Projektor nadaje się do gier?

Rudeford

New member
Miałem zamiar zmienić TV na większy i zacząłem się zastanawiać czy czasem nie pójść w zupełnie inną stronę. Plazmy nie wchodzą w grę z powodu zielonych krawędzi i meczącego mnie pulsowania. „Dobre” projektory staja się dostępne cenowo i stąd moje zainteresowanie. Nie miałem z nimi styczności i faktycznie nie wiem czego się spodziewać.
 

lipa_ml

New member
Rudeford napisał:
Miałem zamiar zmienić TV na większy i zacząłem się zastanawiać czy czasem nie pójść w zupełnie inną stronę. Plazmy nie wchodzą w grę z powodu zielonych krawędzi i meczącego mnie pulsowania. „Dobre” projektory staja się dostępne cenowo i stąd moje zainteresowanie. Nie miałem z nimi styczności i faktycznie nie wiem czego się spodziewać.
tez chciałem zmienic tv z 37 na 46/52 ale przy małej ilości kanałów HD to nie jest dobre rozwiazanie bo oglądanie tvp 1 albo tvp2 na wiecej niz 37" to katastrofa . nie tylko ja oglądam ale reszte rodzinki również wiec wydaje mi sie ze proj to bardzo dobre uzupemnienie do oglądania filmów HD i grania , jako zamiennik do wszystkiego proj chyba nie bardzo sie nadaje chociaz tuner tez podepne do proja bo wiadomo zbliża się euro 2008 :)
 

Rudeford

New member
Nie mam złudzeń co do tego, że projektor zastąpi TV. Telewizor oczywiście zostaje do celów telewizyjnych a do weekendowych seansów filmowo-growych projektor. Przynajmniej taki mam plan:rolleyes:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Rudeford napisał:
Nie mam złudzeń co do tego, że projektor zastąpi TV. Telewizor oczywiście zostaje do celów telewizyjnych a do weekendowych seansów filmowo-growych projektor. Przynajmniej taki mam plan:rolleyes:

Dokładnie! Projektor jest dedykowany do filmów i gier. Obejrzenie materiału HD na dobrej klasie projektorze to poezja. Czegoś takiego nie uzyskasz, ani w prawdziwym kinie, ani na sprzęcie kineskopowym.
Nie zmieniaj telewizora. Nie opłaca się! To co posiadasz w zupełności wystarczy do oglądania telewizyjnych kanałów...
A od czasu do czasu obejrzeć jakieś wydarzenie sportowe na projektorze... Pamiętam te emocje na meczu Niemcy-Polska podczas ostatnich MŚ w kopanej... Nic nie zastąpi 100 cali, pomimo, że jakość transmisji była taka sobie...
 

Rudeford

New member
>>>Tidus1024
Efekt jakby świecenia np. w Bioshock - licznik amunicji, czy zdjęcia z DMC4 to przekłamanie aparatu tak jak z twarzą Alice?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Rudeford napisał:
>>>Tidus1024
Efekt jakby świecenia np. w Bioshock - licznik amunicji, czy zdjęcia z DMC4 to przekłamanie aparatu tak jak z twarzą Alice?
Zdecydowanie tak. Napisy w Bioshock nie świecą. W DMC4 aparat zupełnie zgłupiał przy fotkach, gdzie bohater jest na zewnątrz. To wszystko dzieje się przy zachodzącym słońcu, a na zdjęciach wyglada jakby eksplodowała bomba atomowa ;) Ale i tak wyszły nieźle, bo w tle wszytko się rusza (woda, woda w fontannie), a przy robieniu zdjęć w ciemnościach, nawet najdrobniejszy ruchomy szczegół potrafi narobić bigosu. Dlatego robienie zdjęć z gier jest trudniejsze niż z filmów.
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Witam
Dziś dotarł do mnie mój projektorek Sanyo Z5.
Pierwsze wrażenie.....MASAKRA:D . Kolory i głębia obrazu wyśmienite, brak smużenia(wreszcie), niezła czerń a wszystko to na blado żółtej ścianie.
Jak uporam się z adaptacją pokoju to napisze coś więcej.
Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
Panowie wszystko pięknie tylko jak ktoś gra po 3-4 godz. dziennie to na ile mu lampa w takim projektorze starczy ? Bo raczej nie na długo.
 

lipa_ml

New member
mataman napisał:
Panowie wszystko pięknie tylko jak ktoś gra po 3-4 godz. dziennie to na ile mu lampa w takim projektorze starczy ? Bo raczej nie na długo.
długo to pojeci wględne np. benq w500 ma 3000 godzin w eco , a juz mitsubishi hd4900 5000 godzin liczac 3 godziny dziennie przez 365 dni co raczej jest mało prawdopodobne bo napewno w wakacje grasz mniej to wychodzi 1095 godzin rocznie , w przypadku w500 to 3 lata a w przypadku hd4900 prawie 5 lat ! dla mnie 3 lata to kupa czasu tym bardziej ze lampa kosztuje 700 zł wiec jak na 3 lata nie duzy koszt za granie na duzym ekranie
 

Rudeford

New member
Zdecydowałem się na projektor także z tego względu, że przez pół roku nakręciłem na LCD zaledwie 210 godzin(tylko DVD i gry). Oglądam filmy i gram głównie w weekendy, więc licząc nawet 600-700h rocznie mam na 3-4 lata spokój. Do tego czasu znając siebie pewnie zmienię już projektor. Na koniec chce podkreślić, że jak na pierwszy dzień użytkowania na ścianie, jestem bardzo zadowolony. Brak smużenia, świetne kolory i jak na moje lepsza czerń(kinowa), a detale w ciemnych scenach bija na głowę topowe LCD. Moje JVC P80 rumieni się ze wstydu.
Sanyo jest niesamowicie cichy w trybie eco!!! W sklepie komputerowym słyszałem Epsona TW700 i był o wiele głośniejszy.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
lipa_ml napisał:
długo to pojeci wględne np. benq w500 ma 3000 godzin w eco , a juz mitsubishi hd4900 5000 godzin liczac 3 godziny dziennie przez 365 dni co raczej jest mało prawdopodobne bo napewno w wakacje grasz mniej to wychodzi 1095 godzin rocznie , w przypadku w500 to 3 lata a w przypadku hd4900 prawie 5 lat ! dla mnie 3 lata to kupa czasu tym bardziej ze lampa kosztuje 700 zł wiec jak na 3 lata nie duzy koszt za granie na duzym ekranie
Ja nie jestem takim optymistą i w ciągu roku zużyję pewnie nie mniej niż 1500 godzin :cool: Trzeba mieć też w pamięci usterki lampy - w przypadku Mitsubishi mam gwarancję na lampę tylko na 12 miesięcy.

Rudeford napisał:
Zdecydowałem się na projektor także z tego względu, że przez pół roku nakręciłem na LCD zaledwie 210 godzin(tylko DVD i gry). Oglądam filmy i gram głównie w weekendy, więc licząc nawet 600-700h rocznie mam na 3-4 lata spokój. Do tego czasu znając siebie pewnie zmienię już projektor. Na koniec chce podkreślić, że jak na pierwszy dzień użytkowania na ścianie, jestem bardzo zadowolony. Brak smużenia, świetne kolory i jak na moje lepsza czerń(kinowa), a detale w ciemnych scenach bija na głowę topowe LCD. Moje JVC P80 rumieni się ze wstydu.
Sanyo jest niesamowicie cichy w trybie eco!!! W sklepie komputerowym słyszałem Epsona TW700 i był o wiele głośniejszy.
To teraz możesz zrobić fotki i dodać do wątku screenshotowego ;)
 

Rudeford

New member
Oj nadaje sie:)

Po kilku dniach użytkowania Sanyo Z5 odpowiadam na tytułowe pytanie tego wątku. Tak, projektor nadaje się do gier:eek:k:
Mało tego, kto raz zobaczy jak wyglądają gry i jaka to frajda grać na wielkim ekranie nigdy nie spojrzy na TV. Zamieszczam linki do fotek zrobionych komórką. Ich jakość jest marna(nie nadają się do wątku screenowego:)) ale i tak widać "moc" zetpiątki. Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a2c5b59c261bbd6e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7c0755b4f462c510.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d47494f38309dc67.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/73e0cd5dbbd4cf94.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry