Projektor Full HD do 5000ZŁ

tomiga

New member
Ja mam nieco inne zdanie na ten temat niz przedmowcy.
Ekran to inwestycja dlugoterminowa. Mysle ze predzej zmienisz projektor (i to moze nie raz) niz dobry ekran. Podobnie jak z kolumnami. Lepiej kupic lepsze "na zapas" bo pewnie beda dluzej sluzyc niz amplituner.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomiga: mniemam, że przedmówca nie mówił o Stewarcie tylko czymś do 2 tys. Tutaj różnic jest naprawdę niewiele (zresztą u nas nie ma specjalnego wyboru materiałów - zwykle jest to chamskie pvc bez podanych parametrów i wyboru gainu).
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Jakiejś znaczącej różnicy w obrazie między ekranem elektrycznym za 1000-1500zł (oczywiście pomijając jakieś no name'y), a tym Adeo raczej nie będzie, różnica w cenie jest podyktowana głównie tymi napinaczami, dzięki którym ograniczasz do minimum możliwość pojawienia się pofałdowań.

I za ten bajer producenci zyczą sobie zwykle cenę x2 względem ekranu elektrycznego bez napinaczy (przy tej samej użytej powierzchni ekranu w obu opcjach).

Też bym brał TW5000 + ekran elektryczny bez napinaczy.
Nie ma nawet co porównywać tej maszynki do TW3500... to jest zupełnie inna liga, nie tylko jeśli chodzi o kilka razy wyższy kontrast natywny, ale też np. co do obróbki obrazu (w TW5000 siedzi procesor HQV Reon-VX).
Poza tym TW5000 ma system interpolacji klatek której brak w TW3500, tyle, że prawdopodobnie będziesz musiał zrobić aktualizację firmware bo przy starszych wersjach ta opcja jest niezbyt dopracowana.
 

SeboZakret

New member
Dziękuję wszystkim kolegą za opinie dzięki, którym sam mogłem "wyprostować" swoją trochę zbitą z tropu.

Tak gwoli wyjaśnienia jestem świadomy że różnica w obrazie miedzy tymi ekranami nie będzie aż tak wielka jeśli w ogóle będzie -bardziej martwię się czy nie wystąpi ( a na pewno wystąpi) tylko żeby nie było to zbyt widoczne i przeszkadzające pofałdowanie od ciągłego zwijania.
Co do projektora to faktycznie nie ma co porównywać tych dwóch modeli.

Przekonaliście mnie do tego TW5000 i myśle że będę zadowolony.

Oczywiście idealnie by było mieć i Adeo screen i TW5000 ale budżet mam bardzo skąpy, a jeszcze mam zamiar kupić głośniki MA RX i ampa, wyciemnić pokój itd.

Byle się udało ze wszystkim wyrobić.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
 

ogs

New member
A co myślicie o W1000 w stosunku do HD200X i VIVITEKA H1080FD?
BENQ potaniał ostatnimi dniami i poważnie zastanawiam się nad zakupem...
 

cracko

New member
A co myślicie o W1000 w stosunku do HD200X i VIVITEKA H1080FD?
BENQ potaniał ostatnimi dniami i poważnie zastanawiam się nad zakupem...

Zastanawialem sie nad wyborem Benqa, ale odstrasza mnie gwarancja... chyba lepiej zainwestowac w Viviteka 1085FD, chyba ze kogos stac na panasonica AE4000 :D ale to niestety inan bajka :( szkoda ze Sanyo wycofalo sie z kinowek, bardzo ciekawie wygladaly.
 

anxion

New member
Ja polecam sanyo z700 rewelacyjny projektor
Mialem benq w1000 i powiem ze kiszana straszna nie warta ceny w sanyo jest lepsza czern i lepsze kolory a nie moiwe juz o szybkich akcjach w filmach lub grach
 

skalmen

New member
ja wciąż polecam mitsubishi hc3800, zjada wszystkie tanie projektorki na siadanie jakoscia obrazu i kontrastem, do wzięca za 5120 pln na necie
 

anxion

New member
Zgadzam sie tez polecam z tanich PJ DLP Mits... hc3800 Obraz zyleta :)
Moj kolega go ma jest super
Ale dla mnie technologia dlp odpada mam czeste effecty rainbow .Chyba ze dark chip3 :)
Dlatego wybralem technologie LCD i PJ sanyo z700 porownywalem go z epsonem th2900 i 3000 . Sanyo wygral wiecej detali w czarnym
 
Ostatnia edycja:

absolus12

New member
Jak duży obraz uzyskujesz z sanyo z700? Według specyfikacji ma średnią jasność 1200 lum, więc ciężko wycisnąć z niego duży obraz tzn > 260cm szerokości - prawda to czy nie?
 

anxion

New member
Jak duży obraz uzyskujesz z sanyo z700? Według specyfikacji ma średnią jasność 1200 lum, więc ciężko wycisnąć z niego duży obraz tzn > 260cm szerokości - prawda to czy nie?

Ja mam 92'' i obraz jest zyleta slyszalem ze najlepszy obraz z tego PJ to maks 105''

ale ludzie tez maja po 120'' i pisza na forach ze jest super jakosc
 
Ostatnia edycja:

absolus12

New member
ok 90-100 cali to ok, według kalkulatora niestety nie da rady uzyskać dobrej jasności przy 120 calach - ja planuje właśnie coś około tego.
 
Do góry