Projektor za ok. 8500 zł

Bipo

Active member
Bez reklam
Pokój mam raczej przystosowany , poza częścią białego sufitu dominują ciemne kolory (czarny , czekolada, szarości ) 1300 lm JVC lepiej się moim zdaniem spisze w porównaniu do 1700 lm Sony .
Ekran mam powieszony 72 cm od sufitu i 52 cm od podłogi .Aby zobaczyć biel na suficie muszę sporo podnieść głowę do góry . Światło nad ekranem jest pochłaniane przez obniżony sufit pomalowany na czarno , szerokość 1mb .
Niestety fotograf ze mnie cienki.[/QUOTE]


Teraz to zmienia postać rzeczy, jak zrobiłeś zdjęcie z innej perspektywy. Na poprzednim zdjęciu było widać tak jakbyś miał cały salon jasny a teraz widać: ciemną podłogę, zasłony, ciemne meble, zaciemniony obszar w okół kranu oraz 1m czarnego sufitu...;-) Tutaj już lekko można poszaleć... ;-) Jak zainstalujesz maszynkę to wklej zdjęcia w wątku nasze zestawy... ;-)

Do viki0987: ekran pod względem funkcjonalności oraz obrazu sprawuje się bardzo dobrze, z tym że ja mam z napinaczami które powodują po rozwinięciu na samym dole po rogach lekkie pofalowanie tej czarnej ramki. Spowodowane jest to tym że jak się nawija ekran na rolkę to ostatnie części ekranu nie nawijają się ściśle do rolki ze względu na linkę od napinaczy co powoduję lekkie odstawanie bocznych części ekranu na nawiniętej rolce. Dowiadywałem się czy wszystkie ekrany z napinaczami tak mają okazało się że większość nawet stuard za ponad 10tyś potrafi się falować na czarnej ramce. Jeśli ekran dłużej powisi to prostuję je się i nic się nie faluje. Odnośnie samej powierzchni aktywnej to jest idealnie płaska jak stół nic się nie faluje, nie zagina do środka wszystko jest tak jak powinno... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Przy dużej szerokości ekranu, jak bym miał dzisiaj kupować również brałbym z napinaczami. Jak by to była mniejsza szerokość do 2m to bym odpuścił napinacze, ale 3m i szerzej to raczej wskazane są napinacze bo to jednak daje równomierne napięcie całej tafli ekranu.... I masz pewność, że za 3-4 lata ekran nie będzie Ci się zawijał bokami do środka jak to się ma nawet przy markowych ekranach... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kuba, opyliłeś już ten projektor? Pisałem do Ciebie, ale nie byłeś łaskaw odpisać.
Mam nadzieje, że moja oferta nie wyprowadziła Cię aż tak z równowagi ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na aukcji pojawiła się informacja, że schodzi do 3k, ale usunie kalibracje (czyli tak trochę po złości), z drugiej strony gdybym wziął po cenie rynkowej nowy (fv), to wyszedłbym mnie na czysto te pare stówek więcej jak 3k, a jednak nowy to nowy, tu ponad 200h.
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
Poproście sami o demo W1400 i 55 :) są tylko niuanse nie warte dopłaty 5-7k .
A ziarno to ja widzę w Sony , czego nie ma w JVC .
Dlaczego chcę JVC ?
Dla plastycznego obrazu , czerni . Zupełnie inna forma pokazania obrazu .

Za ziarno w Sony moze byc odpowiedzialne zle ustawienie Reality Creation lub zupelne wylaczenie Noise Reduction. Tyle w temacie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Popieram przedmówce jeśli przedobrzycie z ustawieniami w RC pojawiają się niechciane dodatkowe artefakty, które nałożone na obraz uwidaczniają m.in. podbite ziarno filmowe. W vpl-hw40 jest tylko możliwość włączenia RC natomiast w 55 możliwa jest regulacja dwóch parametrów ręcznie wchodzących w skład RC i każdy z nich można dostosować pod siebie..;-).
 

lobo77

Member
Odświeżam temat.Byłem na prezentacji 2 projektorów tj. Epson TW 7200 i Sony HW 40. Jak dla mnie oba projektory są ok.Szczerze mówiąc jakichś drastycznych zmian w obrazie nie zauważyłem.Oczywiście piszę to w kontekście prezentowanego materiału.Owszem obraz z Sony miał trochę większą głębię,ale nie była to jakaś b.duża różnica.Chciałem też zobaczyć Optomę 83,ale egzemplarz który był w sklepie miał jakąś wadę i nie dał się uruchomić.Ciekaw jestem Waszych doświadczeń z Optomą 83,jak ona się ma do ww. projektorów.
 

Rudeford

New member
Czy sala w której była prezentacja była przystosowana(ciemne ściany itd.)?
Próbuję zobaczyć 55ES w akcji w Poznaniu. Niestety jak na razie dostaje same odmowne odpowiedzi. Niby nie mają na stanie a jak mają to i tak nie chcą pokazać a jak już się jeden salon zadeklarował, że nie ma problemu, to przy ustalaniu terminu kontakt umarł.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Wycieczka do Wawy i masz kilka salonów, które bez najmniejszego problemu CI zaprezentują możliwości sony vpl-hw55 i nawet kawę podadzą...;-)
Takie salony jak Ty opisałeś omijam szerokim łukiem, jak im na klientach nie zależy to można co nie co o nich skrobnąć na poszczególnych forach to od razu zmienią nastawienie do klienta jak będą obsamarowani na największych forach av odnośnie sprzętu. Powiedzmy sobie szczerze, że dzisiaj owszem są klienci którzy z ulicy wchodzą do salonu i kupują drogi sprzęt za ponad 10k. Ale większość klientów to pasionaci, którzy najpierw czytają mnóstwo informacji dostępnej w fachowej prasie i internecie na temat ineteresujacego nas sprzętu oraz gdzie go można kupić/objeżeć czy porównać z konkurencją. Dzisiaj masz mnóstwo salonów z av i nie musisz się skupiać dokładnie na jednym. Jak Ci coś nie podpasuję idziesz do następnego, nie kiedy opłaca się wybrać np. do większego miasta i poświęcić jeden cały dzień a przy okazji objechać kilka salonów i dokonać bezpośredniego porównania np.kilku interesujących Cię projektorów w danym zakresie cenowym... Dzisiaj to salon ma walczyć o klienta aby w nim pozostał i coś kupił a nie klient ma się czuć po wejściu do takiego salonu od razu tak jak by miał z miejsca przeprosić że w ogóle tam miał czelność wejść i zadać pytanie a co lepsze poprosić jeszcze o prezentacje to już w ogóle....;-)
 
Ostatnia edycja:

lobo77

Member
Czy sala w której była prezentacja była przystosowana(ciemne ściany itd.)?
Próbuję zobaczyć 55ES w akcji w Poznaniu. Niestety jak na razie dostaje same odmowne odpowiedzi. Niby nie mają na stanie a jak mają to i tak nie chcą pokazać a jak już się jeden salon zadeklarował, że nie ma problemu, to przy ustalaniu terminu kontakt umarł.

Ja akurat byłem na prezentacji w sklepie Prono w Warszawie.Mają tam profesjonalną salkę kinową z ekranem 110 cali ****************** Matt Grey.Polecam ten sklep.
 
Do góry