Projektor UST

Davide

Member
Dzień dobry. Chciałem kupić telewizor LG 65GX, lecz najpierw obawy przed wypaleniami, potem, że TV będzie za mały pomyślałem o LCD 85 cali. Rozrysowalem sobie telewizor na ścianie i niestety nie chce by zaburzał wystrój mojego mieszkania. Wpadłem na pomysł projektora UST, ale bez ekranu , by na ścianie nic nie wisiało. Jeżeli chodzi o sufit to jest on na wysokości 3,9 metra , a z racji tego , ze jest sztukateria nie chce by coś z niego wyjeżdżało .
Czy takie projektory dają radę na białej ścianie ?
Filmy oglądam wieczorami. Do ekranu 4,2 metra.
Lubię nie raz pograć. Chciałbym by miał netflix ,a nawet Apple TV oraz bym mógł podłączyć dysk zewnętrzny i wyświetlić na nim filmy. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Myśle o tych projektorach

1.Epson EH-LS500B
2.Optoma CinemaX P2
3.Optoma UHZ65UST
4.Xiaomi Mi Laser Projector 4K
5.Samsung The Premiere LSP7T
 

Spili

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od kilku miesięcy mam właśnie Cinemaxa P2.
Kawał mebla, swoją drogą...

Jakość wyświetlania bez zastrzeżeń.
Cichutki nawet w czasie długiego seansu.

Jeżeli chcesz jakimkolwiek projektorem zastąpić TV to niestety się nie da :(
Z takim samym zamysłem kupowałem tego.

Mam dość nasłoneczniony salon i w ciągu dnia niestety obraz jest nieakceptowalny.

Projektor to projektor. Ma pracować w ciemności. Jak w kinie.
Wtedy pokazuje 300% możliwości i przewag nad TV.

Też gram i w tym projektorze jest osobny tryb Game, który minimalizuje input laga. Tutaj niestety TV ma zdecydowanie niższy input lag. Jeśli dobrze pamiętam to P2 ma chyba 60ms.
Ale Cyberpunk na 110" uuuuuu :) Mniam! :)

I nie myśl o rzucaniu obrazu na ścianę. A już TYM bardziej na białą ścianę!
Wydawało mi się że ja mam idealną gładź i farbę.

Niestety laser wyciąga każdą niedoskonałość ściany.

Skończyło się na zakupie ekranu. Elektrycznie się rozkłada z podłogi.
Vivid Storm 110"
I ekran NIE jest biały. Ma szary kolor właśnie pod UST żeby lepiej pokazywał czerń.

I powiem Ci że różnica w jakości obrazu na ekranie przystosowanym do projektora UST a ścianą jest... PO-WA-LA-JĄ-CA.
Myślisz o UST - myśl od razu o ekranie.

Projektor ma swój SmartTV.
ALE.. Ale niestety Netflix czy You Tube nie idzie w 4k a jedynie w HD.
Nie mają wykupionej od nich licencji na 4k.
Co bardzo dziwi w sprzęcie za kupę kasy.

Mam dokupiony Nvidia Shield gdzie wszystko co może mieć 4k to ma.
Nvidia podłączona przez hdmi do ampli. A z ampli do projektora i do tv.
Więc projektora używam tylko i wyłącznie jako rzutnika i nie korzystam z żadnych jego funkcji jakie oferuje w swoim SmartTV.
 

Davide

Member
Dzięki ! Pomyśle, wiec o Vividstorm . Kupiłem komodę o długości 200 cm . Schowam za nią ten ekran . Fajnie schowałoby się 96 cali, ale lepiej uderzyć w 120. Będzie wystawać zza komody, ale mam głośniki audio na statywach , z boku postawie kwiatka i nie będzie widać ;) za to soundbar idzie pod komodę . Da się to zrobić . Dziękuje !!!!
 
Do góry