projektor na poddasze 2,5-3,5 tys - dylematy

makuu

New member
witam wszystkich jako swiezo zarejestrowany:) uzytkownik do tej pory korzystalem z forum przy wyborze tv i kina domowego.

Aktualnie jestem na etapie wyboru projektora, do nowo zaadoptowanego poddasza (biale sciany, okno z roleta) ktore ma dosc specyficzne warunki przedstawione na zalaczonym rysunku (to schemat staralem sie zachowac mniej wiecej proporcje).

imageshack.us/ scaled/landing/28/poddasze.jpg - jako swiezo zarejestrowany nie moge wklejac linkow (trzeba usunac zbedna spacje;)

widoczne na rysunku podluzne prostokaty sa to belki z konstrukcji dachu ktorych dolna krawedz znajduje sie na wysokosci 2,20m i teoretycznie na nich moglby byc mocowany projektor. Choc ze wzgledu na dosc niska wysokosc zaczynam rozwazac umiejscowienie projektora "na podlodze".

posiadam w domu tv 46cali full hd do codziennego wiadomosci i seriali wiec projektor ma sluzyc przedewszystkim do ogladania filmow i koncertow z dvd/laptopa ewentualnie jakies discovery i hbo w hd z cyfrowego polsatu
odleglosc z ktorej beda ogladane filmy to ok 3,5m w zaleznosci od ostatecznej lokalizacji ekranu i projektora

imageshack.us/ scaled/landing/856/poddasze2.jpg

jak widac na zdjeciu z powyzszego linka (zrobione komorka z miejsca skad bedzie ogladany obraz z projektora) mam dwie mozliwosci zawieszenia ekranu:
- na scianie obok komina wtedy max szerokosc ekranu 2,2
- na ostatniej belce od strony komina szerokosc ekranu bez ograniczen chcialbym (2,5m , maksymalnie 3m)


i teraz moje male dylematy:
- kupujac benq w710st moge osiagnac zamierzona wielkosc obrazu ale to jest tylko hd ready i zastanawiam sie czy przy tej wielkosci ekranu nei beda widoczne piksele
- moge wydac +/- 3000 zl wiec w gre wchodza tanie projektory full hd optoma hd230x, optoma hd23, benq w1060, tylko ze jak wynika z kalkulatora w moich warunkach osiagniecie zamierzonej wielkosci obrazu bedzie na styk z wykorzystaniem zooma
- ciekawy jest epson tw3200 ma wieksze mozliwosci dostosowania wielkosci obrazu zoomem ale tutaj troszke cena zbyt wysoka

moze ktos mial podobne pomieszczenie i podobne dylematy co do wyboru projektora, bede wdzieczny za subiektywne uwagi
 
Do góry