Projektor + Ekran ele. + Rozkład pomieszczenia

Leoneq

New member
Witam

Jako że niedługo odbieram mieszkanie zastanawiam się nad projektorem + ekranem do niego elektrycznym wyjeżdżającym z sufitu....

Budżet Projektor ~4 Tys + Ekran 1,5 Tyś
odległość od projektora do ekranu to ok. 3,3m ( Soczewka Projektora będzie od ściany oddalona o 40 cm / Ekran po drugiej stronie od ściany oddalony będzie też ok. 40-50 cm )

Cała długość pokoju to 4,4m - Pokój 18 m2

Pomieszczenie będzie wygladać tak

odleglosckanapatv.jpg


odleglosciprzytv.jpg


odleglosckanapatv1.jpg



Na czerwono ekran
Na niebiesko projektor

Nie będzie przeszkadzać że Narożnik będzie troszkę przesunięty względem Ekranu/Projekcji ?

Zastanawiam się nad EPSONEM TW3200
+ do tego ekranem myślalem o takim ....allegro.pl/ekran-elektryczny-265x150-pilot-ramki-mattgreyhd-i2927212119.html

Chyba że ekran mniejszy trochę....


Proszę o opinie... :D
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Ogólnie Epson TW3200 to dobry wybór na początek do 4000 zł. Ze względu na niezbyt dużą jasność w trybach kinowych najlepszy byłby ekran 100" Matt White - większe mogą być już zbyt ciemne, chyba że skorzystamy z "niekinowych" jasnych trybów.

Natomiast patrząc na planowany rozkład pokoju, zaczynają się schody i to dość strome! I wcale nie chodzi mi o to, że to wszystko nie będzie działać. To da się zamontować w tym pomieszczeniu, tylko ekran 120" jest moim zdaniem o wiele za duży.
Naprawdę zamierzasz oglądać filmy z rzutnika (i telewizora) pod tak dużym kątem?
Opisywany układ jest zdecydowanie niekorzystny - w jaki sposób mają działać tylne głośniki? Lepiej od razu z nich zrezygnować. Trzeba się zdecydować, czy chcesz mieć obraz i dźwięk na przyzwoitym poziomie, czy tylko zgromadzić mnóstwo modnych urządzeń i zainstalować byle jak.
Ekran ma zasłaniać głośniki przednie, czyli musi być perforowany (!), a takie są naprawdę drogie.

Osobiście zmieniłbym całkowicie układ. Przeniósłbym telewizor na przeciwległą ścianę, a mniejszą kanapę postawiłbym obok drzwi. Odległość oglądania wyniosłaby 3.3-3.5 m - ekran 100" w zupełności wystarczy. Małe podłogówki po obu stronach zwykłego ekranu Matt White, a nie perforowanego. Nadal spory problem z głośnikami efektowymi, ale można znaleźć miejsce koło grzejnika (L) i drzwi (P). Z tej odległości przydałby się większy tv - najlepiej 65", chociaż ja dołożyłbym raczej do lepszego projektora.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za próbę przeprojektowania pokoju :). Pytałeś, a ja napisałem, co myślę o twojej koncepcji. I jeszcze jedno - założę się, że za cenę tego narożnika można by kupić naprawdę dobry projektor - może nawet Epsona TW9000.

Pozdrawiam.
 

Leoneq

New member
Alkor dzięki za odpowiedz

trochę mi to dało do myślenia ;) mi jak mi ale przetłumacz to drugiej połówce :D

i po dłuższej debacie z moja Panna ;) pierw dała mi w łep później musiałem :blagam: i zrezygnowała z narożnika i słupka ( na jej książki ) przy TV :p :bober:

Aktualna wersja wygląda tak ;)

Ekran od projektora odległość 3,7- 3,8m

Ekran założyłem wymiary takie jak na rysunkach... 106 Cali...

salonzgory.jpg




salontv.jpg


Jeszcze mam mały problem bo wnęka akurat jest prawie na cały ekran... i głośniki muszą być we wnęce maks ich wysokość to ok. 60-65 cm inaczej będą przysłaniały ekran od projektora ;/ ale to juz zapytałem chłopaków z działu KD.... mam nadzieje że mi coś podpowiedzą ;)



salonekran.jpg



salonrzutnikekran.jpg


Teraz chyba zdecydowanie lepiej ;) ?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@Leoneq program rzeczywiście ciekawy i fajnie to wszystko przedstawiasz. Co do ukladu pomieszczenia teraz jest duzo lepiej niz na pierwszym szkicu. Co do kolumn to po pierwsze prawa bedzie za blisko grzejnika a po drugie ekran nie moze ich przyslaniac bo bedzie beznadziejnie. Albo mniejsze kolumny albo podstawkowe wiszace. Zawsze lepiej podlogowe.
Idealnie by bylo gdybys mial podlogowe i ekran schodzac nie zaslanialby ich ;)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
No to, jak napisał Alkor - skoro zaoszczędziło się na meblach, czas sięgnąć po coś spektakularnego - np. wspomnianego TW9000 (cudowna zabawka).

A co do kolumn, to na czas projekcji może je wysunąć przed ekran? Pytanie tylko, czy ich wysokość będzie zgodna z położeniem ekranu. Zawsze można też głośniki wymienić. :p
 

Leoneq

New member
Dzieki za opinie....Zostane przy Tw 3200 myśle ;) no chyba że coś innego w podobnej cenie zaproponujecie

Natomiast zastanawiam się nad kupnem ekranu elektrycznego bo przy montażu sufitu chciałbym go umieścić...

Obraz będzie od rzutnika do ekranu ok. 3,7-3,8m
Projektor zamontowany pod sufitem na wprost
106 cali myśle że będzie ok.... 120' ktoś pisał że projektor może sobie nie poradzić....

http://allegro.pl/ekran-elektryczny-whitehd-240x135-pilot-ramki-wawa-i2906081470.html

http://allegro.pl/ekran-elektryczny-16-9-235cm-sufitowy-scienny-hd-i2903901792.html

powierzchnia Matt Grey czy White

Czy coś zupełnie innego nie Kraftmanna patrzeć ?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
TAk jak pisza koledzy wyzej;

1. grzejnik przy drewnopodobnej obudowie kolumn moze ja zniszczyc, wysuszyc, a co dalej powyginac i znieksztalcis dzwiek. Obudowy rowniez projektowane sa do okresloej wilgotnosci (standartowego zakresu), a kilknascie cm od grzejnika na pewno taki nie jest ;)

2. Zdecyduj się na mniejszą pólkę pod tv. Koulmny nie powinne byc tak upchane niemal na styk
 

Buti

New member
Leoneq,
Nie weim czy rozwijane ekrany (a w szczególności firmy Kraftman) to dobry pomysł. Spotkałem wątek w necie, na temat pofałdowań i próbie reklamowania takiego wynalazku tej firmy.

Wydaje mi się, że ekran o dużej przekątnej rozwijany zawsze będzie w jakimś stopniu pofałdowany mimo tego jakiej firmy jest. Ja ma 92 cale firmy Optoma, o dziwo jest bardzo dobry jak na rozwijany ekran. Lekkie zawinięcie boków do środka i lekkie pofałdowanie. W zasadzie aby tego uniknąć musiałby posiadać napinacze.

Pozdro.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Poszukaj ekranu buenoscreen. Na allegro sa elektryczne 100' za okolo 590 zl.

Z projektorow zobacz jeszcze nowe epsony np. eh-tw 5910. Sam sie na niego czaje ;)
 
Do góry