projektor do ogladania/grania, w dzien i w nocy

bobiznairobi

New member
Witam,
bardzo prosze o pomoc w doborze projektora. Chcialbym czyms zastapic moj wysluzony juz BenQ w1070, z ktorego bylem bardzo zadowolony, ale jego minusem bylo to, ze praktycznie nie da sie nic obejrzec w dzien.
Korzystam z miboxa i PS5, czasem komputera. Nie wymagam 4k, gram w PS5 i pixeli nie widze. Ogladam z 4,5 metra obraz o wielkosci ok 130 cali. Projektor jest pod sufitem, ok 4 metry od docelowej sciany. Aktualnie sciana jest pomalowana biala matowa farba, brillux 3000.

Chcialbym projektor, ktory:
- da mozliwie dobry obraz za dnia, ale sprawdzi sie tez w nocy,
- niski input lag, do grania,
- byl mozliwie cichy,
- mial wyjscie audio,
- wystarczy FullHD,
- super opcja byloby uplynnianie ruchu

Dodatkowo, do ogladania w dzien, jezeli wezme projektor o duzej jasnosci i pomaluje sciane na szaro, da mi to w ciagu dnia lepsza czern / kontrast? Czy wplynie to negatywnie na ogladanie w nocy? Nie potrafie znalezc jednoznacznej odpowiedzi w internecie. W dzien ogladamy z dzieczyna sporo filmow.

Jesli chodzi o budzet, to chcialbym wydac jak najmniej, aktualnie moge wydac max 4 tys zł. Widzialem ,ze za 2,5 tys mozna kupic Optoma HD28e DLP, ktory jest 2x jasniejszy niz moje BenQ W1070. Ma to sens, czy lepiej dolozyc do czegos lepszego?
 

bobiznairobi

New member
Wiem, ale przy zaslonach da sie ogladac, tyle, ze nie jest to zbytnio komfortowe. Mysle, jakiej dokonac wymiany, aby mialo to wiecej sensu ;).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do takich rozwiązań (dziennych) stosuje się inne ekrany.
Zacznij od BlackDiamond itp.
Z białej ściany w jasnym pomieszczeniu nie uzyskasz jako takiej czerni/kontrastu.
Fizycznie nie ma takiej możliwości.
 
Ostatnia edycja:

bobiznairobi

New member
Te ekrany to kosmiczne pieniadze, kupno mocniejszego projektora nie zmieni komfortu ogladania w dzien? Bo mam wrazenie ze temat nie zostal zbytnio wyczerpany.
 

bobiznairobi

New member
Moge, ale nie mieszkam sam, tylko z dziewczyna, ktora nie lubi ciemnosci, to jest spory problem. Na seanse zaslaniamy okna zaslonami, ale ze wzgledu na konstrukcje mieszkania i tak jest w nim dosc jasno. Po zaslonieciu jest tak ze "costam widac", ale szalu nie robi. Widzialem u kolegi, ktory ma duzo mocniejszy projektor, ze mimo w braku zaslon jest duzo lepiej niz u mnie. Wiec wiem, ze sie da.
Odpowiedz w stylu "kup drogi ekran", czy "zaslep okna" srednio mi pomagaja. W gre wchodzi zmiana rzutnika na mocniejszy, no i mocno interesuje mnie ewentualne przemalowanie sciany, co ze wzgledu na styl mieszkania mocno by pasowalo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Będziesz miał jaśniej, ale czy taka jakość Cię zadawala?
Dalej tam gdzie powinno być ciemniej (już nawet nie wspominam o czerni), dalej będziesz miał biało. Jeżeli chcesz mieć tylko jaśniej, to ok.
Moim zdaniem nie tędy droga. Wstukaj sobie w YT nazwy tych ekranów, tam jest cała masa porównań.

Tobie raczej pasowałoby takie rozwiązanie (też sporo filmów).
Benq 1070 sam w sobie jest ok i dobrze się sprawdza, ale przy odpowiednich warunkach (czyli zaciemnione pomieszczenie). W ciągu dnia i to jeszcze na białej ścianie nie ma szans na komfortowe korzystanie.

Nikt też nie mówił, że będzie tanio, ale jak Cię u kolegi zadawala jakość, to w czym problem?

Pod koniec porównanie, widać jak wyprane kolory na ścianie.

[youtube]YXe0vvcJjOQ[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

bobiznairobi

New member
Dlatego zastanawiam sie, jak osiagnac cos lepszego w miare budzetowo. Mocniejsza lampa, plus szara, matowa sciana, nie da lepszego efektu?, niz to co mam teraz? Sciane przemaluje sobie sam, szara, matowa farba to nie majatek.

PS. z tego co wiem, to ten projektor, ktory dales akurat ma duzy lag i nie nadaje sie do grania ;).

Chyba ze chodzilo Ci o sam ekran?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy lepszy film, chodzi tylko i wyłącznie o pogląd sytuacji.
Jeżeli przemalujesz ścianę + zmiana projekcji, to oczywiście, że uzyskasz lepszą jakość. Masz tematy na forum, jakieś diy, farby itp.
Jak chcesz iść tą drogą, to jak najbardziej. Może najpierw zacznij od ściany i zobaczy jak tutaj ten Benek sobie poradzi.

Pamiętaj też, żeby odciąć czarną farbą/ramką/taśmą ekran. To dużo wnosi, jak nie masz ramek i film wyświetlany jest bezwiednie na ścianie, to masz spore straty w odbiorze.
 
Ostatnia edycja:

bobiznairobi

New member
No to w takim razie pytam, przy takich, a nie innych warunkach, jaki rzutnik dobrac, no i jaka farbe? Przegladalem forum i zwlaszcza co do farby niespecjalnie znalazlem odpowiedz.
Obawiam sie, ze ten BenQ bedzie za slaby do projekcji w dzien na szarej scianie, lampa ma na prawde malo mocy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zamiast pykać na konsoli , to "pukaj" dziewczynę . Nim się obejrzysz będziesz miał " podwykonawcę"
 

bobiznairobi

New member
Gdyby ktos mial podobne rozterki jak ja: wymienilem lampe, zamiennik osram z obudowa za 600zl. Jestem w szoku, nie potrzebuje nowego projektora. Roznica jest ogromna ;)
 
Do góry