Projektor zamiast tv w salonie czy to możliwe?

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam

Zastanawiałem się ostatnio nad takim rozwiązaniem i proszę o pomoc albo bo w wybiciu go z głowy albo w pomocy przy realizacji.

Salon około 40 metrów okno 3.7 m na południe ściana szerokości około 6 metrów. Boczne ściany około 6.5 na jednej z nich chciabym ekran i projektor.
Podajcie czy w ogóle jest możliwość zakupu i projektora, który w 100% zastąpi tv? Ekran na stałe i jedynie projektor w salonie? Jakie projektory czy ekrany spełniłyby takie wymagania? Czy jest sens się pakować czy lepiej tv i dodatkowo projektor do samych filmów czy konsoli? Jak z użytkowaniem i kosztami eksploatacji takich rozwiązań? Ktoś ma i mógłby przedstawić modele i koszty?
Raczkuje w tym temacie i szukam pomocy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Liczysz się z kosztami za prąd ? 300-400 W na godzinę. Liczę projektor i sprzęt audio do nagłośnienia.
Ja mam mały 43 tv i projektor

Ale , jak Tobie zależy , to Xioami Wenom i odpowiedni ekran. Koszt +/- 10.000 -11.000
 

MarianPaz

Member
Nie napisałeś jakim budżetem dysponujesz, jak dużo i co oglądasz (filmy, telewizja, streaming itp), jakie masz warunki (stopień zaciemnienia, kolor ścian i sufitów, czy dużo powierzchni szklanych i innych odbijających światło).

Moim zdaniem do salonu słabo przystosowanego można by zacząć od zakupu ekranu typu Magic Screen dzięki któremu można osiągnąć taki efekt https://www.youtube.com/watch?v=YM68gCuMMVU. Aczkolwiek jeśli projektor będzie użytkowany po kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie, to chyba dałbym sobie spokój i kupił duży tv.


Zresztą jest już podobna dyskusja choćby w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/projektory-ekrany-do-projekcji/141200-projektor-w-salonie.html
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
A nie ma szans na coś w budżecie do 5 tys zł?
Pomieszczenie jeszcze gole ściany i myślę właśnie nad projektorem i przystosowaniem ścian. Nawet okablowanie mogę spokojnie dociągnąć. Powierzchni szklanych nie bedzie. Salon z dużym oknem tarasowym około 3.7 m.
Ekran pewnie stały na początek bez szaleństw później rozwojowo jakby co moge pomyslec o lepszym. Głównie oglądanie TV rozmiar 100-120 cali i lepiej leżący projektor typu xiomi. Czy jest coś wartego uwagi w mniejszym budżecie? Oglądanie w 80 % tv po 6-9 h dziennie, reszta strem Netflix.

Pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rozwiazanie to projektor xiaomi i ekran ALR (magicscreen) lub pomalowanie sciany farba alr - tania opcja.

[youtube]Ld1tzuwT5oo[/youtube]



Ale czy ma to sens...?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Liczysz się z kosztami za prąd ? 300-400 W na godzinę. Liczę projektor i sprzęt audio do nagłośnienia.
Ja mam mały 43 tv i projektor

Ale , jak Tobie zależy , to Xioami Wenom i odpowiedni ekran. Koszt +/- 10.000 -11.000

Ja mam xgimi h1 Led. Bije na głowę wszystkie projektory do 4 tys na rynku. Zużycie prądu 10-16W.
 

kivlov

New member
Podłaczę się jaki tani ekran elektryczny 16:9 120" polecacie? Nie oczekuję cudów bo dopiero zaczynam przygode z projektorem chce kupić Benq W1070, albo 17000 lub optome 27
 
Do góry