Promocja i zakup KD do 1800 zł

louder

New member
Proszę o pomoc i odpowiedz na pewne pytania. Sprzedałem starą wieżę midi Technics i kolumny Scherzo 200. Chciałbym kupić KD do góra 1800 zł i żeby nie grało gorzej niż stary Technics (niski model) + Scherzo.Wybór oczywiście pomiędzy plastikowymi zestawami KD albo amplituner + DVD + zestaw 5.0.
pokój około 20m do słuchania muzyki no i czasami film (nie określę w jakich procentach - w tej cenie ma być uniwersalne) Wiem,że w tej cenie cudów nie ma ale proszę expertów o wybranie czegoś najlepszego ...
Akurat w moim mieście jest promocja na Pionner DV320/VSX420+TAGA TAV (chyba 406) za 1499 zł.
1.Czy taki zestaw będzie grał lepiej czy gorzej niż mój stary sprzęt ?
2.Czy plastikowe KD mogą grać lepiej od wspomnianego zestawu czy dać sobie spokój ?
3.Jest dużo kolumn w niskich cenach które wyglądają ok i podobnie do Scherzo (np Taga VK) czy to gra na takim poziomie czy gorzej ?
4.Proszę o propozycje co w tej cenie najlepszego mogę kupić z plastikowych zestawów a co w zamian wspomnianego zestawu.
Z góry dziękuje za pomoc .
 

pkomp

New member
scherzo trzeba było sobie zostawić - to bardzo fajne kolumny a jakaś taka koda czy vk to się nawet nie umywa....
tego pionka sobie możesz darować

dużo muzyki?czy tylko do kina?bo w takiej cenie na dobre stereo to bym nie liczył
 

LUPO78

Banned
scherzo trzeba było sobie zostawić - to bardzo fajne kolumny a jakaś taka koda czy vk to się nawet nie umywa....
tego pionka sobie możesz darować

dużo muzyki?czy tylko do kina?bo w takiej cenie na dobre stereo to bym nie liczył

nie tylko pionka bo kolumny też
plastikowym KD to sobie głowy nie zawracaj

dołuż sobie trochę kasy i coś takiego sobie spraw

http://www.onkyo.pl/pl/Produkty/Kino_domowe/Amplitunery_kina_domowego/TX-SR508
http://www.quadral.pl/pokaz/karta/id/26291

zamiast dvd dozbieraj sobie i kup bd w późniejszym czasie

będziesz bardziej zadowolony z zestawu
 
Ostatnia edycja:

louder

New member
Podłamaliście mnie, ale rzeczywiście byłem w sklepie posłuchać plastikowych KD .masakra :(
A co sądzicie o Kenwood DVF-5500 + KRF-V5300D + PureAcoustics Royal AV-799 + SubRB 1150 za 1800 zł ?
ceneo.pl/2010638
Rozumiem, że duża grupa miłośników tego forum nie uznaje kompromisów ale ... proszę o poradę co mogę kupić najlepszego w tej właśnie cenie.Więcej nie dam i tyle :)
Czy wspomniany Kenwood będzie grał ładniej od Sony STR-DH500 (nie wiem jakie kolumny ale słuchałem w sklepie takiego zestawu z subwooferem za 1800 zł.
Krótko mówiąc co kupić do 1800 zł.
 

LUPO78

Banned
odpuść sobie tego sony i kenwooda z tymi royalami

po prostu do zbieraj sobie kasy bo później możesz płakać jak kupisz te wynalazki które wyszukujesz

tu masz na temat QQ500 http://www.maxaudio.pl/serwisy/aktualnosc/id/795 jest to poprzednik QQ5000
różnica jest taka między kolumnami że fronty 500 mają bass reflex z tyłu ,a 5000 mają z przodu

jak znajdziesz coś na temat w/w taga lub purchel Acoustics,ciekawego godnego uwagi mam tu na myśli testy sprzedaje swoje QQ5000 i przesiadam się na któreś z tych badziewi

tu masz jeszcze ciekawą przeglądarkę sklepów internetowych i po wpisaniu Pure Acoustics taki jest wybór http://cenowarka.pl/?such=Pure+Acoustics
jak wpiszesz taga lub koda bo to jest to samo to nic nie znajdziesz-tylko u nas w naszej pięknej Polsce takie śmietniki (przepraszam)kwietniki na paprotki sprzedają
 
Ostatnia edycja:

louder

New member
Kurcze rozumiem Was ale też zrozumcie mnie :) To zapytam inaczej, czy są jakieś inne kolumny które dobrze grają ale są sporo mniejsze ( dobrze zeby fronty były węższe a już naprawdę ważne dla mnie żeby centralny był jak najbardziej płaski - takie warunki mieszkaniowe :)) no i oczywiście w rozsądnej cenie.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Proponuję się przyjrzeć Denonowi 1610 (1204,00) + zestaw kolumny M-Audio np. HTS-700 (ok. 500,00), wyjątkowo dobrze grają bez sub'a. Denon jest z mikrofonem ułatwi tobie szybką i poprawną konfigurację całości, sam dopasowując parametry do miejsca odsłuchu. Zdekoduje też wszystko co jest obecnie możliwe: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio (poza 3D), 3HDMI przy niezbyt dużych wymaganiach wystarczy. Do stereo masz "pure" (2CH) mode 5CH, DTS Neo i inne takie, kto co woli ;-). Kolumny jak na tą cenę grają wyjątkowo poprawnie, zbierały też swego czasu dość dobre noty (odsyłam do google).

Pzdr.,
(C)G

Edit1: Nie będę się włączał w polemikę ale z przyjemnością poczytałem załączone dalej linki. Więc krótko:

1) Zestaw kolumn jest w cenie dobrych głosników komputerowych i jak na swoją cenę grają zaskakująco dobrze. A każdy nawet najlepszy sprzęt może się popsuć.
2) Do Denona cała produkcja elektroniki idzie teraz przez Chiny ;-)

Może napisze tu nic odkrywczego: każdą propozycję warto samemu odsłuchać na żywo, bo ostatecznie zostanie nie z opiniami zawartymi na forum ale ze sprzętem, który może o dziwo grać inaczej niż inni to stwierdzali (wszystko jest subiektywne).
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Proponuję się przyjrzeć Denonowi 1610 (1204,00) + zestaw kolumny M-Audio np. HTS-700 (ok. 500,00), wyjątkowo dobrze grają bez sub'a. Denon jest z mikrofonem ułatwi tobie szybką i poprawną konfigurację całości, sam dopasowując parametry do miejsca odsłuchu. Zdekoduje też wszystko co jest obecnie możliwe: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio (poza 3D), 3HDMI przy niezbyt dużych wymaganiach wystarczy. Do stereo masz "pure" (2CH) mode 5CH, DTS Neo i inne takie, kto co woli ;-). Kolumny jak na tą cenę grają wyjątkowo poprawnie, zbierały też swego czasu dość dobre noty (odsyłam do google).

Pzdr.,
(C)G
no to żeś pojechał po bandzie



to masz na myśli
M-Audio HTS-700 - opinie, komentarze o produkcie
Amplituner Denon AVR-1610 - opinie, komentarze o produkcie
same wypowiedzi na ceneo nie powalają - teraz podeślij coś ty
również dobrze wtedy może pozostać przy swoich taga,vk,PureAcoustics i wyżej wymienionych ampli które wyszukał z kenem na czele
jak już polecasz coś to poleć coś co będzie grało,a nie męczyło uszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michal_g

New member
no to żeś pojechał po bandzie
...
które wyszukał z kenem na czele
jak już polecasz coś to poleć coś co będzie grało,a nie męczyło uszy
Kolego Lupo78,
używaj argumentów na poziomie, bo o gustach się nie dyskutuje.
Jeśli lubisz np. brzmienie Onkyo (które dość ostro "promujesz" w swoich postach), to nie obrażaj tych którym podoba się coś innego, np. Yamaha.
Jesteś PR-owcem realizującym kontrakt, czy profesjonalistą?

Michał
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

killpit

New member
Przestancie chłopakowi mieszać w głowie :)
Ja bym pozostał przy głośnikach QQ5000 i do tego może na początek wziąć sam ampli Onkyo 308 ale kolego dołóż parę stówek i zagadaj z Blackninją zobacz jaką cenke tobie zrobi.
Nie kupuj nic na siłę nie ma sensu bo za chwile będziesz to sprzedawał z tym że o połowe taniej ;)
 

pkomp

New member
inaczej - i nie wiem czemu lupo tak źle ocenia te tonsile - to bardzo fajne kolumny

wiesz co kolego?zostaw sobie narazie te tonsile i kup ampli - zobacz jak to zagada a w razie co wtedy pozbędziesz się scherzo i kupisz inne :)

w dodatku dzieki temu że zostanie ci teraz więcej kasy możesz sobie wziąć znacznie lepszy ampli - np. onkyo 608 a potem spokojnie dozbierać na także lepsze kolumny niż QQ
 

LUPO78

Banned
inaczej - i nie wiem czemu lupo tak źle ocenia te tonsile - to bardzo fajne kolumny

wiesz co kolego?zostaw sobie narazie te tonsile i kup ampli - zobacz jak to zagada a w razie co wtedy pozbędziesz się scherzo i kupisz inne :)

w dodatku dzieki temu że zostanie ci teraz więcej kasy możesz sobie wziąć znacznie lepszy ampli - np. onkyo 608 a potem spokojnie dozbierać na także lepsze kolumny niż QQ

ja nie oceniam tych tonsili źle i on też sobie ich nie zostawi bo je sprzedał :arrow: przeczytaj temat od początku
 

pkomp

New member
nie chciało mi sie wracać ale wiedziałem że coś pominąłem :)

i fakt nie doczytałem o tych tagach kodach czy innym gównie które złoży byle stolarz z byle czego :)

jakieś 2 lata temu robiłem kolumny - tanie głośniki tania zwrotnica robótki ręczne.....wyszło prawie drugie tyle co jakieś kody....fakt lekka modernizacja czyli grubsze ścianki zapewne lepsze elementy zwrotnicy i kable żeby po bandzie nie jechać
dlatego choćby tonsil nie jest w stanie z tym badziewiem konkurować bo jako że polskie to pewnie marne a i popsuli sobie markę niestety.....

ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy więc albo chcesz żeby ci pierdziało albo szukasz czegoś co gra....


i wiesz co bym polecał - kupienie używanych sprawnych jakiś niezłych kolumn za grosze(do 200 pln no max 300 nawet za 5.1) i ciułanie na sprzęt za 2 koła albo i lepiej....dobry sprzet posłuzy conajmniej 10 lat i bedzie grał nawet za 10 lat jak wypas....

pisze ci to uzytkownik studyjnego stereo - mającego juz 6 lat......i nic mu zarzucic nie mogę
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Kolego pkomp mylisz się co do "jakiejś" Kody. Posłuchaj sobie serię K-5000 to może zmienisz zdanie, a jakość i wykonanie w tej cenie nie ma sobie równych. Odsłuchiwałem te kolumny i wiem co mówię. Dla mnie drugie kolumny które bym kupił.
 
Ostatnia edycja:
Do góry