Projektor + ekran do 6000zł

F670ES

New member
Witam

Na początek podam opis pomieszczenia. Mój pokój ma wymiary 4,2m x 4,0m. Ekran planuję 100" 16:9 na dłuższej ścianie. Większy niestety nie wejdzie ze względu na skos w pokoju. Odległość widza od ekranu 3,6m. Ściany będą malowane na jasny szary. Pokój dobrze zaciemniony z matowymi meblami i wykładziną na całej podłodze. Nie wiem czy wybrać projektor LCD czy DLP, aczkolwiek będzie to mój pierwszy więc i tak będę zadowolony. Z testowaniem jest problem bo jestem z woj. łódzkiego, a tutaj ponoć mało takich miejsc. Fajnie jakby projektor był w miarę cichy. Najchętniej projektor zamocowałbym pod sufitem, bo jak zamocuje go nad głową tak żeby trafiał w centrum ekranu to ekran 100" mi się nie zmieści ze względu na skos.

Moje pytania:
1. Jaki możecie polecić projektor ? Myślałem nad Mitsubishi HC4000, ale wtedy mało zostanie na ekran. Od biedy na początek założyłbym zwykły rozwijany ekran, a z czasem dokupił ten właściwy.
2. Jaki polecacie ekran ? Elektryczny z napinaczami czy ramowy ? W rozwijanym boję się fałd i zniekształceń obrazu.
3. Jaka powierzchnia, jaki gain ekranu przy tych warunkach ? Tak jak pisałem wyżej - ściany jasne, od ekranu do sufitu - 75cm a do bocznej ściany i skosu z drugiej strony - 40cm, więc mam obawy o odbicia światła i spadek kontrastu.
4. Czy w projektorach w tej klasie cenowej można spodziewać się czerni zbliżonej do tej z plazm Panasonica seria ST ?
5. Jak projektory radzą sobie z szybkim ruchem (sport) ?
 
Do góry