Projektor HD

Y_Connect

New member
Co sądzicie o projektorze, który miałby być stosowany do wyświetlania filmów w jakości HD w ciemnym pomieszczeniu? Parametry tego projektora podaję niżej. Wstrzymam się na razie z podaniem nazwy producenta.

System projekcyjny: 1 x DLP Chip
Jasność lampy:
700 ANSI
Kontrast: 2200:1 full on/off
Korekcja efektu trapezowego: +/- 12 st.
Żywotność lampy: 3000h w systemie ECO
Max. oświetlenie pomieszczenia:100 lux
Rozdzielczość:
1280 x 720
Rozdzielczość wideo:480i/p - 60Hz, 576 i/p - 50Hz, 720p - 50/60Hz z HDTV,
1080i - 50/60Hz z HDTV

Poziom szumów:33 dB
Inne parametry: obiektyw - F=2,4-2,6 f=24-29,1 mm / focus - manualny / zoom - manualny 1,2 Złącza: D-Sub IN (15pin), S-Video IN, Composite (A/V IN), Component IN, HDMI IN, USB (serviceport)


 

redlum

New member
Bez reklam
chodzi ci o MEDION MD30053? Raczej nie znajdziesz tutaj osoby co widziała go na oczy. Jest to bardzo tani DLP - więc pewnie efekt tęczy murowany. Do tego ciemna lampa, niski kontrast, słaby zoom itp. Ja bym nie kupił - nie stać mnie na wyrzucenie 1100zł w błoto.
 

Y_Connect

New member
chodzi ci o MEDION MD30053? Raczej nie znajdziesz tutaj osoby co widziała go na oczy. Jest to bardzo tani DLP - więc pewnie efekt tęczy murowany. Do tego ciemna lampa, niski kontrast, słaby zoom itp. Ja bym nie kupił - nie stać mnie na wyrzucenie 1100zł w błoto.
Witam Ciebie redlum :popcorn: Tak, chodzi o Mediona. Próbowałem zaczerpnąć więcej informacji na jego temat na samej stronie producenta, ale niestety, bez skutku. Powiedz mi, co mógłbyś mi polecić budżetowego w podobnej cenie? Mam na oku jeszcze BENQ'q MS510. Zdaję sobie sprawę, że 510 to projektor do zastosowań biznesowych. Czytałem, tu, na forum, że warto upolować w tej cenie BENQ'a W600 (mam go również na uwadze)
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
ciężko mi coś doradzać (coś konkretnego) - skoro sobie sam wybieram projektor już sporo czasu :) Ogólnie obracam się w kręgu tych droższych projektorów - ale tego Mediona to bym nie kupił bez jego przetestowania. Tutaj dużo ludzi poleca (a raczej jakiś czas temu polecało) BenQ W600 - przejrzyj forum - bo tak prawdę mówiąc to wolę się dużo nie wypowiadać - bo bardzo mało czytałem o niskobudżetowych projektorach oraz nie miałem z nimi styczności.
 
Do góry