Projektor z ekranem - Odległość 2,5 M

Integro

Member
WITAM

Przymierzam się do zakupu projektora wraz z ekranem. Człowiek niby o wszystkim może poczytać ale nie wszystko może sprawdzić samodzielnie, dlatego prosił bym osoby mające styczność z tego typu urządzeniami o pomoc przy wybraniu odpowiedniego sprzętu. Jeszcze kwestia budżetu. Chciał bym się zmieścić ze wszystkim w 5k zł, ale jak 3k zł wystarczy to też będzie dobrze. Chodzi mi o wypośrodkowanie, jakość/cena.

Na ekran mam przestrzeń 240/160 cm więc zdecydowałem się na 110' (około 243/136 cm) w formacie 16:9 co sensownie mieści się na tej powierzchni. Przeznaczenie to filmy Blu-Ray oraz gry. Z tego co się orientuje to w tym wypadku dobrze, żeby ekran był szary. Myślałem o napinaczach ale to znacznie podnosi cenę ekranu. Zależy mi na tym by był z napędem elektrycznym i sterowany z pilota IR.

Obraz rzucany z przodu z odległości 2,5 metra. Co właśnie jak by zawęża grono poszukiwań do modeli projektorów które będą w stanie wyświetlić 110’ z odległości 2,5 M. No i właśnie teraz pytanie z mojej strony. Czytałem różne opinie ale czy przy takich parametrach wystarczy projektor FHD czy musi być 4k żeby nie było pikselozy?

Względem projektora ważne by nie był zbyt głośny, bo będzie w czasie seansu wisiał dosłownie metr nad moją głową. Zależy mi na tym by wyświetlał obraz w 3D. (Jak to wygląda przy projektorach w kwestii okularów. Czy mógł bym sparować z projektorem te które mam z TV Samsung czy muszę kupić dedykowane?). Opcjonalnie chciał bym aby miał Wi-Fi z obsługą DLNA. Jedno wejście HDMI w zupełności wystarczy.

Wiem, że trochę tego jest ale mimo wszystko jestem ciekaw czy komuś uda się znaleźć zestaw odpowiadający moim ,,wymaganiom”.
Z góry dzięki za pomoc.
 

eman81krk

New member
Hej, znawcą nie jestem ale o 4K zapomnij z takim budżetem ... Też mam 110' z 3,3 m i nie widzę pikseli. Ekran robiłem sam ale Ty chcesz elektryczny więc to inna bajka. Projektor FHD w zupełności powinien Ci wystarczyć, a w zasadzie musi bo za te pieniądze nie ma szans nabyć 4K :)
 

Integro

Member
Tak więc 4K odpada jak i Wi-Fi i LAN. Względem ekranu rezygnuje z napinaczy.
Wiem że 3D znacząco podnosi cenę ale nie chciał bym z niego rezygnować :(.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Do kwoty którą podałeś, to ja bym dołożył z 1tyś a nie jeszcze zabrał ponieważ możesz mieć w tedy przyzwoite kino tj. ekran z projektorem. Na sam projektor masz ok.3tyś i kupujesz bardzo dobry w swojej cenie praktycznie bezkonkurencyjny Benq1070, za resztę kupujesz ekran rozwijany firmy Adeo lub K.a.ub.e.r o interesujących Cię rozmiarach i cieszysz się bardzo dobrej jakości obrazem..;-) I wszystko w temacie. Ps. Bardzo ważna sprawa musisz zapewnić 100% odcięcia promieni słonecznych oraz jak najciemniejsze ściany w pokoju w którym będzie pracował projektor a na obraz nie będziesz miał co narzekać. Na pierwszy krok z projektorem uważam, że będziesz zadowolony..;-)
 

Integro

Member
Benq W1070 to faktycznie dobry wybór. Ale względem ekranu to nie dość, że ciężko o szary, to nie ma sterowania pilotem IR. Można zastosować przekaźnik sterowany IR ale po co kombinować jak są ekrany z wbudowanym układem. Są jakieś inne firmy godne polecenia z wbudowanym odbiornikiem IR?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie ja u siebie mam tylko kabel zasilający wystający z ekranu, a sam moduł sterowania pilotem jest w budowany w silnik wewnątrz ekranu..;-)
 
Do góry