projektor sony VPL-FE40 warto?

pako25

New member
Cześć kończę budowę domku i w salonie chce zainstalować projektor i ekran.
Salon składa się z tj dwóch pomieszczeń jedno ma 6.5m x5m a drugie 3.5m x2.5m między nimi jest otwór szerokość okolice 2.5metra i tam chce zainstalować ekran który po rozwinięciu zasłoni otwór łączący te dwa pokoje i zrobi się jeden 6.5m na 5 a za ekranem będzie to mniejsze pomieszczenie.
Odległość od ekranu to okolice 5metrow.
Chcę kupić dobrej jakości ekran o szerokości 3metrow i wysokości okolice 2 metrów,sam projektor będzie wisiał w odległości 5metrow od ekranu na wysokości ok 2.3metra
i pytanie:
Mam do kupienia używany projektor SONY VPL-FE40 za 3000zl co sądzicie o tym urządzeniu warto?
Czy lepiej dołożyć do czegoś innego.
Czy ten ew projektor z taką odległościa od ekranu i jego wymiarach da rade?
Proszę pomóżcie bo to moja pierwsza przygoda z projektorem.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja bym w tej cenie poszedł w BenQ 1070 czy wyższy model. Ten sony w obecnym czasie jest dobry ale do prezentacji arkuszy kalkulacyjnych na spotkaniach biznesowych a nie do kina domowego. Nawet rozdzielczości full HD nie ma a teraz to podstawa gdzie po piętach depcze 4k...
 

pako25

New member
Dziękuję więc Sony odpada :)
A może ktoś polecić coś ciekawego używanego lub nowego do 5tys zł w tej specyfikacji jak napisałem wyżej?
 

Michal2205

New member
Epson EH-TW 6600 za 5500zł
Nie mam porównania z innymi projektorami ale mnie osobiście pozytywnie zaskoczył. Cichy, ładne kolory i duży ekran. Z 5 metrów uzyskasz obraz o szerokości 3 metrów i wysokości 1,7.(proporcje 16:9).
Nie zapominaj, że dobry ekran też swoje kosztuje, szczególnie elektryczny.
Jakie planujesz nagłośnienie?
I do czego planujesz go używać?
Pamiętaj, że aby dobrze się oglądało obraz z projektora, pomieszczenie musi być zaciemnione.
Epson Europe EH-TW6600 Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size
 

pako25

New member
Nagłośnienie mam hk 760 plus bluerey bdt 30 też z hk
Kolumny seria jbl ls80 plus dwa suby aktywne jbl z tej samej serii :) głównie filmy do tego ma być projektor
 

Michal2205

New member
Ok
Pytałem bo nie wiem czy będziesz miał jakieś głośniki w tym przejściu.
W skrócie czego się dowiedziałem o ekranach elektrycznych:

Ekrany rozwijane po jakimś czasie(x) zależnym od jakości zawijają się na bocznych krawędziach. Jeżeli jesteś w stanie to zaakceptować to super. Jak nie to będziesz musiał dopłacić do ekranu z napinaczami a to jest droga impreza. Ewentualnie tańsze i uciążliwe rozwiązanie: ekran ramowy ustawiany na czas projekcji. (duży kompromis)
Najlepsze firmy to ponoć Adeo, Suprema, ******************.
Ja zamówiłem ekran pierwszej firmy, będę go mieć we wtorek. Tańsze pewnie szybciej się zaczną marszczyć po bokach. Ekranu ramowego i z napinaczami to nie dotyczy bo powierzchnia projekcyjna jest równo napięta.
Do oglądania sportu najlepsza jest biała powierzchnia( reprodukcja zieleni)
Do filmów polecana jest szara ze względu na poprawę odcieni szarości.( ma też zazwyczaj mniejszy współczynnik gain, przez co obraz jest ciemniejszy przy tej samej jasności projektora) Szary ekran jest dobry gdy masz jasne, kolorowe ściany. Biały w kinie domowym jest polecany przy ciemnych, matowych ścianach.(ciemny szary, czarny itp)

Tego się dowiedziałem się z forum i od sprzedawców. Jeżeli napisałem nieprawdę to proszę mnie poprawić.

Kalkulator, który przesłałem Ci w poprzednim poście może przeliczyć odległość od ekranu przy różnych gain'ach, różnym zoomie. Jest dostępny dla wszystkich projektorów, które mogą Cię zainteresować.

Powodzenia w wyborze sprzętu ;)
 

pako25

New member
Projektor epson 6600 czy jest w jego cenie coś lepszego?
Ekran suprema elektryczny o wymiarach okolice 300x200 jaki to koszt? I czy ten projektor obsłuży taki ekran z odległości okolice 5metrow powieszony przy suficie
 
Ostatnia edycja:

Michal2205

New member
Jest porównywalny Panasonic Pt-At 6000. Jedni mówią, że lepszy inni, że gorszy od Epsona. Na pewno jest starszy. Od jednego ze sprzedawców uzyskałem informację, że zostały już tylko pojedyncze sztuki np. pościągane ze sklepu MM. Nie wiem czy to wiarygodna informacja. Drugi sklep miał mieć dostawę na początku lutego. W innym były 3 sztuki. Ja zdecydowałem się na Epsona choćby ze względu na koszt lampy(450zł w stosunku do ponad 1000zł Panasonica)
Jak chcesz oglądać filmy to szukaj ekranu 16:9
 
Do góry