Projektory i ich audio

CuoreRosso

New member
Cześć!

Na jakiś czas muszę się wstrzymać z zakupem proja (wiadomo o co chodzi). Miałem upatrzoną Optomę hd600x ale zacząłem rozważać droższą opcję - proja full hd. I w tym momencie narodził się pomysł by zakupić projektor z wbudowanymi głośnikami. Nie dokońca chcę by mój system audio pracował podczas oglądania wiadomości, programów tematycznych mojej żony i dziecka (wiem, okrutny jestem).
Projektor będzie wisiał około 2 metrów od głowy telewidza (a może projektowidza ;). Czy te głośniki w projektorach do 4 tysięcy złotych daja radę? Oczywiście nie oczekuję żadnych rewelacji. Chce się tylko poradzić czy wówczas można komfortowo oglądać programy telewizyjne i etc. Doczytałem, że np. BENQ W1100 ma rozbudowany system audio (może to za duże slowo) w postaci SRS WOW HD i głośników 20 watowych. Inne projektory moga się pochwalić np. 5 watowymi.
Pytanie zadaje dlatego, bo w tym miesiącu chcę połozyć kable i stanąłem nad dylematem ilości kabli hdmi - dwa czy jeden?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie zawracaj sobie tym głowy, audio 5 W w projektorze za 4 tys to zadna rewelacja (radyjko z targu za 5 zł), ani projektor, ani dźwięk. W telewizorach jest najmniej po 10W i jak to brzmi? Za 4 tys kupisz dobry domowy projektor do kina, audio niech leci ze wzmacniacza.

PS., jak napisał kolega wyzej, nie szkoda lampy na wiadomosci?
 

CuoreRosso

New member
Plazmę przerzucam do sypialni i w momencie kiedy któraś z moich dam będzie coś tam oglądać a ja nie będę miał skonkretyzowanych planów co do oferty filmowej/sportowej to te "fakty" albo inne tvn turbo się włączy...
 

edi7777

Member
Jeżeli chodzi Ci o to czy usłyszysz coś z tych głośników to jasne że takie audio w projektorze wystarczy. Można to porównać raczej do głośników w laptopie niż w telewizorze ale generalnie dają radę te głośniczki w takim podstawowym zakresie jak wiadomości. Gorzej byłoby gdybyś chciał posłuchać na nich muzyki;)

Kumpel też używa projektora do oglądania tvn, tvn 24, ja zresztą czasem też ale jakość takiego obrazu łatwo zniechęca do oglądania.
 
Do góry