Projektor do "salki kinowej" do ośrodka kultury. Rzut z 6m

Janek_maz

New member
Cześć.
Podjąłem się (społecznie) misji zaadoptowania w gminnym ośrodku kultury salki do projekcji filmów.
Fajnie by było gdyby dzieciaki czy seniorzy mogli parę razy w tygodniu zintegrować się przy jakimś "kinie" zamiast siedzieć pod przysłowiowym sklepem.
Od jakiegoś czasu czytam fora, ale niestety w ciągu tygodnia czy nawet miesiąca nie zdobędę eksperckiej wiedzy stąd wielka prośba do Was o pomoc w wyborze projektora

W sali o wymiarach 6,3x9x2,7h mogę umieścić projektor tylko w jednym miejscu
na wysokości 2,5-2,6m i długość rzutu od ekranu do soczewki wyniesie ok 6m.
Myślałem o przekątnej między 130 a 160 cali, widzowie będą siedzieć w odległości 4,5-5,5m.
Możliwość porządnego zaciemnienia okien. Ściany, sufit białe.

Budżet jaki udało mi się zorganizować na całą inicjatywę to max 5tys PLN. w tym musi być projektor,
ekran (w razie potrzeby mogę wykonać samodzielnie), kable, uchwyt.

Który projektor fullHD wybralibyście do takich warunków?
90% kwoty przeznaczyć na projektor, czy może jest jakiś tańszy model, który da radę.

Wszystko byłoby dla mnie prostsze gdyby nie ta odległość i strach, że kupię coś co nie sprosta wyzwaniu :/

Myślałem o Optoma HD29Darbee, czy jednak za słaby?
 
Ostatnia edycja:

gerrard

New member
Myślę, że pod uwage można by wziąć HD39Darbee.
Ewentualnie odpowiednik LCD - Epson TW5650.
Tutaj ciekawe porównanie.
Nie wiem jaki ekran planujesz, ale najtaniej i najprościej będzie pomalować ściane na szaro.

Dobrze żeby wypowiedział się ktoś mądrzejszy z doświadczeniem w takich instalacjach.
 

hubio

New member
Cześć.
Podjąłem się (społecznie) misji zaadoptowania w gminnym ośrodku kultury salki do projekcji filmów.
Fajnie by było gdyby dzieciaki czy seniorzy mogli parę razy w tygodniu zintegrować się przy jakimś "kinie" zamiast siedzieć pod przysłowiowym sklepem.
Od jakiegoś czasu czytam fora, ale niestety w ciągu tygodnia czy nawet miesiąca nie zdobędę eksperckiej wiedzy stąd wielka prośba do Was o pomoc w wyborze projektora

W sali o wymiarach 6,3x9x2,7h mogę umieścić projektor tylko w jednym miejscu
na wysokości 2,5-2,6m i długość rzutu od ekranu do soczewki wyniesie ok 6m.
Myślałem o przekątnej między 130 a 160 cali, widzowie będą siedzieć w odległości 4,5-5,5m.
Możliwość porządnego zaciemnienia okien. Ściany, sufit białe.

Budżet jaki udało mi się zorganizować na całą inicjatywę to max 5tys PLN. w tym musi być projektor,
ekran (w razie potrzeby mogę wykonać samodzielnie), kable, uchwyt.

Który projektor fullHD wybralibyście do takich warunków?
90% kwoty przeznaczyć na projektor, czy może jest jakiś tańszy model, który da radę.

Wszystko byłoby dla mnie prostsze gdyby nie ta odległość i strach, że kupię coś co nie sprosta wyzwaniu :/

Myślałem o Optoma HD29Darbee, czy jednak za słaby?

Jak byś mógł poprosić kogoś o dołożenie to dobrym wyborem byłby Epson 6700 (ok 6 tyś). Generalnie kieruj się jasnością bo przy tak dalekim rzucie może mieć znaczenie. Jasność czyli liczba Lm (lumenów) - im więcej tym lepiej
 

Janek_maz

New member
Myślę, że pod uwage można by wziąć HD39Darbee.
Ewentualnie odpowiednik LCD - Epson TW5650.

Nie wiem jaki ekran planujesz, ale najtaniej i najprościej będzie pomalować ściane na szaro.

Dobrze żeby wypowiedział się ktoś mądrzejszy z doświadczeniem w takich instalacjach.

Dzięki, przeczytałem porównanie i raczej postawiłbym na Optomę z uwagi na konstrukcję i mniejszy problem z ewentualnym kurzem.

Jeżeli cena projektora przekroczy 4k, to z pewnością pozostanie malowanie ściany na szaro.
 

Janek_maz

New member
hubio, faktycznie Epson 6700 super sprzęt, ale nie damy rady.

crash555, dzięki za sugestie. Do nagłośnienia to co otrzymam w darze ;)
Prawdopodobnie jakieś stare Koda 5.1 + najprostszy ampli Yamahy +moja stara PS3 jako odtwarzacz. Na początek wystarczy.
 
Do góry