Projektor i ekran jak poprawnie zamontować ?

Seraf9

New member
Witam,

Mam zamiar zakupić projektor Optoma UHD35x jak i ekran projekcyjny. Projektor ma być podwieszony pod sufitem ale mam wątpliwości co do odległości od sufitu. Czy środek obiektywu projektora musi się znajdować na równo początkiem ekranu roboczego ? Bo ekran będzie się zaczynał około 51 cm od sufitu czyli projektor powinien być na minimum takiej samej wysokości ?


Wysokość pomieszczeń 254cm
Góra ekranu roboczego 203cm
Odległość projektora od ekranu :300 cm - kalkulacja w załączniku
Ekran wstępnie : https://pl.celexon.com/p-celexon-home-cinema-200-x-113-cm-elektryczny-ekran-projekcyjny-169-87-1902

Jesli chodzi o ekran też ewentualnie posłucham rad od odnośnie tego co wybrałem bo nie znając się na tym mogłem wybrać źle i może macie coś innego godnego polecenia w takim rozmiarze.

Z góry dziękuję.
 

Attachments

  • Screenshot_20230213_133708_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20230213_133708_com.android.chrome.jpg
    292,7 KB · Wyś: 28

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te projektor nie ma regulacji lens shift, więc będziesz musiał go pochylić lekko w dół i skorygować (dopasować krawędzie do krawędzi ekranu) funkcją keystone. Możesz zastosować uchwyt do projektora bez przedłużacza, bo i tak musisz skorzystać z keystone.
Osobiście w podobnym budżecie polecałbym Ci Epsona TW7000, który posiada obsługę palety barw DCI (z tego co czytam optoma obsługuje tylko REC709), poziomy i pionowy lens shift i dodatkowo pod przyciskiem na pilocie regulację efektu HDR
 

Seraf9

New member
Ok, dzięki za informacje, może w takim przypadku odłożę plan na później żeby dozbierac do tego Epsona.
A co do ekranu mógłbyś coś polecić/doradzić ? nawet nie dokładny model tylko firmę. Budżetu nie mam zbyt dużego na ekran bo do 1500zl

Dzięki
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na ebay masz ekrany marki esmart, kilka osób je ma i nie narzekają. Do 1500 powinieneś kupić spokojnie taki ekran (może nawet z napinaczami się uda). Ewentualnie możesz polować na używki Suprema, Adeo, Kauber itp.
 
Do góry