Projektory w żłoby dano - Optoma H25 vs Benq W1070

adamkrak1

New member
No własnie.... chce wybrac jeden z tych dwoch. Roznice mniejsze, wieksze, ale co do jednej nie moge sie zdecydowac.

Odleglosc obiektywu od ekranu i rowniez ta sama oczu do ekranu - 3,3m:
* Optoma H25 moze dac obraz 83-99" (szerokosc 183-220cm)
* Benq W1070 pozwoli na obraz 99-129" (szerokosc 220-287cm)

Czyli z Optomy max 220cm, z Benq min 220cm. Dla odleglosci ogladania 3,3m daje to kąt 37*
Kusi wiekszy ekran z Benq, np. 240cm, ale moze to juz przesada i lepsza cichsza Optoma i jej max 220cm ?

Ktory przedzial przekatnych (projektor) dla odleglosci 3,3m jest rozsadniejszy ? Optoma czy Benq ?
Kalkulator na Project Central uzywalem. Ale potrzebuje opinie z praktyki.


pozdrawiam

adamkrak
 

jacekin

New member
Ja z 3.5 metra oglądam obraz 100" i dla mnie to jest max wiekszy byłby już za duży.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4
 

piet_83

New member
ok a czy moze ktos mi odpowiedziec na pytanie czy jakosc wyswietlanego obrazu pozostaje nie zmieniona w calym zakresie zooma? bo podane przez adamkrak1 wartosci sa wartosciami skrajnymi. jak to jest z tym zoomem?
 

damaioshin

New member
Mam zblizoną odleglość.
Wybrałem 131x, zwlaszcza ze nie zmieszcze wiecej niz 200cm ekranu.
Za tydzien dwa bede mogl wrzucic fotki, koncze instalacje.
 

balekk

New member
Czyli z Optomy max 220cm, z Benq min 220cm. Dla odleglosci ogladania 3,3m daje to kąt 37*
Kusi wiekszy ekran z Benq, np. 240cm, ale moze to juz przesada i lepsza cichsza Optoma i jej max 220cm ?
Mam podobny dylemat, także interesują mnie te projektory.
Ale trochę dziwne są te wskazania w ww. w kalkulatorze.
Otóż ogólna zasada (dotycząca komfortu oglądania - ogarniania ekranu) mówi, że odległość pomiędzy widzem a ekranem (tv) nie powinna być mniejsza aniżeli dwukrotna szerokość ekranu (dokładniej 1,87 x szerokość ekranu)
Czyli, tak jak ja będę siedział 4 metry od ekranu, to powinienem mieć ekran maks 200-220 cm szerokości.
Tymczasem w ww. kalkulatorze najlepsza (optymalna) szerokość ekranu (przy odległości projektora 4-5 metrów) wyskakuje 300 cm (dla Optomy mniej, jakieś 280). Mało tego, jak się zmniejsza szerokość ekranu (suwakiem) to konfiguracja (komfort, jakość) wskakuje w kalkulatorze na czerwony obszar, czyli nie optymalny - nie najlepszy. Trochę to dziwne
Jak poszedłem do sklepu z projektorami, mając te dane w głowie, to sprzedawca popukał się w głowę, jak mu powiedziałem jaką chcę szerokość ekranu. Doradzał i przekonywał, że najlepsza w tej sytuacji będzie 200-220 cm. Pewnie miał rację. Ale czy na pewno?
Bo z drugiej strony, jak pogrzebać w necie, to pełno ludzi przy takich odległościach (3,5-4 metry) ma właśnie ekrany rzędu 260-300 cm. I są bardzo zadowoleni. Mało tego widziałem też wpisy takich, którzy posłuchali sprzedawcy, kupili niby optymalny i żałowali, bo wydawał im się za mały. Po jakimś czasie wymieniali na większy (niby za duży) i twierdzili, że jest dużo lepiej na tym większym?!?
Ciężko to wszystko pojąć
 

marcinek1312

New member
Mam podobny dylemat, także interesują mnie te projektory.
Ale trochę dziwne są te wskazania w ww. w kalkulatorze.
Otóż ogólna zasada (dotycząca komfortu oglądania - ogarniania ekranu) mówi, że odległość pomiędzy widzem a ekranem (tv) nie powinna być mniejsza aniżeli dwukrotna szerokość ekranu (dokładniej 1,87 x szerokość ekranu)
Czyli, tak jak ja będę siedział 4 metry od ekranu, to powinienem mieć ekran maks 200-220 cm szerokości.
Tymczasem w ww. kalkulatorze najlepsza (optymalna) szerokość ekranu (przy odległości projektora 4-5 metrów) wyskakuje 300 cm (dla Optomy mniej, jakieś 280). Mało tego, jak się zmniejsza szerokość ekranu (suwakiem) to konfiguracja (komfort, jakość) wskakuje w kalkulatorze na czerwony obszar, czyli nie optymalny - nie najlepszy. Trochę to dziwne
Jak poszedłem do sklepu z projektorami, mając te dane w głowie, to sprzedawca popukał się w głowę, jak mu powiedziałem jaką chcę szerokość ekranu. Doradzał i przekonywał, że najlepsza w tej sytuacji będzie 200-220 cm. Pewnie miał rację. Ale czy na pewno?
Bo z drugiej strony, jak pogrzebać w necie, to pełno ludzi przy takich odległościach (3,5-4 metry) ma właśnie ekrany rzędu 260-300 cm. I są bardzo zadowoleni. Mało tego widziałem też wpisy takich, którzy posłuchali sprzedawcy, kupili niby optymalny i żałowali, bo wydawał im się za mały. Po jakimś czasie wymieniali na większy (niby za duży) i twierdzili, że jest dużo lepiej na tym większym?!?
Ciężko to wszystko pojąć


mam ekran szerokości 2,4m i najlepiej ogląda mi się z odległości 2 - 2,5 m bo wtedy można spokojnie dojrzeć jeszcze detale FULL HD oraz ma się wrażenie, że obraz Cię otacza.
 
Do góry