Projektor kieszonkowy

Donky

New member
Hej co myślicie? Mi się bardzo podoba takie rozwiązanie. Czipsy w łapę, projektor w kieszeń i możesz sobie seans właściwie gdzie chcesz zrobić, byle by była jakaś ściana ;) PicoPix jak myślicie? Dobra opcja?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Za 1000 zl nie kupię, może za 100 :)
Słaba rozdziałka, obraz do .... 205,7 cm przekątnej (kompletna ciemność).
i moc audio 2 x 0,3 W. Fajny gadżet, ale za drogi.
 

Donky

New member
Przede wszystkim nie można tego porównywać do klasycznych projektorów, ponieważ jest to projektor kieszonkowy - czyli jakby zupełnie inna kategoria. I jeśli chodzi o projektory kieszonkowe, to w stosunku do parametrów cena jest bardzo dobra ;) moim zdaniem wart jest tej kasy, nie przesadzajmy już. Możesz do niego podłączyć smartfona, tablet, komba, karte sd, pendrivea, ma tez wlasna pamiec, jest malutki, mozesz go zabrac ze soba wszedzie. Jak dla mnie jest swietny, prawdopodobnie się zdecyduję na taki projektorek. Wtedy może coś więcej napiszę o zastosowaniu :)
 

tomatow

New member
Jeszcze weź ze sobą przenośną ciemnię i można oglądać ;)
Droga zabawka te kieszonkowe "projektory".
 

Donky

New member
Już nie przesadzaj z tą ciemnią :) wiesz, to zależy od punktu widzenia. Moim zdaniem to nie jest drogo biorąc pod uwagę, że może być używane w pracy - idealne do prezentacji jak ktoś dużo biega z tym (normalnego projektora nie weźmiesz pod pachę wszędzie) jak i w domu - do oglądania filmów. Plus w podróży - taki pociąg np :D albo jak wyjedziesz gdzieś na wakacje i nagle zła pogoda, siedzisz w hotelu, a w tv lecą lokalne programy z których nic nie rozumiesz. Wyciągasz taki projektorek, odpalasz film i jest git :)
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Już nie przesadzaj z tą ciemnią :) wiesz, to zależy od punktu widzenia. Moim zdaniem to nie jest drogo biorąc pod uwagę, że może być używane w pracy - idealne do prezentacji jak ktoś dużo biega z tym (normalnego projektora nie weźmiesz pod pachę wszędzie) jak i w domu - do oglądania filmów. Plus w podróży - taki pociąg np :D albo jak wyjedziesz gdzieś na wakacje i nagle zła pogoda, siedzisz w hotelu, a w tv lecą lokalne programy z których nic nie rozumiesz. Wyciągasz taki projektorek, odpalasz film i jest git :)
Dobre podejście.Ciekawe jak z jakością obrazu?
 

P_M_

New member
Już nie przesadzaj z tą ciemnią :) wiesz, to zależy od punktu widzenia. Moim zdaniem to nie jest drogo biorąc pod uwagę, że może być używane w pracy - idealne do prezentacji jak ktoś dużo biega z tym (normalnego projektora nie weźmiesz pod pachę wszędzie) jak i w domu - do oglądania filmów. Plus w podróży - taki pociąg np :D albo jak wyjedziesz gdzieś na wakacje i nagle zła pogoda, siedzisz w hotelu, a w tv lecą lokalne programy z których nic nie rozumiesz. Wyciągasz taki projektorek, odpalasz film i jest git :)
Rownie dobrze mozna uzyc laptopa. Zwykle ma sie go ze soba, a wielkosc obrazu bedzie podobna.
Marnowanie kasy.
 

tomatow

New member
Już nie przesadzaj z tą ciemnią :) wiesz, to zależy od punktu widzenia. Moim zdaniem to nie jest drogo biorąc pod uwagę, że może być używane w pracy - idealne do prezentacji jak ktoś dużo biega z tym (normalnego projektora nie weźmiesz pod pachę wszędzie) jak i w domu - do oglądania filmów. Plus w podróży - taki pociąg np :D albo jak wyjedziesz gdzieś na wakacje i nagle zła pogoda, siedzisz w hotelu, a w tv lecą lokalne programy z których nic nie rozumiesz. Wyciągasz taki projektorek, odpalasz film i jest git :)
Nie przesadzam :) Widziałem: C20, mPro 150, PicoPix, PK102, H03 i uwierz mi że każdy z nich wymagał dobrego zaciemnienia, żeby oglądanie czegokolwiek miało sens. W innym wypadku jest to wybitnie niekomfortowe. Tęcza, słabe kolory i malutki obraz. Szczerze mówiąc, wolałbym już oglądać coś ze smartphone.

Do prezentacji nadaje się, jeśli nie masz przy sobie komputera - wtedy ok. Są "normalne" projektory które ważą 1.8 kg i bez problemu z czymś takim można się poruszać. A komfort oglądania o niebo lepszy.
W pociągu? Ciekaw jestem jak to sobie wyobrażasz ;) Chyba że ekranik też ze sobą będziesz wozić, a PKP zainstaluje rolety.
W hotelu na wakacjach, tutaj faktycznie może się przydać. Ale wtedy już lepiej wziąć K11 lub HX300G, które już dają sobie radę, tylko wymagają stałego zasilania.

W moim przekonaniu i z doświadczenia te mikroprojektory to kiepski zakup. Już dużo lepiej jest dołożyć kilkaset złotych i kupić sobie np Asusa Eee PC 1215N. Lekki, o dużych możliwościach idealny do filmów w podróży. A i zastosowań ma znacznie więcej.

Ale oczywiście dla kogoś wymyślono te urządzenia, jeśli uważasz że Ci się przyda - to PicoPix daje radę.
 

Donky

New member
Rownie dobrze mozna uzyc laptopa. Zwykle ma sie go ze soba, a wielkosc obrazu bedzie podobna.
Marnowanie kasy.

Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek powstały laptopy z 80 calowymi monitorami... Więc wielkość obrazu ani trochę podobna nie będzie ;) poza tym, tak czy siak laptop jest mniej wygodny. Co do potrzeby dobrego zaciemnienia - a czy nie o to chodzi? Żeby zrobić atmosferę jak w kinie? Ja nawet jak na tv oglądam film, to wszystkie światła wyłączam, rolety zasuwam, fajniejszy klimat. W pociągu są zasłony i jest bardzo ciemno jak się je zasunie. K11 lub HX300G? To dopiero drogie projektory. Właśnie - stałe zasilanie, mniej możliwości podłączenia innych urządzeń, chyba brak wbudowanej pamięci. Nie przemawia do mnie :) Rumburak - cieszę się, że tak sądzisz. Jak z jakością? Jak kupię to na pewno dam znać
 

grzegorzp

New member
widać, że jesteś zdecydowany...
to kupuj.
moim zdaniem te projektory kieszonkowe to tylko gadget, bez praktycznego zastosowania:
do prezentacji się nie nadaje bo zbyt mała jasność i mały obraz,
max co da się z nich uzyskać to w małej sali ekran 30-40 cali bo potem przy większym obrazie to już nic nie da się odczytać,
jeżeli nie jest idealnie ciemno, np w dzień do średnio zaciemnionych sal praktycznie bezużyteczne.
do filmów- nie wystarczająca głębia kolorów, więc zero przyjemności z oglądania czegokolwiek.

ale to tylko moje zdanie

żebyś zobaczył o czym mówię:
projektory kieszonkowe kontra tani zwykły projektor (niezbyt duży)
http://www.youtube.com/watch?v=XPuxocJRT_g
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Też kiedyś myślałem o takim projektorze ale cena jaką trzeba za nie dać jest jak dla mnie sporo za wysoka. Gdyby te urządzenia kosztowały z 200-300zł to pewnie byłyby popularne...

Niedawno zastawiałem się za to nad Samsungiem Halo - to telefon ale z projektorem - fajny gadżet ale nigdy nie można go dostać:p
 

Donky

New member
To prawda, jestem zdecydowany. jestem również gadżeciarzem :) poza tym nie jestem ekpertem, nie mam też wielkich wymagań. Nie potrzebuję jakości obrazu jak w kinie żeby z przyjemnością obejrzeć film :) a to urządzenie baaardzo mi się podoba. I wcale takich złych parametrów nie ma jak niektórzy sądzą. Tak jak mówiłem - nie należy porównywać go do kategorii zwykłych projektorów :)
 
Do góry