Projektor <- HDMI switcher <- PS4 Pro i Nvidia Shield <- wzmacniacz i kolumny 2.0

Tompior

New member
Cześć,
zaczyna klarować mi się koncepcja salonu i potrzebuję pomocy w prawidłowym podłączeniu do siebie tych wszystkich sprzętów.

Projektor ma 1 wejście HDMI 2.0 -> do niego podłączam HDMI switcher obsługujący HDCP 2.2 (2 in - 1 out) -> do switchera po HDMI podłączam PS4 pro i Nvidię shield. To tyle jeżeli chodzi o sygnał video.

Pytanie tylko co z audio?
Na końcu łańcucha będą jakieś kolumny 2.0.

Nvidia shield ma wyjście HDMI lub USB, do którego podłączam adapter USB->SPDIF -> i to do wzmacniacza/amplitunera.
PS4 pro ma wyjście HDMI lub SPDIF ->mogę zatem znaleźć wzmacniacz/amplituner z 2 wejściami SPDIF i będzie ok?

A może jednak podłączyć Nvidię i PS4 pro po HDMI do DAC/AMP, który ma 2 wejścia HDMI i potrafi przesłać dalej sygnał video do projektora (przez HDMI switchera po drodze)?

Ważne, żeby w takim wypadku wszystko było zgodne ze standardem HDMI 2.0 (4k@60fps) i nie dodawała zbyt dużego input laga - ultra ważne w grach xd

Z góry dzięki za pomysły!
 
Ostatnia edycja:

Tompior

New member
Zapomniałem o telewizji - będzie jeszcze UPC Horizon, dekoder z wyjściem HDMI 2.0 i audio-out RCA (chinch).
HDMI switcher zatem 3->1.

Pytanie co z resztą :<
 

rabit

Active member
Bez reklam
Najprostrzym rozwiązaniem będzie zakup amplitunera z dwoma wyjściami hdmi, który załatwi Ci i wizję i fonię.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Pytania o audio i wejść typu SPDIF i RCA są niezasadne bo przecież kupując amplituner wszystko będzie wysyłane kablami hdmi. w najlepszej możliwej jakości i formatami audio HD.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie doczytałem... Nie będziesz miał tv, tylko sam projektor? Jeżeli tak,to nie potrzebujesz amplitunera z dwoma wyjściami. Więc jeżeli nie potrzebujesz jakiegoś super dźwięku, to kup najprostszy amplituner zamiast switcha. Do tego kolumny i masz wszystko sterowane z jednego pilota.
 

Tompior

New member
Dziękuję wszystkim za pomoc - dużo mi rozjaśniliście. Rzeczywiście dzięki amplitunerowi mogę pominąć switcha i wiele innych problemów.

Na jakości dźwięku oczywiście mi zależy - będę szukał ampli + kolumn 2.0 do 10 tys PLN więc powinno już być sensownie :)
Mam nadzieję, że znajdę jakiś ampli z 3 wejściami HDMI i 1 wyjściem w standardzie hdcp 2.2
 
Ostatnia edycja:
Do góry