Projektor do Pub'u - ekran 3x4m

unky

Member
Witam

Jaki polecilibyście projektor do Pub'u? Transmisje w zasadzie tylko sport (piłka nożna, żużel)
Do tego 2x w tygodniu Karaoke.
Ekran 3x4 metry.

Pozdrawiam
 

accessdenied

New member
Witam

Napisz jaka odległość projektora od ekranu i źródła sygnału tzn N , CP, C+, DVD, PC itp.
Służę pomocą w doborze zakupie i montażu systemu wideoprojekcji.
Wszelkie pytania wskazane na PW

Pozdrawiam Robert P-ń
 

BoDeX

New member
A co za różnica, czy N , czy C+ , czy PC ?

Lepiej napisz, czy ekran ma być na ścianie, czy też można zastosować
"płytę półprzepuszczalną" - wówczas można oglądać z dwóch stron,
ale bez znajomości pomieszczenia to ciężko coś doradzać.
Poza tym jasność pomieszczenia jest ważna ! No a tak na marginesie,
to format 4/3 jest pasQdny - 16/9 jeśli chodzi o transmisje to chyba
już standard ? Reasumując : duża jasność i krótki zoom .
 

accessdenied

New member
BoDeX : różnicy nie ma żadnej, mnie ineresowała: wygoda obsługi, ilość kabli do położenie czyli jakie i ile wejść na projektorze. Na temat reszty nie rozpisywałem się ponieważ jak sam napisałeś nie znam miejsca w którym sprzęt będzie zainstalowany. Pytanie o komputer czy DVD dotyczyło imprez karaoke czyli znów jeśli PC to z jakim wyjściem z grafy DVI czy VGA.
Co do warunków oświetlenia w pełni się zgadzam, a odległość od ekranu ma znaczenie na wybór obiektywu lub projektora. Dochodzi jeszcze czy projektor będzie wisiał do góry nogami czy nie (keystone do geometrii no i możliwość obracanaia obrazu chociaz obecnie większośc posiada taką możliwośc nie tak jak 10 lat temu heh).
To tyle w skrócie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

unky

Member
Od 3 lata używam projektora HP - taki na dużej nóżce, model EP7120 chyba?
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?product=427168&lc=en&cc=pl&dlc=pl&lang=pl&cc=pl

Instalacje kablową, ekran - to wszystko już jest, chce po prostu wymienić ten co mam bo zaczął szwankować - wyłącza się sam czasami.
Projektor podwieszony pod sufitem, obraz nie odwrócony, rzucany pod kątem ok 20stopni w dół, keystone w HP na maksa a i tak lekki trapez jest, ekran nieprzepuszczalny - odległość od ekranu około 8 metrów.
Podłączona N'ka i Cyfra z uwagi na podłączenie jeszcze plazm do tunerów - sygnał po niskiej, komputer podłączony po VGA.
Dobrze jakby projektor miał wejście komponent i HDMI oraz DVI, dla kompatybilności w dół SVideo wskazane.
Pomieszczenie w sumie ciemne jak to w pubie, ale latem zdarzały się transmisje w ciągu dnia jak było jasno (względnie jasno - jak to w pubie - jest jedno duże okno i drzwi otwarte, pomieszczenie 200 metrów tak że za dnia jest w sumie nawet jasno.

Pytam bo od 3 lat nie interesowałem się tematem, a ten co wtedy kupiłem to kosztował po przecenie 3.000 ale ceny chyba ostro teraz poszły w dół i pełno jakiejś chińszczyzny jest na rynku, a nie chciałbym wtopić.

Co do 4:3 - mam maksymalny ekran jaki mógłbym umieścić w tym formacie (ograniczona szerokość) tak że 16:9 nic nie zmienia, oczywiście projektor musi to wspierać. Np. podczas Euro mecze z Polsat Sport Extra leciały w 16:9, wystarczyło podwinąć ekran i było 16:9 ;-) Po prostu na szerokość nie jestem wstanie wstawić nic szerzej, a TVP często nadaje jeszcze mecze Polaków w 4:3. A jak nadaje w 16:9 to i tak jest to letterbox wkomponowany w 4:3 czyli wg. mnie jeszcze gorsza jakość niż jakby to puścili w 4:3.
 
Ostatnia edycja:

accessdenied

New member
Witam
W poniedziałek wyślę Tobie kilka propozycji.
Natomiast jeśli masz problemy z obecnym tzn wyłącza sie co jakiś czas sprawdź czy nie zapala się jakaś dioda z informacją o zbyt wysokiej temperaturze lub zuzytej lampie. Bardzo częstym błędem popełnianym podczas wymiany lampy jest brak zainteresowania filtrami powietrza. Jesli nie były nigdy czyszczone, wymieniane to pewnie jest tam już tona filcu i to może być jednym z powodów wyłączania projektora.

Pozdrawiam
 

unky

Member
Dzięki za info. W sumie nie patrzyłem na te diody bo projektor jest wysoko zawieszony. Filtry, fakt, nigdy nie były czyszczone więc pewnie tona kurzu jest.
Pomaga wyłączenie i włączenie do prądu - wtedy znowu startuje projektor.

Pozdrawiam
 
Do góry