Projektor za ok. 8500 zł

lobo77

Member
Jak w temacie.
Ponieważ żywot mojego starego Epsona TW 680 się powoli kończy,to w związku z tym szukam nowego projektora w cenie ok.8500 zł.Technologia niema tu znaczenia może być LCD,DLP,itp.itd.
Nie mam też preferencji odnośnie marki.
Projektor musi obsługiwać 3D,choć pewnie wszystkie nowe projektory obsługują 3D.
Co dobrego w okolicach tej kwoty możecie mi polecić?
Gdyby nie było ciekawych propozycji w tym przedziale cenowym,to budżet w razie potrzeby mogę nieco zwiększyć.

Edit:
A może nie warto płacić 8/9 tyś zł za projektor,może projektory za 5/6 tyś zł wcale nie są od nich gorsze,lub różnice pomiędzy nimi są znikome?
Cenne są wszelkie uwagi.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ze swojej strony polecam zobaczyć projektory takie jak:
- mitsubishi hc7000 brak 3d ale bardzo dobry w 2d
- optoma hd83
- benQ 7500
- panasonic pt-at6000
- mój faworyt sony vpl-hw40..;-)
Bez zobaczenia w akcji min. 2 projektorów w 2 różnych technologiach bym nie kupował: porównaj sobie sonego z benkiem lub optomą. Zobaczysz która aktualnie technologia bardziej Ci podejdzie...;-)
 

Kubuś2

New member
Z całym szacunkiem kolego , ale miałem możliwość porównania Sony 55 i JVC X 500 . I powiem ( narażając się opini publicznej ) , że Sony d... nie urywa w porównaniu do JVC .
Sam posiadam Benq W 1400 ( po kalibracji ) za połowę ceny Sony 55 i powiem tak , że jest Benek , potem długo , długo nic , a potem JVC .
Sam mam ochotę na JVC :)
Ale jak wspomnialeś , najlepiej zobaczyć samemu :)
 

lll

New member
Kubuś
dzięki za opinię.
Pytanie - skoro wg Ciebie jest Benek (w domyśle Twój, czyli W1400), potem długo nic i dopiero JVC (w domyśle X500, notabene trzykrotnie droższe od Benka W1400), to dlaczego chciałbyś zmienić tego Benka na JVC?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Powiem tak, kiedy przez długi okres jeździłem i testowałem projektory z przedziału od 5- 20tyś. Widziałem obrazy z różnych projektorów i obrazy z projektorów poniżej 10tyś. miało za dużo minusów, które mnie osobiście przeszkadzały m.in.:
- brak pełnego lens siftu,
- kłopoty z głębią czerni,
- brak ostrości przy większych obrazach,
- rozmazany obraz w dynamicznych scenach,
- ziarnistość obrazu
- trapezowaty obraz zamiast prawidłowego prostokąta itd.
Dlatego zacząłem testować projektory z przedziału 10-20tyś, i tu ww. cech było zdecydowanie mniej, ale na tym pułapie cenowym w obrazie doszukujemy się niuansów na które indywidualnie już zwracamy uwagę. Owszem są również minusy bo nie ma idealnego projektora spełniającego nasze wszystkie wymagania. Ale są urządzenia które dla danej osoby posiadają więcej plusów niż minusów tylko trzeba ich szukać aż się znajdzie. Dla Mnie osobiscie JVCy które testowałem nie spodobały się z powodu: właśnie słabej ostrości obrazu w trakcie dynamicznych scen jak i ciemnego obrazu w stosunku do sonego. Co dyskwalifikowało jak dla mnie te projektory. Oczywiście JVC górowały czernią ale kosztem innych cech które dla mnie były ważne. Dlatego kupując projektor z danej półki cenowej, nie można powiedzieć że firma x jest do d...y, a y cacy, ponieważ dla jednego Kowalskiego dany projektor firmy x będzie posiadał zespół cech które jemu będą się podobać względem projektora firmy y. I dlatego kupi projektor firmy x. Na forum możemy zaznaczyć na które projektory można zwrócić uwagę w danym przedziale cenowym ale nie wskazywać dokładnie danego modelu bo ten jest najlepszy bo to bez sensu. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Kubuś2

New member
Poproście sami o demo W1400 i 55 :) są tylko niuanse nie warte dopłaty 5-7k .
A ziarno to ja widzę w Sony , czego nie ma w JVC .
Dlaczego chcę JVC ?
Dla plastycznego obrazu , czerni . Zupełnie inna forma pokazania obrazu .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poproście sami o demo W1400 i 55 :) są tylko niuanse nie warte dopłaty 5-7k .
A ziarno to ja widzę w Sony , czego nie ma w JVC .
Dlaczego chcę JVC ?
Dla plastycznego obrazu , czerni . Zupełnie inna forma pokazania obrazu .



Każdy kupuje to co mu pasuje, ale jak piszesz o ziarnie to pisz konkretnie o modelu a nie ogólnie jako o firmie, bo to nie jest prawdą co piszesz, zobacz sobie zdjęcia z filmów które kolega Bipo wkleił i weź tam ziarno znajdź..... życzę powodzenia...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dlaczego chcę JVC ?
Dla plastycznego obrazu , czerni . Zupełnie inna forma pokazania obrazu .[/QUOTE]

Widzisz sam sobie odpowiedziałeś czego oczekujesz od projektora i co Ci się w nim podoba. Dlatego wybierasz JVC...:) Ważne aby Tobie się obraz podobał i spełniał twoje oczekiwania.

Moim zdaniem odnośnie ziarnistości to niestety ale słabsze projektory przy większej przekątnej potrafią uwidocznić w obrazie je bardziej niż droższe maszyny ponieważ jest tam zastosowana dużo droższa elektronika odpowiedzialna za obróbkę cyfrową obrazu... Ponadto dużo zależy też od kamery jaką został nakręcony dany materiał filmowy. Przy jednym materiale nakręconym słabą kamerą będzie ewidentnie widać ziarnistość w obrazie i tu lepsze projektory z mocniejszymi procesorami obróbki obrazu mogą pomóc w taki sposób aby efekt ziarnistości na kiepskim materiale filmowy był jak najmniejszy. Słabsze projektory mogą próbować poradzić sobie z tym powiedzmy na obrazie do 100" a przy większych już polegną z kretesem np:130-150".

Ja widziałem w akcji benQ1070 i w porównaniu do swojego moim zdaniem warto dopłacić. Dla jednego nawet te kilka procent dla uzyskania lepszego obrazu będzie warte dopłaty a dla drugiej nie ma najmniejszego sensu i wszystko w tym temacie... ;-)
 
Ostatnia edycja:

lobo77

Member
Ze swojej strony polecam zobaczyć:
- mitsubishi hc7000 brak 3d ale bardzo dobry w 2d

Panowie dzięki za zainteresowanie tematem i za Wasze propozycje.
O projektorach Mitsubishi sporo dobrego czytałem jednak musi to być projektor z obsługa 3D.
Rzecz jasna zakup projektora będzie poprzedzony wizytami w sklepach.Nie lubię kupować w ciemno.Będę starał się zobaczyć sam na własne oczy projektory,które mi polecacie.
Czy ktoś z Was widział w akcji Optomę HD 91?
I jeszcze pytanie do kolegi Bipo odnośnie ekranu.
Czy testowałeś różne ekrany,różnych producentów,różne powierzchnie?
Pytam ,bo widzę,że masz w podpisie Kabera Matt Grey.Dlaczego zdecydowałeś się na szarą powierzchnię?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Tak widziałem w akcji zarówno matt gray o gain 0,8 jak i ekrany białe o gain 1,0-1,2 różnych firm. Wybrałem szary ponieważ jak dla mnie:
- były widoczne najgłębsze czernie i odcienie szarości
- lepszy kontrast wyświetlanego obrazu
- przy salonie jasnym a nie czarnej jaskini wskazany jest ekran o jak najmniejszym współczynniki odbicia światła czego też biały ekran mi nie dał,
- jasne sceny na szarym ekranie nie męczą tak jak na białym,
- obraz jest miły dla oka, ekran nie świeci jak żarówka i seanse składające się nawet z kilku filmów pod rząd nie stanowią problemu,
- w przypadku kiedy ma się już projektor z mocnym światłem na szarym ekranie nie będzie tak dawał po oczach tak jak to by było przy białym. W tedy nie kiedy są stosowane filtry na sowczekę projekora osłabiające światło...;-)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kubuś2

New member

Attachments

  • DSC06436.JPG
    DSC06436.JPG
    88,1 KB · Wyś: 119

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To mówisz, że ten Benek taki świetny i nie ma konkurencji do 6-7tys.? Ty piszesz, że nawet do 10tys.
Co do kalibracji, to chyba na niewiele się zda, skoro ktoś zastosuje inny ekran?
 

Kubuś2

New member
Że jest taki dobry , to są słowa kalibrującego- Pana Macieja ***************-a .
Wystarczy zastosować szary ekran i wykorzysta się cały jego potencjał tego Benka .

W każdym projektorze 3D jest rozjechane , ciemne , z dominacją zieleni i czerwieni . Widziałem efekt przed i po , także wiem jaka jest różnica .
Co jakiś słychać opinie , że kolegom świecą projektory za jasno ( ostatnio w tematach o modelach Benq 1070 i Optoma 151 ) i myślą o zastosowaniu filtrów , o braku okularów w zestawie , o potrzebie przystawek do transmisji 3D .

I zanim zaczniesz negować bardzo dobrą jakość Benq W 1400 , może powinieneś go bliżej poznać ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kubuś: z całym szacunkiem do Ciebie i twoich zamiarów ale do jasnego salonu masz zamiar zainstalować bardzo dobrą maszynkę, która tak naprawdę pokaże na co ją stać w 100% ale w jaskini...... Do jasnych salonów raczej nie są wskazane JVC, ponieważ cały czar z jakim jest związana smolista czerń która wyświetlają pryśnie kiedy włączysz go w takich warunkach. Moim zdaniem szkoda takiej maszyny i podejrzewam że obraz który uzyskasz pod względem kolorów i czerni nie będzie się zbytnio różnił od projektorów z półki tańszej.... Ale sam się przekonasz może się mylę... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I zanim zaczniesz negować bardzo dobrą jakość Benq W 1400 , może powinieneś go bliżej poznać ?

Kubuś, ale to chyba nie do mnie? ;)
Ja pytam z czystej ciekawości, autentycznie mnie ciekawi opinia.
Jeżeli jest tak dobrze, to mnie zainteresowałeś i chcę wyciągnąć więcej informacji.
 

Kubuś2

New member
To będzie chyba mój ostatni post w tym temacie , bo mam wrażenie , że zaśmiecamy temat koledze Lobo77.
Pokój mam raczej przystosowany , poza częścią białego sufitu dominują ciemne kolory (czarny , czekolada, szarości ) 1300 lm JVC lepiej się moim zdaniem spisze w porównaniu do 1700 lm Sony .
Ekran mam powieszony 72 cm od sufitu i 52 cm od podłogi .Aby zobaczyć biel na suficie muszę sporo podnieść głowę do góry . Światło nad ekranem jest pochłaniane przez obniżony sufit pomalowany na czarno , szerokość 1mb .

Niestety fotograf ze mnie cienki.
 

Attachments

  • DSC06268.JPG
    DSC06268.JPG
    94,4 KB · Wyś: 142
  • DSC06291.JPG
    DSC06291.JPG
    45,1 KB · Wyś: 145
Ostatnia edycja:
Do góry