Projektor Full HD do 5000ZŁ

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ale dzięki temu jest cichy, to niemal niemożliwe (w sensownej cenie) pogodzić wydajne chłodzenie i małe wymiary; poza tym DLP ma bardziej zwartą budowę niż 3LCD...
 

Geezer

New member
lukasza310 napisał:
Sanyo PLV-Z700 na allegro za 5400zł

Czyli albo optoma hd20 albo Sanyo z700

A dlaczego Sanyo Z700 akurat z allegro ??
Np. w redcoon jest za 4635 PLN
http://www.ceneo.pl/1914968

Ja się waham bo wolałbym jakiś mniejszy LCD - np. Panasonic AX200.
Full HD za te pieniądze mnie nie kręci. Poza tym będzie ekran max. 90 cali.
Wolałbym super 720p niż słaby 1080p.
 

Marl

New member
Moim zdaniem "słaby" 1080p będzie i tak lepszy od "super" 720p.
Pytanie tylko co oznacza dla Ciebie "słaby" ? Tani ?
Panasonic AX200 to jest konstrukcja sprzed kilku lat i nie wierzę, aby był lepszy od jakiegokolwiek projektora 1080p więc raczej przemyśl zakup, inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto. W przypadku projektorów kilka lat to przepaść.
 

tomek67

New member
Marl napisał:
Moim zdaniem "słaby" 1080p będzie i tak lepszy od "super" 720p.
Pytanie tylko co oznacza dla Ciebie "słaby" ? Tani ?
Panasonic AX200 to jest konstrukcja sprzed kilku lat i nie wierzę, aby był lepszy od jakiegokolwiek projektora 1080p więc raczej przemyśl zakup, inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto. W przypadku projektorów kilka lat to przepaść.
Dokładnie tak.
Zmieniłem "porządnego" Epsona HD Ready TW680 na "słabego" TW2900.
Różnica jest duża, pod każdym względem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mimo iż organiczne, to jednak panele w TW-2900 są nowsze niż te stosowane w 720p, co jak się okazuje widać na ekranie; są też chyba nowsze od tych z Sanyo Z-700?
 

dread

New member
Bez reklam
Ja tam się spodziewałem, że te tanie 1080p mimo wszystko będą miały lepszy kontrast - a na cine4home zmierzyli im kontrast natywny w trybie kinowym ze skalibrowanymi kolorkami na poziomie ~1000:1 (ta Optoma HD200x trochę więcej - 1400:1).

W sumie niewiele więcej od najlepszych 720p na już wiekowych panelach D5...
 

Geezer

New member
Marl napisał:
Panasonic AX200 to jest konstrukcja sprzed kilku lat i nie wierzę, aby był lepszy od jakiegokolwiek projektora 1080p.... W przypadku projektorów kilka lat to przepaść.

Sprzed 2 lat. Dziwne tylko, że cały czas "trzyma" dość wysoką cenę...
 

Geezer

New member
wiatrak napisał:
Mimo iż organiczne, to jednak panele w TW-2900 są nowsze niż te stosowane w 720p, co jak się okazuje widać na ekranie; są też chyba nowsze od tych z Sanyo Z-700?

Z700 i TW2900 mają pół-organiczne D7.
Z3000 i TW3500 mają nieorganiczne D7.
 

dread

New member
Bez reklam
Z700 ma D7 organiczne. TW3500 zresztą też.

Jakiejś wielkiej tragedii nie ma bo ponoć te D7 organiczne są dużo mniej podatne na degradację od starszych generacji paneli. No, ale mimo wszystko róznica w kontraście między D7 organicznymi a nieorganicznymi jest wyraźna.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Za to D7 organiczne maja większą aperturę od starszych generacji i sterowanie paneli 12-o bitowe, przeważają tym także nad C2Fine D6; kontrast i czerń D7 oczywiście mają raczej słabsze od C2F D6 ... Ciekawe jak by się miało porównanie TW-2900 z TW-1000?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Zależy czy mówimy o projektorze z danym panelem, czy o samym panelu. Kontrast natywny samego panelu jest dość średni. W przypadku paneli D5 było to 450:1, a D6 1500:1. Nie wiem jaki kontrast mają panele D7. Panel załatwia tylko część sprawy - resztę robią sztuczki techniczne (filtry, przysłona, izolacja refleksów etc.).
 

dread

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Za to D7 organiczne maja większą aperturę od starszych generacji i sterowanie paneli 12-o bitowe, przeważają tym także nad C2Fine D6; kontrast i czerń D7 oczywiście mają raczej słabsze od C2F D6 ... Ciekawe jak by się miało porównanie TW-2900 z TW-1000?
D6 i D7 organiczne mają te same sterowanie 10 bitowe. A D7 nieorganiczne 12 bitowe.

http://www.ausmedia.com.au/3LCD_D6_D7_D8_information_Epson.html
 

SeboZakret

New member
Śledzę ten wątek od początku no i też w sumie mam pytanie do paneli org/nieorg. więc zadam tu pytanie z wielką nadzieją że koledzy pomogą w dylemacie.

Chcę wydać do 10 000 zł na projektor i ekran no i stanełem przed takim dylematem:
brać średni projektor + dobry ekran

czy

lepszy projektor + trochę słabszy ekran????

Żeby uściślić to właśnie waham się przed takim wyborem
TW3500 + dobry ekran np. Adeo z napinaczami za około 3200 zł

czy lepiej

TW5000 (bo spadły ceny) + jakiś inny tańszy ekran bez napinaczy

Ekran musi być koniecznie szary, elektrycznie rozwijany bo za nim będzie okno i to jedyne w pokoju wiec będzie często zwijany. Rozmiar już dobrałem pod oba te projektory tylko mam dylemat co wybrać z tych opcji.
Czy będzie aż taka zauważalna różnica miedzy TW3500 a 5000??
Widziałem tylko TW3000 więc nie mam innego porównania jeśli chodzi o Epsona.

Już nawet wymyśliłem fajny system wyciemnienia pokoju pozostawiając jasne ściany, teraz kombinuje coś z białym sufitem.

Czy ta różnica w panelach miedzy 3500 a 5000 robi duże wrażenie, i jeśli opcja dwa czyli tw5000 + inny tańszy elektrychny ekran tak do 1000 - 1500 zł to jaki polecicie?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Moim zdaniem lepiej kupić jako taki ekran i dobry projektor niż dobry ekran i byle jaki projektor. Obraz rzucany przez dobry projektor wygląda dobrze na każdym ekranie. W drugą stronę to nie działa. TW5000 jest zdecydowanie lepszy od TW3500. To inna półka projektorów.

To nie panele robią różnice tylko znacznie więcej sztuczek technicznych i precyzja wykonania. Wszystko po to, żeby uzyskać lepsze czernie.
 
Do góry