Projektor do ps3

kokolino69

New member
Witam w tym dziale ;)

Szukam optymalnego rozwiązania do mojego pleja w cenie do 2000 zł.
Jest w ogóle szansa że w takich pieniądzach da się kupić jakiś projektor żeby to miało ręce i nogi, czy dać sobie spokój i dalej szukać jakiegoś tv?

A jeśli nie to jaka jest minimalna granica na sprzęt do grania?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Każdy dobry projektor do kina domowego powinien nieźle się sprawdzić w grach, chociaż zapaleni gracze mają może jakieś specjalne wymagania.

Podstawowym wymogiem jest chyba niski Input Lag. W tej dziedzinie większość tanich DLP 720p i 1080p osiąga niezłe wyniki w okolicach 20-30 ms, więc nie będzie to problemem.
Paradoksalnie wiele droższych rzutników 1080p ma dużo wyższy Input Lag - głownie ze względu na inną technologię i bardziej zaawansowaną obróbkę wideo.
Przykładowo, znakomity JVC X35 (~11000 zł) charakteryzuje się opóźnieniem aż 80 ms.

W okolicach 2000 zł przyzwoitą jakość na początek ma BenQ W700/750, przy czym należy sprawdzić możliwości instalacyjne i oczywiście podatność na "efekt tęczy", który naprawdę potrafi zepsuć zabawę, szczególnie w dynamicznych, kontrastowych grach i filmach. Jasność tych rzutników wystarczy nawet do ekranu szerokości 3 m - w całkowicie zaciemnionym pokoju, z ekranem do 100" może przydać się filtr ND2.

Jeżeli widzisz tęczę, pozostaje LCD. Niestety, nie mogę zarekomendować żadnego projektora LCD 720p - obecnie na rynku są tylko bardzo przeciętne pod względem kontrastu i czerni multimedialne rzutniki Epsona TWW480/490. Już lepiej poszukać używanego Epsona TW700 albo Panasonica AX200 za 1000-1200 zł, ewentualnie szarpnąć się na nowego Epsona TW3200 (1080p) za ok. 4000 zł.

Jeszcze lepszym wyborem byłyby projektory 1080p. Choć są nieco droższe, mają przewagę jakości, ostrości, szczegółowości - zwłaszcza na obrazach bardziej statycznych, grafice, przeglądaniu internetu itp. Do nowej konsoli PS4 - jak znalazł ;).
Tu wymieniłbym BenQ W1070 i Optoma HD131X/25 za 3100-3500 zł. Oba dobrze wypadają w grach (i nie tylko) dzięki Input Lag około 25-34 ms.

Pozdrawiam.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
optoma HD 25 input lag 0,17 ms. Poszukaj, nie zawiedziesz sie, :)

Nie kupuj wersji 25e lyb 131, maja problem z soczewka - bedziesz musial odsylac itp.
Tak wogole, posiadam wciaz starsza optome hd 65 720p dziala rewelacja, zadnych lagow nie zauwazylem grajac online (ponad 5000 godz w killzone 2, tak, naprawde 5000 godz!!!). wiec te dane o input lagach w przypadku reakcji projektorow dlp to nie jest az tak wazne
 

kokolino69

New member
Dzieki za rady, niestety max co jestem w stanie wydac to 2500 zl tak ze optoma hd25 jest poza moim zasiegiem. Poczytam wiecej o tych benq-ach i najwyzej wezme na testy, jak nie beda pasowac to najwyzej odesle ;)

Jakby ktos mial jeszcze jakies ciekawe pomysly na nowy projektor do 2500 zl ;-) to smialo pisac.

e: W sieciowkach typu mma albo saturn jest szansa na obejrzenie danego projektora w akcji?

e2: dobra poczytałem, poogladałem wideła na jutubie, posprawdzałem ceny i zamówiłem benq w750 (trafiłem akurat na małą wyprzedaż i wyjdzie to jakieś ~1800zł) , jak zamontuje to na pewno podzielę się wrażeniami :)
 
Ostatnia edycja:

kokolino69

New member
Odebrałem dzisiaj benq w750 (wcześniejsze zamówienie anulowałem - święta + egzaminy + nowa zabawka to nie jest najlepsze połączenie ;))
Nie bardzo miałem czas cokolwiek z nim robić, więc tylko sprawdziłem czy działa i podpiąłem do niego na chwilę ps. Wszystko gra i buczy, dla mnie efekt rewelacyjny (pierwszy projektor ;)), co do tęczy to widzę jak "przewracam oczami" przez jakieś 10 minut gry w GT5 i 10 minut filmu (LOTR) nie przeszkadzało mi to wcale. Na razie obraz będzie rzucany na białą, lekko chropowatą ścianę i muszę powiedzieć, że jak teraz tak wygląda w ciemności to ciekawe jak będzie na ekranie.
Co mnie zaskoczyło to temperatura z wentylatora - idzie prawie że gorące powietrze, mam nadzieję że to normalne, a nie objaw jakiejś wady.

Niestety żeby nie było zbyt wesoło to teraz muszę dorobić do tego jakieś audio :evil: Akurat niedługo szykują mi się trochę poważniejsze wydatki więc z kasą krucho. Szukam jakiegoś taniego rozwiązania tymczasowego, ewentualnie czegoś co w przyszłości będzie można rozbudować, budżet na obecną chwilę to ~1000 zł więc na cuda nie liczę. Mam na stanie tylko takie komputerowe głośniki 5,1: (creative inspire p5800)
CREATIVE INSPIRE P5800 - 5.1 - Głośniki i słuchawki na Arest.pl
jak je podłączyć do zestawu projektor + konsola?
Z innych pomysłów myślałem nad kupnem logitech z5500 które, jak na komputerowe plastiki ponoć grają całkiem przyjemnie i da się je bez problemu podłączyć do konsoli. Używane są po jakieś 500zł.
Jak ktoś ma jakieś ciekawsze pomysły to walić śmiało, chodzi mi o coś co będzie grało jak najbardziej przyzwoicie w takim zakresie cenowym.
E: docelowo chciałbym uderzać w jakieś stereo - muzyka + filmy
 
Ostatnia edycja:

kokolino69

New member
Zacząłem czytać o audio i chyba będzie z tym jeszcze więcej zabawy niż z samym projektorem :)
Celuję tylko w używki, cena +/- 500zł, w takiej cenie widziałem te z5500. Mniej więcej w tej samej cenie można znaleźć już kompletne zestawy jakichś bardziej uznanych producentów typu denon czy yamaha z amplitunerem, czy zestawów stereo. Na 5.1 aż tak bardzo mi nie zależy, chciałbym tylko żeby przyjemnie się oglądało filmy/grało ale najlepiej słuchało muzyki. Parę przykładowych zestawów jakie znalazłem:

-yamaha rx-v650 + głośniki Yamaha NS-P240 + sub SW-P240
RX-V650 - RX-V - AV Receivers - Audio & Visual - Products - Yamaha United States
AUDIO KLAN ť Głośniki ť Zestawy 5.1 ť Yamaha ť NS-P240
w cenie połowy z5500
- sam ampli Dantax avr-320
Max power handling 5 x 70W
Signal / noise ratio 90dB
Surround formats DTS, Dolby Digital, Dolby ProLogic II (Movie, Music)
Tuner Bands FM 87.5 - 108.0MHz (50KHz step),
AM 522 - 1629KHz (9KHz step) RDS Functions PS, PTY, RT, CT
Tuner presets 30 (FM 15, AM 15) Auto Preset search
Analoge audio inputs 5 (DVD, Video1, Video2, AUX, Tape)
(200mV/47Kohm) Analoge audio outputs 1 (Tape out)
Subwoofer RCA line-out 1
Standby function Yes
Antenna inputs 1 FM (75 ohm unbalanced),
1 AM Speaker outputs 5 (Left, Right, Centre, Surround Left, Surround Right)
Headphone output 1 (front panel)
Video Output 1 CVBS, 1 S-video Video inputs 3 CVBS,
2 S-video Digital audio inputs
2 Coaxial, 1 optical
Dimensions (HxWxD) 123 x 430 x 260mm
Manual languages English
Mains voltage 220-240V / 50-60Hz
Remote control
IR Antennas FM & AM inclu
połowa z5500
- technics sa-dx940
Technics SA-DX940 A/V Receivers reviews - Audioreview.com
cena też pół z5500
-Denon adv-m71
DENON US
cena 1/3 z5500
-pioneer vsa 805s
(opis z allegro):
Wzmacniacz Pioneer VSA-805S + pilot - RARYTAS !!! (3745047158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
cena jw.
-sony str-dg710 (tu wejscie hdmi)
STR-DG710 | Amplitunery A/V | Funkcje | STRDG710B.CEL | STRDG710 | Sony
cena jw.
-http://sprzedajemy.pl/amplituner-denon-avr-1400-okazja,386453
denon avr 1400, cena 1/5 z5500

tu cos bardziej stereo, ale jak na razie moj faworyt:
wzmacniacz: Denon PMA-560
cd: Denon DCD-735
radio: Denon AM-FM Tuner TU660
głośniki: Philips 9432 DRC mk ll
wzm: Denon PMA-560 - Hi-Fi Database - Amplifiers
głośniki: PHILIPS 9432 DRC MK II ! UNIKAT ! DIGITAL AUDIO !! (330180334) - Archiwum Allegro
cena: 80% z5500
- yamaha rx-396
RX-396 - RX-V - AV Receivers - Audio & Visual - Products - Yamaha United States

drogie bravo pomocy :/

E: cena wyjściowa z5500 to ~650 zł więc proszę bez zestawów za 2000.
 
Ostatnia edycja:
Do góry