Proporcje: kolumny+standy vs kable i zasilanie

SDman

Banned
Witam,
czy ktoś nie przesadził w zachowaniu proporcji (kable, zasilanie) vs np kolumny + tanie standy?

Sprzęt:
Primare CD32+A32
Audiovector S1 Signature
Standy - Rogoz Audio
-------------------------------------------- = 29 500,- zł.
Gigawatt PC-2 Evo
Sieciowe: PSC Silver Power x2

Interkonekty XLR: PSC Pristine R30
Głośnikowe: PSC Pristine R50 Bi-Wire

-------------------------------------------- = 20 600,- zł.

Moim zdaniem doradca był kiepski (zachowanie typowo handlowe mam i sprzedaję za wszelką cenę).
Oczywiście mile widziane Wasze propozycje zmiany -jaki kierunek.

Ciekawi mnie Wasza opinia


Pozdr.
 

Pan_Borowik

New member
Z doświadczenia nic nie powiem, bom tego sprzętu nie słuchał, ale możesz to łatwo sprawdzić - odejmij od tej drugiej "kupki" kilkanaście tys. złotych i sprawdź droższe konstrukcje głośnikowe, czy nie zagrają lepiej na "niekondycjonowanym" prądzie ;)
Co do kabli/interkonektów zwyczajnie posłuchaj, bez patrzenia na nazwę/cenę i wybierz to co Ci brzmi najlepiej dla ucha. Niczym innym nie warto się tu sugerować - w "ślepym" teście jesteś sam dla siebie wyrocznią.

Dla mnie jako tzw. audiosceptyka (co do wpływu kabli/interkonektów na dźwięk nie mam wątpliwości - cudowny wpływ kabli zasilających to już bliżej audiovoodoo - moje zdanie) stosunek szmalu na tych dwóch "kupkach" to pomyłka i to gruba.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
właśnie mnie też jest dalekie wpychanie takich pieniędzy w zasilanie i kable zasilające.
Interkonekty i głośnikowe (srebro) straszna drożyzna i niezbyt uzasadniona przy Adiovectorach.

Słabiutkie standy za 1000 zł nawet bez kolców! Jedynie guma żelowa.
Tutaj zainwestowałbym w jakieś masywne żeliwo.

Sprzęt brzmi sterylnie mocno analitycznie z przewagą konturowości.
Brakuje rozmachu, grubszej matowej średnicy i chyba tego najważniejszego
czyli wciągającej muzykalności.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
lekko "wtrąciłem" się koledze i on teraz nie jest pewien, miał ten zestaw już brać :idea:

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
A to kolega jest z tych co słyszy i nie słucha się innych czy też udaje że słyszy i kupuje co "inni słyszą" - ale pokazać się trzeba... :shock:
 

SDman

Banned
Witam,
wydaje mi się, ze trochę się zamotał, to nie ten sam kolega z przed 14-15 lat gdzie razem sporo
słuchaliśmy, analizowaliśmy, dobieraliśmy.

Teraz chyba brak czasu, wielkie pieniążki i zapomnienie, że może ktoś pomóc bezinteresownie.
Salon chyba przegiął w moim odczuciu bardzo.

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Czyli zapomnienie... no cóż, zdarza się, wciągnęło, pochłonęło - niby nic w tym złego, każdy ma prawo do tego, zwłaszcza jeśli coś mocno pokocha - gorzej że znajdują się ludzie którzy na tym chcą zabłysnąć, zarobić.

A to już drugi przypadek w niedługim czasie, gdy ktoś naciąga bo widzi pieniądz. Dopiero co osoba opisywała przypadek sali kinowej 3D, stosunek kwoty umowy na realizację do jakości otrzymanego sprzętu.
 

Pan_Borowik

New member
Grunt, że się udało "złapać" temat przed zakupem :)
Spokojnie można te kwotę zsumować i od nowa poszukać zestawu - priorytet kładąc jednak na głośniki/cd/wzmak - sugerowałbym wybrać jakiś zestaw, dobrać kable, a dopiero potem podłączać go do normalnej listwy i następnie tych tam kondycjonerów. Słuchać sprzętu, a nie historii o sprzęcie :)

PS. Mogło być gorzej, dobrze że takiego cuda do zestawu nie zaproponowali :D (~5k$):
vsj3.jpg
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wzmacniacz i CD firmy Primare jest bardzo ładny (liczy się również wygląd).
Ja skłaniałbym się do kolumn dla "szweda" raczej brytyjskich nie duńskich.

Jak pisałem wcześniej -solidne standy.

PS. Mogło być gorzej, dobrze że takiego cuda do zestawu nie zaproponowali :D (~5k$):

Najlepszy jest tekst o grającym stoliku "najlepszy stolik jaki słyszałem".

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
ok. 16,5m2 niestety prostokąt i kolumny na dłuższej ścianie.
Lekki jazz, elecro, rock ghotic - takie klimaty.

Audiovectory czują się dobrze przy większych instrumentariach.

Jak wg. Ciebie proporcje (kable vs. np kolumny) zaproponowane ?

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W/g mnie za proporcje jest odpowiedzialny nasz rozsądek, mam kasę i słyszę różnice to kupuje nawet i za 100tysi Nordosta, nie mam kasy lub nie słyszę różnicy to kupuje tańsze.
 

SDman

Banned
Witam,
zapomniałeś dodać, że sprzęt do kabli za 100tyś. powinien być co najmniej o wartości
apartamentu w centrum dużego miasta.
:-o

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

realmadryt23

New member
W/g mnie za proporcje jest odpowiedzialny nasz rozsądek, mam kasę i słyszę różnice to kupuje nawet i za 100tysi Nordosta, nie mam kasy lub nie słyszę różnicy to kupuje tańsze.

tak jak mowisz.kiedys wypozyczylismy ze sklepu interconekta chord indigo,i porownujac go ze zwyklym van den hulem niebylo zadnej roznicy.a sprzet kolegi calkiem niezly pmc fbi1i I miuscical fidelity m6.gdy wrocilismy do sklepu sprzedawca podpiol nam nordosta Valhalla pod kef referenc 205/2 +zestw brystona,i w oby dwoch przypadkach drogie interconekty sie niesprawdzily
 

SDman

Banned
Witam,
sprzęt kupiony ?!? Niestety dla kolegi za to całkiem fajnie dla mnie bo nie muszę się wysilać finansowo aby zmiażdżyć tę konfigurację.
Primare i Audiovector =/= .
Zwyczajnie ich nie napędza do nich raczej Hegel H200 lub Krell s-300i.
Gigawatt nie wnosi nic moim zdaniem, a nawet jakby degradował głębię
Ta drożyzna PSC jest sterylna, nic nie muzykuje.

Ogólnie za połowę (50tyś) pieniążków sprzęt może się ocierać o High-End.
Tutaj jest przykład tonalnego niedopasowania oraz złej proporcji poniesionych kosztów.
No ale najważniejsze, że kolega zadowolony, a ja nie będę go często odwiedzał -może dla tego tak wybrał .

Pozdr.
 
Do góry