Projektor do malutkiego pokoju?

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dużo osób się skarży na te minusy związane z DLP, tylko że owe "dużo osób" stanowi niewielki odsetek populacji. ;)

Jeśli obawiasz się efektu tęczy, to nic tylko naocznie się przekonać czy szkodzi. Jednym z dobrych przykładów jest "Sin City", dużo mocno kontrastowych czarno-białych scen, tęcza łatwo wychodzi.

Co do dystansu, ja oglądam 176...196 szerokości (w zależności od nastawy zoom'u) z 2,5 metra. Tęczy przez ponad rok nie zauważyłem... :)
 

profitgw

Member
Też jestem zdania,że za bardzo demonizujemy efekt tęczy.Jedni go widzą a inni nie.Trudno mi dokładnie policzyć ile osób w ciągu kilku lat oglądało u mnie projekcje,jednak nikt nie zwrócił na ten efekt uwagi.Używałem DLP Toshiby a obecnie Viviteka,który ponoć generuje efekt tęczy.Jestem jednak odmiennego zdania.W obu projektorach tego efektu nie zauważyłem,choć dokładnie wiem na czym on polega.Jest jeszcze coś takiego jak przyzwyczajenie.Podobno nawet dla tych ,którzy są wrażliwi po kilku seansach efekt tęczy nie jest tak irytujący.
 

Axl2000

New member
Dużo osób się skarży na te minusy związane z DLP, tylko że owe "dużo osób" stanowi niewielki odsetek populacji. ;)

Jeśli obawiasz się efektu tęczy, to nic tylko naocznie się przekonać czy szkodzi. Jednym z dobrych przykładów jest "Sin City", dużo mocno kontrastowych czarno-białych scen, tęcza łatwo wychodzi.

Co do dystansu, ja oglądam 176...196 szerokości (w zależności od nastawy zoom'u) z 2,5 metra. Tęczy przez ponad rok nie zauważyłem... :)

No to mniejwiecej tak jak ja bede miał z tym, ze bede chcial nie wiecej jak ze 170cm szerokosci...hmh no i nie wiem jeszcze jak ja zareaguje na tęczę :/ Jasny gwint, mam 3 kafle na to i to jest być albo nie być...kupić albo nie kupić :/
 

slavol33

New member
Kupuj chłopie bo się zamęczysz na amen. Ja żebym widział tą legendarną tęczę musiałem najpierw o niej poczytać potem strasznie się postarać zmusić gałki oczne do szybkich ruchów na kontrastowym czarno-białym obrazie (sin city jest dobry) i dwa razy mignęły mi dwa kolorki na obrzeżach białego koloru. Nikt nigdy nie zgłaszał żadnych negatywnych odczuć. Kiedyś gdy koło miało 3 barwy i kręciło się leniwie może było to dokuczliwe ale to przeszłość w nowych modelach. Podsumowując, jak chcesz na siłę zobaczyć to zobaczysz, nawet jak odczujesz niewyjaśniony dyskomfort to się przyzwyczaisz. I poczytaj jeszcze o "screen door" w/g mnie to przewaga DLP tym bardziej że oglądałbyś z bliska. Ja z 3m widzę nieraz kwadraciki (pixele) więc nie wyobrażam sobie LCD które ma wypełnienie rzędu 70% w stosunku do 90% w DLP. Minusem natomiast tanich modeli jest przeważnie głośniejsza praca.
Pozdrawiam i kupuj śmiało.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
No to mniejwiecej tak jak ja bede miał z tym, ze bede chcial nie wiecej jak ze 170cm szerokosci...hmh no i nie wiem jeszcze jak ja zareaguje na tęczę :/ Jasny gwint, mam 3 kafle na to i to jest być albo nie być...kupić albo nie kupić :/

a gdzie mieszkasz? Byc moze ktorys z uzytkowniko mieszka w Twojej miejscowosci i posiada proja w technologii DLP. Wowczas wpadasz z ospowiednia dawka piwka i oceniasz, heh:):):)
 

Axl2000

New member
a gdzie mieszkasz? Byc moze ktorys z uzytkowniko mieszka w Twojej miejscowosci i posiada proja w technologii DLP. Wowczas wpadasz z ospowiednia dawka piwka i oceniasz, heh:):):)

wawa bemowo ;) aktualnie leze w lozku na antybiotyku z laptopem na kolanach, ale i tak musze jechac po nowa szafke rtv a potem po projektor a potem po ekran, nie chce jednak nikogo zarazac ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
To w takim razie nigdy nie kuie projektora, skończy sie na 52" LCD na raty i tyle eeech...:/
ja oczywiście nie odradzam kupna projektora, ale proponuje nie DLP, zrobisz jak chcesz :) a zobacz jeszcze ten co podałem, tu jest w naprawde dobrej cenie, normalnie chodzi po 4tyś, tu jest 12miesiecy gwarancji nie wiem czy te za 4tyś też tyle mają czy wiecej. ten panasonic to projektor pokroju epsona tw700 , niech może sie wypowie ktoś kto pisze w temacie o tym panasie, aha sprawdz kakulator jaki obraz daje ax200.

http://www.allegro.pl/item876350194_projektor_panasonic_pt_ax200_ax200e_katowice.html

? :D
 

Axl2000

New member
ja oczywiście nie odradzam kupna projektora, ale proponuje nie DLP, zrobisz jak chcesz :) a zobacz jeszcze ten co podałem, tu jest w naprawde dobrej cenie, normalnie chodzi po 4tyś, tu jest 12miesiecy gwarancji nie wiem czy te za 4tyś też tyle mają czy wiecej. ten panasonic to projektor pokroju epsona tw700 , niech może sie wypowie ktoś kto pisze w temacie o tym panasie, aha sprawdz kakulator jaki obraz daje ax200.

http://www.allegro.pl/item876350194_projektor_panasonic_pt_ax200_ax200e_katowice.html

? :D

Ech, wszystko pieknie slicznie, ale 3200zł to jest moj budzet na projektor, ekran, wieszak i 10m HDMI :p

Wwlasnie za tyle udalo mi sie wynegocjowac Acera H5350 + ekran HD Matt-Gray 165x95 16:9 + wieszak regulowany sufitowy + 10m kabla HDMI

i teraz sie zastanawiam czy brać czy nie...
 

timonek

Member
Bez reklam
a czego masz rezygnowac z projektora na rzecz tv lcd jak s8ie obawiasz teczy w dlp kup projektor lcd i nie ma problemu.
 
Do góry