Projektor na półce pod sufitem

Xaron_

New member
Witam

Poszukuje projektora który będzie stał na półce znajdującej się jakieś 70cm pod sufitem. (Półka na wysokości 200cm od podłogi)
Odległość soczewki do ściany to jakieś 250cm a oczekiwany obraz chciałbym mieć w granicach 100 cali (80-120).
Budżet jaki mam to 5000zł (najlepiej jak by kosztował koło 3 tyś ale budżet jest większy).
Nie zależy mi na 4k tak więc najlepiej jak by był FullHd.

Kupiłem już projektor BenQ TH685 jednakże będę musiał go oddać (offset jest u niego mizerny, i jak ustawiam projektor na półce to część ekranu ląduje mi na suficie).
Czy jesteście w stanie polecić mi jakiś fajny projektor spełniający moje wymagania?

Dodatkowe informacje
Projektor będzie pracował w pół zaciemnionym pomieszczeniu tak więc dobrze by jasność to było minimum 2500ANSI,
ma on służyć głównie do grania, jednakże nie jakiegoś profesjonalnego więc jak będzie lekki lag to nie będzie przeszkadzało.
 

miroski

Member
Potrzebujesz projektora LCD z dużym zakresem lens shift. Może Epson EH-TW7000? Ma przesunięcie pionowe +/- 60% wysokości obrazu. Ja mam TW9400 z przesunięciem +/- 90%. Stoi na półce na wysokości 2.1m i 3m od ekranu i 0.6m od sufitu. Obraz 100" mogę przesuwać od połowy sufitu do podłogi (prawie).
 

Xaron_

New member
miroski: Dzięki za propozycje. Jak nie znajdę niczego tańszego to jest duża szansa że z niej skorzystam.


mac-ony: Jakbym mógł powiesić to by problemu nie było.
 

miroski

Member
Możesz też zwrócić uwagę na starszy model EH-TW6700. To projektor FHD ale jak pokazuje ceneo, dostępny u jednego z sprzedawców w dobrej cenie. Niestety, tutaj mały prysznic. Jak pokazuje kalkulator projekcji, TW6700 i TW7000 postawione na półce 2m i odległości 2.5m wyświetlą obraz poniżej sufitu a po maksymalnym obniżeniu dolna krawędź będzie ok. 80cm od podłogi, to maksymalna wielkość obrazu będzie wynosić ok. 85". O 15" mniej niż w Benq. Pozostaje pogodzić się z mniejszą przekątną albo przemyśleć sprawę z półką. Są przecież uchwyty ścienne. Wtedy odwracamy tego Beng i obraz jak trzeba.
 
Do góry