Projektor + ekran do sypialni

jarek1810

New member
Cześć, mam prośbę o poradę w wyborze rozwiązania do sypialni. Główne założenia mam takie, że ma służyć jedynie wieczorem raz w tygodniu do puszczenia filmu z jednej z platform streamingowych.
W salonie posiadam tv 65 cali z zestawem kina domowego, a projektor w sypialni ma być takim dodatkiem żeby schować się przed dzieciakami i w spokoju raz na jakiś czas coś obejrzeć :) Nie oczekuje fajerwerków, budżet minimalny. Odległość od projektora do ekranu 3,2m (projektor na półce nad głowami nad łóżkiem)

Bardzo spodobał mi się produkt tego typu:

https://mi-home.pl/mi-smart-projector-2 (na stronie typu empik za 2,600 PLN)
Czy do takich potrzeb jak moje będzie odpowiedni? Podoba mi się żywotność lampy, dużym atutem jest dostęp do platform streamingowych, żadnych kabli dodatkowych urządzen idealnie do moich potrzeb i wbudowany głośnik który o ile się orientuje daje w miarę radę.
Wielkość wyświetlanego obrazu też mi chyba odpowiada, nie potrzebuję nic ponad 120", a myślę że i okolice 80" też by mi wystarczyły

W podobnym przedziale cenowym znalazłem np.

Patrzyłem sobie na kalkulator odległości i trochę martwi mnie że z 3,2m Xiaomi wchodzi już w pomału w czerwony zakres - czy przy wieczornym filmie będzie to bardzo odczuwalne? (tak jak mówiłem jak będę chciał obejrzeć coś z efektami wow, typu "Avatar" to zrobię sobie seans w salonie na kinie domowym, tutaj bardziej chodzi mi o jakiś kryminał czy komedię do poduszki) Druga kwestia która mnie zastanawia bo nigdy nie miałem do czynienia z projektorami to czy obraz może stać się za duży i "wyjść" poza ekran? Czy jeśli kupię ekran 100" to mogę sobie zawsze dopasować jakimś zoomem do tego rozmiaru mimo większej odległości projektora? Znowu według "kalkulatora" optoma powinna być dalej....

Jeszcze mała podpowiedź odnośnie ekranu - na ścianie przed łóżkiem mam zabudowę z szaf, ekran będzie na froncie szaf - i tutaj mam mały problem bo sufit mam pod lekkim skosem na całej szerokości (kilka stopni) Najprościej byłoby mi zastosować ekran na stojaku - lub próbować zrobić jakąś drewnianą konstrukcję pod sufitem w celu wypoziomowania go na tej części gdzie będzie zamocowany ekran (sufit mam drewniany,boazeria) - tu trochę więcej zabawy i kombinowania

Z góry dziękuję za podpowiedzi
Jarek
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Ekran szary , pomyśl o zakryciu szaf czarną roletą ( granat , ciemna zieleń , bronz)
Aby wyeliminować odbicie światła od płyty meblowej . Dobrze aby miał napinacze .
Sprawdź na Amazon lub eBay ekrany esmart .
Jedynym ich minusem jest intensywny zapach .
Ale rozwieść go na tydzień w garażu lub strychu . Może znajdziesz coś na olx w swojej okolicy.
Gdzie mieszkasz ?
Projektor szukałabym w używkach , Sony HW 55 , 65 .
Fakt są droższe od Twoich propozycji , ale odwdzięczy się cicha pracą i fantastycznym obrazem . Koszt 3/4.5K za model 65

I dawaj foty :)
Trzymam kciuki !:)
 

jarek1810

New member
Cześć, dzięki za odpowiedź, ale raczej bałbym się kupować używany sprzęt tego typu w obawie że okaże się uszkodzony, awaryjny lub po krótkim czasie coś zacznie się z nim złego dziać. Chyba że byłby od znajomego. W uzupełnieniu przesyłam zdjęcie - widok z łóżka gdzie ustawiony będzie projektor. Do skraju łóżka jest 210cm, później do frontu szaf 120cm. Coraz bardziej myślę o tym podłogowym ekranie, miałbym wtedy możliwość manewru nim na tych 120cm podłogi do przodu lub do tyłu. Czy taki projektor jak pisałem wcześniej (Xiaomi) działa tak że regulacja położenia obrazu (lewa-prawa, góra-dół, oraz wielkość wyświetlanego obrazu przód-tył) odbywa się jedynie przez manewrowanie projektorem i ekranem? nie ma żadnej sprzętowej regulacji? Jak w przypadku takiego np optoma hd146x? O ile wiem najlepszy efekt jest wtedy kiedy obraz idealnie wpisuje się w czarną ramkę ekranu - jak tego dokonać?
 

Attachments

  • IMG20230104200513.jpg
    IMG20230104200513.jpg
    721 KB · Wyś: 89

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie wygląda , to dobrze :(
Pomyśl o 32" przy łóżku i mini system dla audio .
Widziałem na Olx Sony DaV is 50 , optykiem prześlesz dźwięk z tv do jednostki DVD :)
 

jarek1810

New member
Nie za bardzo rozumiem, nie chcę TV, nie chcę żadnego systemu audio i nie chcę DVD. Projektor z głośnikiem na półce nad łóżkiem nad głowami i rzutnik przed szafą i tyle.
 
Do góry