Projektror Full HD do 6500zl

treumatic

New member
odleglosc to 3.5m,a ekran ramowy to jak najbardziej bo juz przyszykowane pomieszczenie do tego mam.


Tomek : jaka jest widoczna roznica miedzy grey'em a White?

Edit

Pomieszczenie jest jasne raczej. Bezowe sciany,ciemna podloga,ciemniejsze merbau(nie wiem czy ma to znaczenie ale pisze)
 
Ostatnia edycja:

mistrz

New member
treumatic napisał:
odleglosc to 3.5m,a ekran ramowy to jak najbardziej bo juz przyszykowane pomieszczenie do tego mam.


Tomek : jaka jest widoczna roznica miedzy grey'em a White?
Mam warunki zblizone do twoich i moim zdaniem jeśli chcesz wiekszy ekran to wez z białą powierzchnią. Szara też może być, ale wtedy przekątną powinna ulec zmniejszeniu do 80-85" max. Ramowy ekranik jak najbardziej jest dobry i sam bym chyba wzial wlasnie taki gdyby już rozwijany nie wisiał :( Co do firmy to Adeo zdecydowanie jest warta polecenia, lepsze jakościowo niż AVers, a nie tak droga jak Projecta - w sam raz bym rzekł ;)

O tutaj: http://abcprezentacji.pl/Ekran-ramowy-Plano-183x103-cm-p1618.html - taki ekran jeśli szara powierzchnia albo większy http://abcprezentacji.pl/Ekran-ramowy-Plano-200x113-cm-p1619.html z białą, your call ;) Jak chcesz sie przylansowac to nawet rame można pokryć aksamitem :D

Firma też godna polecenia, kupiłem u nich swój ekran, bo było najtaniej...i najbliżej ;)

pozdrawiam
 

tomek67

New member
mistrz napisał:
Mam warunki zblizone do twoich i moim zdaniem jeśli chcesz wiekszy ekran to wez z białą powierzchnią. Szara też może być, ale wtedy przekątną powinna ulec zmniejszeniu do 80-85" max.
To chyba byłoby tak gdyby to był ekran szary o g 0.8
Ten ma 1.2 to ciut więcej jak niektóre białe.
(o ile oczywiście dane producenta są rzetelne).
W domu mam Projectę HC w pracy Matt White oba mają g 1.0.
Na oko nie zauważyłem różnic w jasności.
Za to na tym Matt White jeśli w pomieszczeniu było choć odrobinę świtła
to obraz "gasł" w dużo większym stopniu niż na HC.
 

mistrz

New member
Moje zdanie jest takie, że jeśli bierzemy dwie najbardziej typowe powierzchnie czyli matową białą i szarą to ta druga zawsze będzie troche "tłumić" moc lampy nawet jeśli producent deklaruje, że gain jest taki sam. Poza tym w poście użyłem magicznego "moim zdanie" z którym oczywiście można sie nie zgodzić ;)
pozdrawiam
 

treumatic

New member
dzieki Panowie za odpowiedzi

co do tego Grey'a Adeo to on raczej jest 1.0 g wyczytalem w magazynie "Projektory", o dziwo na stronce pisze ze 1.2g. Ale i tak chyba sie skusze na Matt white. 1494 zl z transportem z welurowa ramą,albo wezme zwykly zobaczymy.
 
Do góry