Projektor: konkretne miejsce montażu, wybór wersji

pbier

New member
Witam
Chcę rzucić obraz w niedużym pomieszczeniu
Projektor w formacie obrazu wide (1280x800).
Mam do dyspozycji mocowanie z sufitu, które będzie w odegłości 2,5m od ekranu
Chciałbym rzucać obraz o szerokości do 200cm
Który z projektorów się nada?
Moją uwagę przykuły modele NEC ponieważ mają: HDMI, VGA, WIFI, prezentacja także po LAN.

M260WS - short-throw
M260W - zwykły

Czy któryś z nich mogę zastosować w moich warunkach?
Czy któryś z nich da mi więcej możliwości "edycji" parametrów po zamontowaniu projektora (bufor)... chce uniknąć sytuacji po montażu gdy okaże się, że na tym projektorze z 2,5 metra nie uzyskam 200cm tylko np. maksymalnie 150 (a to już spora różnica).
Na jakiej wysokości powinien być zamontowany projektor w stosunku do ekranu tzn. na ile można "przekrzywić w mocowaniu" sam ekran czyli jego przód ustawić w dół, aby rzucał obraz w miejsce, które chcemy? (jaki to parametr?)

Jestem nowy w temacie projektorów. Proszę o pomoc.
 

sidi666

New member
Na stronie NEC masz kalkulator obrazu z projektora. Z 2,5m żadnym z tych projektorów nie osiągniesz 200cm szerokości obrazu. M260W da Ci maksymalny obraz o szerokości 187cm a M260WS musiałbyś umieścić 97cm od ekranu aby mieć 200 centymetrowy obraz. A w jakiej odległości będziesz siedział od ekranu? Może te 200cm to za dużo?
 

Przemek_PC

New member
Licząc te 2,5m od ekranu uwzględnij fakt, że odległość liczy się od soczewki obiektywu a nie np. o ściany. Pamiętaj też o odpowiedniej przestrzeni na podłączenie przewodów z tyłu i zapewnienie dobrej wentylacji. Znam osoby, które zmierzyły sobie odległość od ściany do ściany i na tej podstawie dobierały projektor i ekran co oczywiście jest błędem.
 
Do góry