PROJEKTOR - wielki dylemat

barman46

New member
WITAM wszystkich forumowiczów

Mój zakres wiedzy w tym temacie w skali 1-10 oceniam na 2 wiec prosze o pomoc

Planuje zakup projektora FULL HD i ekranu

Pokój na poddaszu ok 35m2 , wysok. 2,7m, 2 okna typu velux z boku względem ekranu
odległośc projektora od ekranu 5m, widza ok 3,5m
Projektor moze byc zamontowany pod sufitem na wprost ekranu/musiałbym powalczyć z lampą sufitową ale jest to do przeskoczenia- może żona nie zauważy/ :D :-D, dlatego rozważam DLP i LCD. Ekran mysle ze 100" dla tych odległości, ale to dopiero po wyborze projektora
Sygnał dekoder N-ki , Lg-bd 390 i PS3

Moje typy to
- EPSON TW1000
- VIVTEK H1080FD
- OPTOMA HD20

lub
- EPSON TW3200
- SANO PLV-Z800

Proszę o jakieś sugestie, moze jakies inne propozycje

Z góry serdecznie dziękuje :)
 

raus

New member
Bardziej HC4000 - ma lepszy przetwornik DLP (i jest najtańszym projektorem z DC3, a to jest coś). Dobrze rozważ kwestie montażowe żeby nie okazało się, że masz np. oświetlenie do zmiany żeby dopasować dany projektor (LCD można po prostu postawić na półce i się nie przejmować)
 

barman46

New member
Co do lokalizacji projektora to zamierzam umiejscowić go w szafie pod zabudowe z przesuwnymi drzwiami, gdyż chciałbym aby po projekcji nie stanowił dodatkowego mebelka. Szafa ma głebokośc 60cm, posiada 4 szt. drzwi przesuwnych i znajduje sie po przeciwnej stronie co ekran którego jeszcze nie mam.
Mam wątpliwości co do DLP i małego zoomu, bo projektor ma znajdować sie ok. 5m od ekranu / 100" /,jak juz pisałem wcześniej jest po srodku lampa wisząca ale to jest do obejścia - zamienie na plafon lub coś innego.
 

Nenone

New member
Dla Optomy HD20 z 5m będziesz miał przekątną ponad 120" a tego się nie da oglądać z 3.5 ! Ja mam na takiej samej odległości ekran od widza co Ty planujesz, też dwa okna dachowe z boku, ekran powiesiłem 92" bo 104" wydało mi się jednak przesadą. Ekranem cieszę się od niecałych 2 tygodni i uważam , że to był optymalny wybór (wielkościowo), na projektor też jakoś specjalnie nie narzekam mając na uwadze ile kosztował :)
Obraz na razie tylko z Nki i powiem Ci ,że rewelacji nie ma , sport, niektóre programy na Discovery - jako tako, kreskówki super, czasem jakiś film w HBO lub Cinemax ale reszta to syf, który średnio nadaje się do oglądania na takim ekranie, a Twój będzie jeszcze większy ;) ...
W planach mam PS3 ale to Ty juz masz :)
 
Ostatnia edycja:

barman46

New member
Myslałem również o HC4000, ale nie wiem czy zejdzie mi zoomem z 5m. do jakis 100-104', a bardzo zalezy mi aby projektor sziedział w szafie /5m. od ekranu/. Nie wiem czy w takim rozwiązaniu nie pozostanie tylko LCD a nie DLP.
Moze ktos podpowie czy z tej odległości którys z wymienionych projektorów DLP zmusi sie do pracy z takim ekranem
 

szopenpolice

New member
Ja mam Mitsu 4000 wiszący w odległości 4m od ekranu o podstawie 240cm. Zoom jest ustawiony tak w połowie. Myślę, ze z 5m też da radę.
 

barman46

New member
Czy osobiście jestes zadowolony z HC4000, czy nie lepiej LCD. Osobiscie tez skłaniam sie ku MITSU, ale mysle tez o epsonie tw 3600
 

szopenpolice

New member
Czy osobiście jestes zadowolony z HC4000, czy nie lepiej LCD. Osobiscie tez skłaniam sie ku MITSU, ale mysle tez o epsonie tw 3600

Mam jeszcze projector LCD Panasa PT-100AX więc mam porównanie. Obraz nie ma bieli i czerni. Straszne dziadostwo, panele szybko się zużywają. Po doświadczeniach z LCD zapadła decyzja, ze następny projector będzie DLP i na dzisiaj po wyświetleniu 120h jestem zadowolony. Różnica niebo, a ziemia. Nie wiem jak te nowe LCD, może już je poprawili, mój LCD ma 4 lata i 1000h.
 

meszrum

Member
rozważ EH-TW3600 [albo 3200 jeżeli względy finansowe są istotne]. w zasadzie to najlepiej wyświetlający obraz projektor na tym poziomie cenowym.
do tego odtwarzacz WD TV Live [z głębią koloru ustawioną na 12Bit] i będziesz bardzo zadowolony.

obecnie rozważania co jest lepsze - DLP czy LCD są odrobinę bez sensu, gdyż 99% osób nie rozróżniłoby dobrze skalibrowanego obrazu z tych dwóch źródeł - może za wyjątkiem efektu tęczy. zaletami LCD są - lens shift [mechaniczna optyka, która pozwoli w zasadzie dowolnie usytuować projektor], brak tęczy, cicha praca.
 

pa3

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam te Epsony cierpią w jakimś stopniu na nierównomierne podświetlenie (czerwone zabarwienia na rogach przy białym tle) oraz występuje rozbieżność kolorów.


Poza tym, tak jak pisał kolega wyżej, panele LCD z czasem się zużywają, niżej jest przykład obrazu z projektorów DLP i LCD po przebiegu 3.000 godzin:

0,1425,sz=1&i=23415,00.jpg
 

meszrum

Member
Z tego co pamiętam te Epsony cierpią w jakimś stopniu na nierównomierne podświetlenie (czerwone zabarwienia na rogach przy białym tle) oraz występuje rozbieżność kolorów.
(...)[/IMG]

EH-TW 2900 miały tę przypadłość. obecna linia [3200/3600] nie cechuje się tym efektem.
 
Do góry