Propaganda czy prawda?

Grzesp2

New member
wczoraj odwiedziłem sklep Euro.
Spytałem o odwieczny dylemat PLAZMA czy LCD
Usłyszałem że plazmy tanieją ponieważ słabo radzą sobie z innym niż SD.
Nowe LCD sa nowocześniejsze i to jest przyszłość.
W zasadzie zdecydowałem się na 37X20 ale teraz znowu mam problem z wyborem, może jednal wziąc Samsunga C650??
 

gebolek

Banned
wczoraj odwiedziłem sklep Euro.
Spytałem o odwieczny dylemat PLAZMA czy LCD
Usłyszałem że plazmy tanieją ponieważ słabo radzą sobie z innym niż SD.
Nowe LCD sa nowocześniejsze i to jest przyszłość.
W zasadzie zdecydowałem się na 37X20 ale teraz znowu mam problem z wyborem, może jednal wziąc Samsunga C650??



Bzdura.
Pan ,który tak twierdził prawdopodobnie wcześniej sprzedawał ziemniaki na rynku.....
 

slimak

New member
Bez reklam
Obydwie technologie mają poważne błędy. Poniżej w punktach, co mi najbardziej przeszkadza.

Plazma Panasonic PV60, S10/G10.

1) Słaba czerń w dzień.
2) Czasami widać musujące piksele.
3) Problemy (czasami duże) z przejściami kolorów na skórze.
4) Czasami nadmierna skokowość obrazu.
5) Słaba szczegółowość obrazu HD w porównaniu do LCD.


LCD Samsung C650.

1) Naprężenia w matrycy powodują nierównomierność czerni.
2) Słabe kąty. LCD 40’ to TV góra dla trzech osób (siedzących obok siebie).
3) Smużenie(pomimo funkcji 100Hz), na szczęście uciążliwe tylko przy panoramach.

Wybierając LCD/Plazma, wybieramy nie co jest lepsze, tylko która technologia nas mniej wkurza.
 

Perkoz_1

New member
Ustosunkuję sie tylko co do "mankamentów" plazmy wymienionych przez ciebie. I tak:
pkt.1 - masz rację. Ale to nie słaba czerń tylko uroki odbić na plaźmie. Po prostu ona się nie nadaje do
"dziennej" eksploatacji w związku z przypadłością zwaną szyba na ekranie. Za to przy dobrym
zaciemnieniu lub nockami pokazuje swoje niewątpliwe zalety.
pkt.2 - nonsens. One "musują" ze względu na słabą jakośc sygnału a nie z winy ułomności plazmy. Jak
podłączysz dobry sygnał ( platforma cyfrowa) to wymiękniesz.
pkt.3 - kompletny nonsens. W tej dziedzinie plazma jest wręcz REFERENCYJNA. Znowu zaliczyłeś
chyba kaszaniasty sygnał w hipermarkecie.
pkt.4 - totalny nonsens - kłania się tzw. parametr szybkości odświerzania. I znowu plazmy są w tej
dziedzinie bezkonkurencyjne. Wszystkie mają ten parametr stały - 0,01 milisekundy gdzie
LCD-kom jeszcze do tego daleko. Oj daleko.
pkt.4 - przeginasz. Jakość sygnału oraz prawidłowe zestrojenie się znowu kłania. Nie ma żadnej
różnicy. Absolutnie żadnej.

Problem polega na tym, że plazma ma kilka swoich zalet a LCD swoich. Plazma ma kilka wad a LCD ma też kilka. Teraz trzeba przeanalizować sobie z jaką technologią bedzie mi przyjaźniej i najbardziej komfortowo i do czego i kiedy ma mi ta technologia służyć. Ja np. w 100 % oglądam TV tylko późnymi wieczorami ( ciemno), nie przeraża mnie rachunek za prąd większy o 10-20 zł., preferuję naturalność kolorów ( film, sport, przyroda, nauka) oraz mam sentyment do nazwy Panasonic i dlatego wybrałem plazmę. I nie mam z tego powodu najmniejszego kaca pomimo iż swoim wyborem doprowadziłem już co poniektórych na tym forum do odruchów wymiotnych ze względu na to iż kupiłem " najtańszą, najpodlejszą, obrzydliwą, syfiastą plazmę dla BIEDAKÓW czyli Panasa TX-P42C2E". No cóż? Bywa.
 

Grzesp2

New member
Ja chcę powiesić TV o tak
PLAZMA.jpg


Miejsce jest cofnięte a przed dzwiami od tarasu jest daszek, muslę że niepowinno docierać tam rażące światło, w ostateczności będa rolety okienne.

Myślę, że w tej sytuacji plazma bedzie najlepsza
Skoro tekst sprzedawcy z Euro to bujda.

Nie będę grał tylko ogladał TV Cyfrowy polsat HD + kino domowe (w trakcie wybierania)

Wybór padł na "mikrusa" TX-P37X20E z aktualnej promocji ElectroWorld 1689 zł.
Na większy nie ma miejsca.
 
Ostatnia edycja:

Perkoz_1

New member
Uuuuu?! Możesz mieć przy takim ustawieniu problem z plazmą. Bedą odbicia na 100 %.I to porządne odbicia i odblaski. No chyba, że masz bardzo ciemne rolety lub oglądasz Tv tylko po zmroku. Ja raczej radzę ci pomyśleć o jakimś LCD. Najlepiej LED. Będzie mniej rozczarowań a więcej przyjemności z obrazu. Radzę ci tak pomimo tego iż sam mam plazmę i jestem jej zwolennikiem. Ale przez to mam troszkę doświadczenia z tym głównym mankamentem plazm.
 
Ostatnia edycja:

GrzegorzN

New member
Ja mam dużo gorsze warunki, bo 3 duże okna z boku, taras na wprost oraz jadalnia z dużymi oknami również na wprost. Mam plazmę i aż tak tragicznych odbić nie ma. Tylko że ja mam rolety i mogę zasłonić okna jak potrzeba. Inna sprawa że nie miałem za bardzo wyboru ze względu na rozmiar ekranu który chciałem (58").
Raczej poczytaj opinie z innych wątków na tym forum. Szczególnie te dotyczące modeli które rozważasz. Temat wielokrotnie wałkowany i na pewno nic nowego tutaj nie uzyskasz.
Opinie "ekspertów" z hipermarketu możesz potraktować jako folklor, coś muszą klientom opowiadać.
 

slimak

New member
Bez reklam
..............
pkt.3 - kompletny nonsens. W tej dziedzinie plazma jest wręcz REFERENCYJNA. Znowu zaliczyłeś
chyba kaszaniasty sygnał w hipermarkecie.

pkt.4 - przeginasz. Jakość sygnału oraz prawidłowe zestrojenie się znowu kłania. Nie ma żadnej
różnicy. Absolutnie żadnej.

..........

Plazm Panasonica używałem przez 4 lata. LCD kupiłem ostatnio (specjalnie przez Internet by jakby, co zwrócić w ciągu 10 dni). Ponieważ mam cyfrową kablówkę niekodowaną (SD/HD), mogłem przez tydzień oglądać to samo na obydwu TV. Moje wnioski już przedstawiłem. Ty oczywiście możesz inaczej postrzegać obraz, ale mam wrażenie, że to są raczej slogany z www.



PLAZMA.jpg


Uwzględniając wielkość pokoju 21m2, czyli około 4m X 5m 37 cali TV będzie za mały. LCD z szybą mają takie same odblaski na szybie jak w Panasonicach serii C, X, S. Dopiero Panasonic G ma filtr anty odblaskowy i obraz w tych warunkach będzie dobry (zwłaszcza jak przekręcisz trochę TV w kierunku stołu z krzesłami).
 
Ostatnia edycja:

Perkoz_1

New member
Cytat:
"Plazm Panasonica używałem przez 4 lata. LCD kupiłem ostatnio (specjalnie przez Internet by jakby, co zwrócić w ciągu 10 dni). Ponieważ mam cyfrową kablówkę niekodowaną (SD/HD), mogłem przez tydzień oglądać to samo na obydwu TV. Moje wnioski już przedstawiłem. Ty oczywiście możesz inaczej postrzegać obraz, ale mam wrażenie, że to są raczej slogany z www."

Nie są to kolego slogany z www tylko tzw. obcowanie z plazmą model na rok 2010. A jak ktoś porównuje LCD z 2010 r z plazmą 4-letnią to są takie wnioski a nie inne. Tym bardziej jak robi się jakiekolwiek porównania korzystając z sygnału z kablówki jaka by ona nie była. Nie spotkałem się jeszcze z kablówką ( a jeżdżę troszkę po Polsce) która nadawała by sygnał porównywalny z cyfrowym przekazem satelitarnym lub sygnałem z BR czy PS3. I jeszcze raz powtarzam - nie ma techniki idealnej tym bardziej w temacie plazma vs LCD. Ale jakieś "musowanie" pikseli czy przekłamania w kolorystyce skóry itp.itd ani w jednej technologii ani w drugiej w Roku Pańskim 2010 nie występują. Są to typowe objawy badziewnego sygnału i robienia porównań na sprzęcie co najmniej różnym wiekowo.

PS.I jeszcze jedna uwaga - "5) Słaba szczegółowość obrazu HD w porównaniu do LCD." - są dwie szkoły: falenicka i otwocka. Ja wyznaję falenicką czyli tą która uważa, że ta sztuczna szczegółowość/ostrość ( bo o to chodzi) LCD nie jest ani troszkę zbliżona do idealnego lub inaczej oryginalnego obrazu. Jedni uważają to za zaletę, inni za główną wadę technologii LCD. Dla mnie punktem odniesienia jest obraz który widzę w porządnym kinie ( np. "AVATAR" oglądany w CinemaCity) i dlatego uważam, że dla mnie plazma jest bliższa ideałowi naturalnego obrazu. No a poza tym znowu kłania się problem porównywania 4-letniej plazmy do wypasionego nowego LCD. Technologia idzie cały czas do przodu. I w plazmach i w LCD-kach. 4 lata temu nikt nawet nie marzył o plazmach Full HD.
 

slimak

New member
Bez reklam
Cytat:
Nie są to kolego slogany z www tylko tzw. obcowanie z plazmą model na rok 2010.

A z jakim nowym LCD porównałeś tą plazmę w domu?

A jak ktoś porównuje LCD z 2010 r z plazmą 4-letnią to są takie wnioski a nie inne.

Czytaj ze zrozumieniem przez 4 lata miałem kilka Plazm, a LCD porównywałem z ostatnią moją plazmą S10 (2009 rok), która na pewno ma większą rozdzielczość od Panasonica serii C o reszcie elektroniki nie wspomnę.


Ale jakieś "musowanie" pikseli czy przekłamania w kolorystyce skóry itp.itd ani w jednej technologii ani w drugiej w Roku Pańskim 2010 nie występują.

http://www.hdtv.com.pl/forum/571896-post138.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/572786-post154.html

PS.I jeszcze jedna uwaga - "5) Słaba szczegółowość obrazu HD w porównaniu do LCD." - są dwie szkoły: falenicka i otwocka. Ja wyznaję falenicką czyli tą która uważa, że ta sztuczna szczegółowość/ostrość ( bo o to chodzi) LCD nie jest ani troszkę zbliżona do idealnego lub inaczej oryginalnego obrazu. Jedni uważają to za zaletę, inni za główną wadę technologii LCD.

Nigdzie nie napisałem, że ta większa szczegółowość musi przekładać się na ładniejszy obraz. Na pytanie czy LCD ma bardziej szczegółowy obraz, odpowiedziałem TAK.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
witam,w moim odczuciu tez uwazam,ze obraz hd jest lepszy na lcd niz na plazmie na ktorej wyraznie widze mgielke natomiast na lcd tego efektu nie mam.
 

SATORO

New member
Plazmy mają taką właśnie właściwość że "poprawiają" sygnał o niskiej rozdzielczości za to ten w HD rozmiękczają, można nazwać to "pogorszeniem" obrazu (oczywiście nie chcę wywoływać wojny, stwierdzam tylko fakt :))
Tak samo faktem jest że dzięki temu obraz jest bardziej zbliżony do naturalnego, kinowego efektu.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Cytat:
Ale jakieś "musowanie" pikseli czy przekłamania w kolorystyce skóry itp.itd ani w jednej technologii ani w drugiej w Roku Pańskim 2010 nie występują.
http://www.hdtv.com.pl/forum/571896-post138.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/572786-post154.html
to co jest w linkach to jest wada konkretnego egzemplarza/firmware telewizora itp a nie wada ogólna plazm... plazma pokazuje idealnie naturalne kolory twarzy bez efektów tzw jednokolorowych masek znanych z LCD

a "musowanie" pikseli owszem, występuje w każdej plaźmie ale to jest coś zupełnie innego, widoczne max do 1m od ekranu
 

gebolek

Banned
Zgadzam się z kolegą don111.
Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć.
Myślę, że kreskowaty nie mający nic wspólnego z naturalnym obrazem LCDek za jakiś czas mu się znudzi i zatęskni za plazmą.
 

slimak

New member
Bez reklam
to co jest w linkach to jest wada konkretnego egzemplarza/firmware telewizora itp a nie wada ogólna plazm...


To dlaczego taki sam problem miałem w S10. I nie tylko ja.

Do you notice significant color banding on your Panasonic G10/G15? (pic) - AVS Forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/48796-s10-problem-z-gradacja-i-ifc.html
AVForums.com - Panasonic V20 (TX-P50V20B) Review


Myślę, że kreskowaty nie mający nic wspólnego z naturalnym obrazem LCDek za jakiś czas mu się znudzi i zatęskni za plazmą.


W wadach LCD, które mi przeszkadzają nie napisałem o tym, bo to kolejny mit. W nowych LCD można tak ustawić jasność podświetlenia i kontrast, że świecą tak samo naturalnie jak Plazmy. A nawet bardziej naturalnie dzięki większej głębi obrazu, uzyskanej dzięki lepszej czerni w dzień i w przypadku niektórych Plazm również w nocy.
 

gebolek

Banned
W wadach LCD, które mi przeszkadzają nie napisałem o tym, bo to kolejny mit. W nowych LCD można tak ustawić jasność podświetlenia i kontrast, że świecą tak samo naturalnie jak Plazmy. A nawet bardziej naturalnie dzięki większej głębi obrazu, uzyskanej dzięki lepszej czerni w dzień i w przypadku niektórych Plazm również w nocy.[/QUOTE]



Pisanie, że LCD ma większą głębie obrazu trochę mnie osłabia.
Co do czerni w zaciemnionym pomieszczeniu to żaden LCD nie ma tu racji bytu w porównaniu z plazmą.
Miałem trzy LCDeki między innymi samsunga, toshibę z serii Z, ostatnio plazmę panasonica V10, aktualnie VT20 i żaden z lcdków moim subiektywnym zdaniem nie może się równać z w/w plazmami.
 
Do góry