzony, nienaturalny kontrast. Do komputera nadal używam tradycyjny monitor kineskopowy pomimo, że posiadam żekomo dobry model lcd - młodemu dałem do giercowania
 
Do góry