Projektor kieszonkowy: Asus B1M vs PicoPix 3614

Bersi

New member
Cześć,

chciałem się Was zapytać o kwestię projektorów kieszonkowych. Myśląc o moich potrzebach stwierdziłem, że jest to rodzaj projektora, który najbardziej by mi odpowiadał. Chciałbym używać go przede wszystkim w domu w różnych miejscach: do oglądania w większym gronie w salonie, do oglądania w sypialni (ściana, ew. sufit), a także do oglądania na tarasie w ciepłe dni. Dodatkowo chciałbym go brać ze sobą do głuszy w lesie na działeczkę i w inne, nieprzewidziane miejsca. Trzecim przeznaczeniem będzie nieodległy remont. Zamierzam wykorzystać projektor do rzucania na ścianę pewnych obrazów i malowania ich konturów. Z tego powodu nie chcę projektora dużego i stacjonarnego.

Mimo tego wiadomo, że chciałoby się mieć w miarę fajne parametry oglądania - jak najwyższy kontrast i luminescencję przy jak najniższej cenie.

Ze wstępnego rozeznania się stwierdziłem, że projektory Asus B1M oraz PicoPix 3614 byłyby najbliżej jeżeli chodzi o spełnienie wymagań. Wydając pieniądze na projektor wolę dołożyć do lepszego, niż na przykład mieć 55 ANSI, co chyba jest tragedią jakąś okrutną. Bardzo podoba mi się łączność wi-fi i możliwość odtwarzania z USB.

Mam pytanie ogólne - który z tych projektorów powinienem wybrać. Parametry wskazują na Asusa, cena i gabaryty na Philipsa. Czy płacąc ok. 600zł więcej za Asusa będę zadowolony? Czy jasność 700 lux będzie warta ceny przy 140 Philipsa? Czy kontrast 3500:1 będzie zdecydowanie lepszy niż 1000:1 ? Użytek z projektora będzie raczej po zmroku. W dzień zaciemnienie pokoju będzie dość trudne - stąd parcie w stronę jasności i kontrastu.

Zapraszam do wyrażania opinii i ewentualnego przedstawienia innych kandydatów do rozważenia.

Dzięki!
 
Do góry