Projektor laserowy - warto ?

cypo

New member
Witam, od kilku lat jestem posiadaczem Epsona EW-TH5300 - projektor 3LCD, 2200 lumenów, 35k:1 kontrast, full HD. Myślę o kupieniu czegoś lepszego - obecnie brakuje mi przede wszystkim jasności i czerni. W ciemnych scenach ciężko jest zobaczyć szczegóły, często sztucznie rozjaśniam obraz rozjaśniając kolory (ale wiadomo jaki jest tego efekt).

Zaczynam się rozglądać za projektorami laserowymi, ale bardzo zastanawia mnie kwestia ich jasności. Teoretycznie, z tego co czytam powinny mieć one dużo lepszą jasność od tradycyjnych lamp, jednak w specyfikacjach wygląda to co najmniej słabo, np: LG HF85LSR Laser (FullHD) - jasność: 1500 lm

Czy to oznacza, że taki rzutnik będzie miał ciemniejszy obraz od mojego Epsona 3LCD? Czy to przykład słabego lasera i żeby mieć porządny obraz laserowy trzeba zapłacić dużo więcej ? Jakie macie w ogóle zdanie o tego typu projektorach? Warto iść w laser ? Nie chciałbym przekroczyć kwoty 8000 za sam rzutnik (jakby miał jeszcze 4K to już bajka :) ) - jest to realne ?

Czy np taki Optoma HZ40 jest warty uwagi? Dlaczego jest tańszy od ww. LG, a specyfikacja wygląda o niebo lepiej ?
 
Ostatnia edycja:

Wyrwiząb

New member
Hej
Miałem przez chwilę epsona 5700, ale to jakaś kpina. Od miesiąca używam xiaomi 4k, tego nie da się porównać nawet. Nie wiem jak dodać zdjęcia, napisz mi na priv mail to Ci podeślę
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
wchodzisz na postimg.cc

Wrzucasz fote, a nastepnie kopiujesz i wstawiasz na forum "HOTLINK"
 
Do góry