Promocja "Wymien nbox na recorder"

bossbusko

New member
Taka wlasnie propozycje dostalem od N-ki w tym tygodniu.
Calosc jak to napisali jest bezplatna. I tu moje pytanie:
Do recordera potrzebny jest popdwojny konwerter, a co za tym idzie dwa kable. JAKICH FUNKCJI bede pozbawiony majac calos podlaczona na pojedynczym konwerterze?
Mam kabel puszczony w scianie pod plytami, i w najblizszym czasie nie bede mogl miec drugiego sensownie umieszczonego.
Wiec zastanawiam sie co zyskam i czy jest sens to zmieniac. Moj nbox jest bardzo stabilny i nie mam z nim problemow. A jak to jest z recorderami?
Z gory dzieki za pomoc :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Do poprawnej pracy nrecordera muszą byc podłączone dwa kablle z konwertera Twin. Nrecorder mając dwie głowice ; naprzemiennie; pobiera sygnał (możliwośc oglądania i nagrywania różnych programów w tym samym czasie).Podłączając jeden kabel z konwertera mamy ;okrojone; możliwości (nagrywanie, niejednokrotnie kłopoty z wybraniem kanału) ,no i ciągłe komunikaty o niepoprawnym połączenu nrecordera.Moim zdaniem bez możliwości ; pełnego; zasilena sygnałem z konwertera nie ma sensu zamiana dekoderów.Jest to jednak tylko moje zdanie , a decyzja należy do Ciebie.
 

zorro_77

New member
Tę samą propozycję dostałem od n-ki i także się zastanawiam. Czy to musi być konwertetr "twin" czy mogą być 2 osobne? Jakie polecacie konwetery i jakie macie na nich SIŁE i JAKOŚĆ sygnału? (i jaki region)

PS. Czytałem na formum n-ki ze "buczą" te recordery - bardzo? Ma ktoś z nowej serii?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Muśi byc zastosowany konwerter Twin (jest to konwerter który posiada dwa wyjścia ).Drugi konwerter można zainstalowac ( w specjalnym uchwycie obok Twina) w przypadku chęci odbioru programów z satelity Astra.Posiadam nrecordera od początku i jak dla mnie jest cichy ( w nocy trochę go słychac), nic pod niego nie podkładałem ;) .
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
buczy.....

zorro_77 napisał:
PS. Czytałem na formum n-ki ze "buczą" te recordery - bardzo? Ma ktoś z nowej serii?

To zależy na czym stoi. Generalnie jak stał u mnie na szczycie złożonym z różnych sprzętów RTV, nie był prawie wogóle słyszalny. Teraz stoi samotnie na szafce TV, no i jej pudło rezonuje. Nie daje się spokojnie spać, na noc muszę go wyłączać. Czyli generalnie, zależy gdzie stoi.... PZDR
 
Ostatnia edycja:

shaqal

New member
Ja mam do kolegów inne pytanie:

czy propozycja "N'ki" do Was została skierowana bo akurat kończy się Wam umowa czy to jakaś akcja na szerszą skalę? Długo jesteście abonentami N?

pozdrawiam,
 

arsenal

Moderator
VIP
Tylko czytajcie dokładnie warunki tej wymiany. Na ile się przedłuża umowa i za co trzeba przez jej okres obowiązkowo płacić. Inaczej znów będzie powszechny lament na forum pt.: "Oszukali mnie".
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napiszę nieco przewrotnie ,ale...nie wyobrażam sobie źycia bez n-recordera !
Nie jest wprawdzie bez wad, ale ma masę zalet ! A jakie - to juz (kto nie wie) musicie poczytać na wątkach o tym traktujących.
Nie zastanawiajcie sie nawet, zwłaszcza ze dają bez doplaty (300zl. bodajze) !
 

redlum

New member
Bez reklam
tylko jak sie dobrze doczytalem - trzeba tez wziasc VOD 2 pakiety za 40zł na caly okres umowy - a umowa sie przedluza o 12 miesiecy nie od daty podpisania jej - ale od daty konca obecnej umowy
 

arktom1

New member
diana napisał:
Witam
Do poprawnej pracy nrecordera muszą byc podłączone dwa kablle z konwertera Twin. Nrecorder mając dwie głowice ; naprzemiennie; pobiera sygnał (możliwośc oglądania i nagrywania różnych programów w tym samym czasie).Podłączając jeden kabel z konwertera mamy ;okrojone; możliwości (nagrywanie, niejednokrotnie kłopoty z wybraniem kanału) ,no i ciągłe komunikaty o niepoprawnym połączenu nrecordera.Moim zdaniem bez możliwości ; pełnego; zasilena sygnałem z konwertera nie ma sensu zamiana dekoderów.Jest to jednak tylko moje zdanie , a decyzja należy do Ciebie.

Witam serdecznie, czy naprawdę nie da się podłączyć dwóch kabli z multiswitcha? Czy on nie działa wtedy poprawnie? Na jakimś forum wyczytałem, że w takiej konfiguracji recorder jest "oszukiwany" i może nie działać dobrze. Czy ma ktoś właśnie tak podpięty recorder?

Z gory dzieki za pomoc
 

jawer1

New member
redlum napisał:
tylko jak sie dobrze doczytalem - trzeba tez wziasc VOD 2 pakiety za 40zł na caly okres umowy - a umowa sie przedluza o 12 miesiecy nie od daty podpisania jej - ale od daty konca obecnej umowy

Właśnie,
czyli jak ktoś miał do tej pory 2 pakiety i płacił 32pln, to po wymianie będzie musiał płacić 3x16 +40 czyli 88pln (różnica 56 pln x 12miesięcy=672 pln).

Ja bym wziął, ale mało filmów oglądam, dlatego jak będę wymieniał to dopłacę te 350 tylko po to by mieć PVR a nie VOD.
 

ASTONDB9

New member
Ktoś Ci kitu nawciskał!

Byłem dziś w punkcie obsługi "N" i dowiedziałem sie że wymiana na Nbox Rekordera jest płatna, trzeba podpisać nową umowe i zapłacić co miesiąc do końca uymowy 40zł dwie opcje VOD czy jest coś fajnego czy nie ma+ abonament!!!
Wymagania techniczne to konwenter twin i dwa przewody i wieksza czasza!
Więc zastanawiam sie nad kupnem nboxa i nikt mi nie wciśnie kitu:)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja67 napisał:
Napiszę nieco przewrotnie ,ale...nie wyobrażam sobie źycia bez n-recordera !
Nie jest wprawdzie bez wad, ale ma masę zalet ! A jakie - to juz (kto nie wie) musicie poczytać na wątkach o tym traktujących.
Nie zastanawiajcie sie nawet, zwłaszcza ze dają bez doplaty (300zl. bodajze) !

To o czym pisze kolega to FAKT. Mając n-recorder, trudno się potem przestawić na inny sposób oglądania TV. Czyli - jeżeli masz ku temu warunki (dwa kable), to w chwili obecnej nie widzę alternatywy. Wygoda i komfort oglądania, przesłaniają istniejące jeszcze niedociągnięcia. Ja akurat dopłaciłem, ale nie żałuję ani złotówki. PZDR
 
Do góry